Foto – Juris Kalniņš

Artūra Kuruca tālmetieni garantē uzvaru Latvijas U-18 izlasei 0

Joprojām vien 16 gadus vecā Artūra Kuruca tālmetieni pēdējās sekundēs sestdien garantēja Latvijas U-18 puišu basketbola izlasei uzvaru Turcijas pilsētā Samsunā notiekošā Eiropas čempionāta otrajā mačā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Latvijas juniori saspringtā spēlē ar rezultātu 71:70 (13:13, 18:13, 21:22, 19:22) pieveica Izraēlas vienaudžus, gūstot pirmo uzvaru turnīrā. Tikmēr Izraēla otrajā mačā pēc kārtas zaudēja ar vienu punktu.

Latvijas izlases lielākais pārsvars mačā bija trešās ceturtdaļas vidū iegūtie desmit punkti (42:32). Ceturtdaļas izskaņā Latvijas pārsvars jau bija samazināts līdz 52:48, bet ceturtajā ceturtdaļā latvieši ilgi palika bez punktiem un jau nokļuva trīs punktu deficītā. Arī pēdējo minūti Latvijas izlase sagaidīja zaudētājos, tomēr Kurucs ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 68:68. Turpinājumā Izraēla atguva vadību, bet 1,2 sekundes pirms pamatlaika beigām Kurucs vēlreiz realizēja tālmetienu un nodrošināja Latvijai uzvaru.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Artūrs Strautiņš, kurš izcēlās ar 24 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, bet pa 12 punktiem iemeta Kurucs un Roberts Blumbergs, kuram bija arī deviņas atlēkušās bumbas.

Zīmīgi, ka tieši šiem trim Latvijas junioriem ir lielākā pieredze pieaugušo basketbolā. Strautiņš jau ilgāku laiku spēlē Itālijas augstākajā līgā, Kurucs ir ULEB Eirolīgas pieteikumā Spānijas grandam “Baskonia”, bet Blumbergs sezonas sākumā bija Vācijas bundeslīgas čempionāta pieteikumā.

Vēl vienā otrās kārtas spēlē sestdien Bosnija un Hercegovina ar 79:70 (19:15, 19:17, 16:20, 25:18) apspēlēja Lietuvu.

Līdz ar to pēc divām kārtām bosniešiem ir divas uzvaras, pa vienam panākumam guvušas abas Baltijas komandas, bet Izraēlai ir divi zaudējumiem.

Latvijas komanda sasniegs sacensību ceturtdaļfinālā, ja svētdien Lietuva zaudēs Izraēlai un Latvija uzvarēs bosniešus, vai arī, ja Lietuva uzvarēs Izraēlu un Latvija pārspēs bosniešus ar vismaz 11 punktu pārsvaru.

LETA jau vēstīja ka latvieši čempionātu iesāka ar zaudējumu 50:62 Lietuvai, bet Izraēla ar 102:103 pagarinājumā zaudēja Bosnijai un Hercegovinai.

Apakšgrupas noslēdzošajā mačā Latvijas jaunie basketbolisti svētdien spēkosies ar bosniešiem. Pēc tam grupas divas labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām un piecām ceļazīmēm uz pasaules U-19 čempionātu, kamēr divas vājākās cīnīsies par vietas saglabāšanu starp spēcīgākajām Eiropas jaunatnes izlasēm.

Šim Eiropas čempionātam bija jānorisinās jau vasarā, taču drošības dēļ tas tika pārcelts uz decembri. Līdz ar to Latvijas izlasi šajā turnīrā nevar vest treneris Jānis Gailītis, bet komandu vada viņa palīgs “VEF Rīga” klubā Raimonds Feldmanis.

Latvijas valstsvienībai šajā turnīrā nepalīdz tās potenciālais līderis Rodions Kurucs, kurš tikai nesen atgriezās laukumā Spānijas granda Barselonas “Lassa” otrās komandas sastāvā. Tāpat no kandidātu saraksta traumas dēļ tika svītrots Artūrs Banga.

Latvijas izlase pirms Eiropas čempionāta aizvadīja tikai vienu pārbaudes spēli, kurā otrdien ar 57:68 piekāpās OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pastarītei “Latvijas Universitāte”.

Latvijas junioru izlases sastāvā iekļauti septiņi basketbolisti, kuri 2014.gadā Rīgā izcīnīja sudraba medaļas Eiropas U16 čempionātā – Kristers Zoriks, Artūrs Strautiņš, Roberts Blumbergs, Kārlis Garoza, Nikolajs Zotovs, Niks Jansons un Roberts Dembskis.

Tikmēr treneris Feldmanis iepriekš bijis galvenā trenera asistents U-18 un U-20 izlasēs, kā arī darbojās treneru brigādē, kas gatavoja U-18 izlasi pagājušajā vasarā. Viņam palīdzēs Matīss Rožlapa un Bruno Kārlis, kuri arī iepriekš bijuši galvenā trenera asistenti dažādās Latvijas jaunatnes valstsvienībās.

Pērn Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu, bet 2007. un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļas.

Šogad pirmoreiz vēsturē visas sešas Latvijas jaunatnes izlases piedalās Eiropas čempionātā augstākajā divīzijā. Tikmēr U-17 basketbolistes Spānijā piedalījās arī pasaules meistarsacīkstēs, kur ieņēma desmito vietu.

Tiesa, Latvijā šogad nenotika neviens Eiropas vai pasaules čempionāts basketbolā, kas valstī bija risinājušies kopš 2007.gada.