×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Artūrs Irbe: Jārīkojas saskaņā ar sirdsapziņu, paļaujoties uz sevi

Foto - Mārtiņš LācisFoto - Mārtiņš Lācis

Latvijas patriotam Artūram Irbem pirmais čempionāts trenera statusā bija ļoti sarežģīts, jo par viņa atbildībā esošajiem vārtsargiem nācās daudz lauzīt galvu. Turklāt tieši pirms svarīgās un neveiksmīgās spēles pret austriešiem (3:6) Artūrs bija spiests uz pāris dienām pamest komandu, lai slimnīcā Pērnavā apciemotu autoavārijā cietušo meitu.

Čempionāta sākumā treneri paļāvās uz Edgaru Masaļski. “Cerējām, ka viņš vārtos atgūs formu. Edža ir cīnītājs, tomēr spēļu režīms ir nesaudzīgs, un viņa veselība neuzlabojās,” Artūrs Irbe atzīst, ka Masaļskis šoreiz nebija gatavs pirmā vārtsarga misijai. Sākot ar maču pret Slovākijas izlasi, vārtos stājās 20 gadus vecais Kristers Gud­ļevskis un ļāva komandai saglabāt vietu elites divīzijā. Līdz vakardienai viņš bija atvairījis 93,4 procentus metienu (sestais labākais turnīrā!), vidēji mačā ielaižot divas ripas. Māris Jučers, pirmajā spēlē vārtos pabijis 40 minūtes, jau aizvakar ģimenes pieauguma dēļ atgriezās Rīgā.

Jautāts, vai viņam Helsinkos daudz nācies nervozēt, Artūrs atbildēja, ka uztraucas tie, kuri baidās par savu ādu, par to, kā viņu lēmumus novērtēs un kā tas ietekmēs viņu nākotni: “Paldies Dievam, mums šeit ir kolektīvs, kurā nevis domājam par sevi, bet to, kas būtu pareizi ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā, lai šī komanda varētu augt. Vismaz man radusies tāda sajūta. Jau pirms braukšanas uz Helsinkiem apzinājos, ka šis man var būt vienīgais čempionāts, kurā esmu Latvijas izlases treneris. Bet jārīkojas saskaņā ar savu sirdsapziņu – visi lēmumi pieņemti, zinot, ka tiks pētīti, pelti. Galvenais ir nepievērst tam uzmanību un paļauties uz sevi.”

Vārtsarga formā Artūrs piedalījies 11 pasaules čempionātos, ieskaitot divus ar PSRS izlasi. Trenerim dienas režīms esot sarežģītāks nekā spēlētājam, jo spēļu analīzes, pārrunas un risinājumu meklēšana paņem daudz vairāk laika. “Šajā čempionātā varu gūt lielu pieredzi, redzot, kā veidojas un izaug komanda – viena turnīra laikā. Hokejisti nobriest un ko vērtīgu var paveikt tikai sarežģītās situācijās, nevis tad, kad viss nāk viegli. Jāpiekrīt Te­dam, kurš teica, ka lepojas ar komandu. Ir gods būt daļai no tās.”

Treneru vidū valda laba saskaņa. Vakar treniņā Teds Nolans, Toms Kūlens, Kārlis Zirnis un Artūrs jautri sacentās, kurš vairāk trāpīs pa vārtu stabiņiem vai pārliktni. Finālā Irbe pārspēja Nolanu. “Jā, mums ir laba saskaņa, tāpēc ir viegli pieņemt lēmumus. Ja ir dažādi viedokļi, tad diskutējam, dalāmies ar saviem ieskatiem, un galvenais treneris pieņem lēmumu. Tā arī jābūt. Mums nav grūtību vienoties un audzināt šo ģimeni, ja tā var teikt. Šī man ir lieliska pieredze nākotnei.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+