Kultūra
Māksla

Artūra Analta “Robežas” prestižā Lielbritānijas galerijā0

Publicitātes foto

No 7. līdz 16. martam prestižajā “12 Star Gallery” Londonā, Apvienotajā Karalistē būs apskatāma Latvijas mākslinieka Artūra Analta izstāde “Robežas”, vēsta Latvijas simtgades birojs.

Izstāde norisinās Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas ietvaros un ievada gaidāmo Artūra Analta dalību Londonas Dizaina biennālē šī gada septembrī.

Šodien pasaulē viena no aktualitātēm ir robežas – gan kā abstrakta metafora, gan kā fizisks šķērslis. Artūra Analta izstāde veidota kā daudznozīmīgs stāsts, kurā robežu jēdziens skaidrots politiskajā un populārās kultūras diskursā. Autora skatījumā robežu fenomens skaidrots gan kā mūsu sociālās vai personisko attiecību robežas, gan kā tās, kas tiek uzstādītas starp valstīm.

Instalācija sastāv no četrām sienas skulptūrām, kas atgādina stiepļu žogu, tomēr, darbā ieskatoties, var manīt, ka žoga pinumu veido savstarpēji savienoti cilvēku formu atveidi.

Līdz ar šiem sienu objektiem tiks izstādīts arī darbs “North, South, East and Western”, intensīvi sārtā krāsā atveidotā spoguļa skulptūra galerijā tiks stratēģiski novietota ar vienu tās pusi vērstu tieši ziemeļu virzienā. Šī skulptūra attēlo gan pasauli, gan kompasu, bet svarīgāk – tā simbolizē nepārtraukto pārrobežu kustības pārraudzību. Neskatoties uz objekta intensīvi sarkano asins toni, apmeklētāji darbā vienmēr saskatīs savu kāju atspulgu, lai kādā leņķī vai attālumā darbs tiek skatīts.

Izstāde “Robežas” notiek Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas ietvaros. To organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Apvienotajā Karalistē.

LA.lv