×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Artava sakrālajam mantojumam (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jau trešo gadu nodibinājums ”Rietumu bankas labdarības fonds” (RBLF) kopā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju organizē projektu konkursu ”Latvijas sakrālais mantojums”, kurā piešķir finansiālu atbalstu jebkuru konfesiju dievnamiem, kam ir kultūrvēsturiska vērtība.

2012. gadā fonds atbalstīja septiņas, pērn naudu piešķīra astoņu dažādu konfesiju baznīcām no visiem Latvijas reģioniem. Prieks, ka finansiālo atbalstu saņēma Alūksnes Evaņģēliski luteriskā baznīca torņa restaurācijai. Tagad šī garīgā vertikāle ir daudz drošāka un dievnams, kas būvēts no 1781. līdz 1788. gadam, spēs arī nākamajām paaudzēm saglabāt gan ticības spēku, gan unikālo retumu – Ernsta Glika latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu. Labdarības artava tika arī Cesvaines Evaņģēliski luteriskās baznīcas (celta 1879. gadā gotiskajā stilā) ieejas durvju portāla restaurācijai, Feimaņu katoļu baznīcas (Rēzeknes novads) – vēsturisko koka solu restaurācijai u. c.

Piesakieties arī šogad!


Nodibinājums ”Rietumu bankas labdarības fonds” izsludina kārtējo projektu konkursu ”Latvijas sakrālais mantojums”, kura kopējais finansējums šim gadam ir divdesmit divi tūkstoši eiro. Vienam projektam piešķiramais RBLF finansējuma apmērs ir līdz četriem tūkstošiem pieciem simtiem eiro). Projektu konkursā drīkst piedalīties Latvijā reģistrētas reliģiskās organizācijas vai biedrības, kuru īpašumā vai valdījumā atrodas valsts vai vietējas nozīmes valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi. Projekta pieteikums iesniedzams no 2014. gada 25. aprīļa līdz 23. maijam (pasta zīmogs vai e-pasta datums), aizpildot pieteikuma veidlapu un pievienojot papildu nepieciešamo informāciju. Projektus var iesniegt: nosūtot pa pastu: Nodibinājums ”Rietumu bankas labdarības fonds”, Vesetas ielā 7, Rīgā, LV-1013 vai elektroniskā veidā – pa e-pastu: labdariba@rblf.lv. Projektu pieteikumus izskatīs žūrijas sēdē divu nedēļu laikā no pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Iepazīties ar konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var RBLF mājas lapā: www.rblf.lv.

Projektu 
izvērtēšanas kritēriji


Projektam jāatbilst projektu konkursa nolikumam, konkursa mērķim un starptautiski atzītiem kultūras mantojuma restaurācijas un saglabāšanas principiem, Latvijas kultūrvides vērtībai. Projekta paredzamajam iznākumam jāsekmē objekta un autentisko vērtību saglabāšana. Tātad var pieteikt restaurācijai arī atsevišķus interjera objektus ar unikālu vēsturisku vērtību un nozīmi vai arī veikt visnepieciešamākos remonta darbus celtnes un interjera saglabāšanai. Piesakot jānorāda projekta vadītāja un projektā iesaistīto speciālistu kvalifikācija un pieredze, projekta rezultātu pieejamība sabiedrībai, kā arī draudzes lielums, tās īstenotās aktivitātes, iepriekš īstenotie projekti. Konkursā apstiprinātie projekti, kam piešķirts finansējums, tiks publicēti RBLF mājaslapā www.rblf.lv un VKPAI mājas lapā www.mantojums.lv nedēļas laikā no žūrijas sēdes. Finansējums var tikt piešķirts pilnā vai daļējā apmērā no pieprasītā.

Tātad – laiks izlemt un iesūtīt savu projektu, apzināt tā nozīmīgumu un ticēt tā īstenošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai Valdis Artavs ir informēts?

Draugiem Facebook Twitter Google+