×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai pēc Laima slimības var attīstīties artrīts? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pa kreisi - vesela locītava, pa labi - artrīts

“Man kopš 70. gadiem ir neārstēta Laimas slimība. Tagad esmu II grupas invalīde. Vai Laimas slimības dēļ varu saslimt ar reimatoīdo artrītu?” INTA TALSOS

Reimatoīdais artrīts ir tikai viena no aptuveni 200 ar artrītu saistītām slimībām, un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Māris Liepiņš informē, ka retos gadījumos, ja Laimas slimība nav ārstēta vai nav pareizi ārstēta, komplikācija var būt hronisks recidivējošs artrīts, jo baktērijas pēc vairākiem gadiem mēdz atkārtoti savairoties. Tās pārvar limfātisko barjeru, nokļūst asinīs un tādējādi arī iekšējos orgānos un organisma sistēmās. Ja Laimas slimību izraisošās baktērijas borēlijas nonāk locītavu somiņā, veidojas artrīts – visbiežāk ceļu locītavās. Ārstēšana šādos gadījumos ir nopietna un ilga.Tomēr Laimas slimības izraisītais artrīta veids nav tas pats, kas reimatoīdais artrīts. Abu diagnostikā izmanto pat atšķirīgus antivielu kritērijus. Laimas slimība parasti nav arī reimatoīdā artrīta palaišanas mehānisms, taču šis artrīts dažkārt var būt neatkarīgi no Laimas slimības diagnozes vai tās ārstēšanas rezultāta.Medicīnas literatūrā minēts, ka Laimas slimības izraisīta locītavu sistēmas patoloģija mēdz būt 80% neārstētu gadījumu. Hronisks locītavas somiņas iekaisums kā slimības recidīvs – neārstētas Laimas slimības sekas – var parādīties un progresēt gan dažus mēnešus, gan vairākus gadus pēc primārās inficēšanās. Ar katru nākamo slimošanas gadu var būt pat ilgstoši klusuma periodi, bet tiem sekojošo recidīvu ilgums pagarinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī esmu izslimojusi laimu Atbildēt

    kur veikt analīzes?
    Ļoti sāp ceļgali, esmu jau vairākkārt nodomājusi, ka tas varētu būt agrāk izslimotās un toreiz nekādi neārstētās laima slimības sekas.
    Kā rīkoties?

  2. Koments pie raksta. “ir neārstēta Laimas slimība”. Es biju RAKUS docentas vadītajā nodaļā 2002.g. (viņa ir mirusi) – tā man teica, ka to neārstē. Kam tad ticēt ? Es tad tā arī “staigāju ar to Laimas slimību” ? Drausmīga sajūta, ka tev ķermenī ir kāda zaraza, kuru ārsti saka “nav ārstējama” !

Draugiem Facebook Twitter Google+