Apbrīno

Artūrs Uškāns: “Koncerts būs patriotisks!” 16

Foto – Raimonds Volonts

Multimākslinieks, mūziķis multiinstrumentālists, komponists, aranžētājs, dzejnieks, folklorists, producents, etnoroka grupas “Laimas muzykanti” līderis Artūrs Uškāns 22. janvārī Latgales vēstniecībā “Gors” aicina uz vērienīgu jubilejas papildkoncertu “…ai pagali pa pakali…”, bet 17. martā pēc daudzkārtēja klausītāju lūguma radošā darba vakars – koncerts notiks Daugavpils teātrī.

Koncertā “Gorā” skanēs daudzas pazīstamas un jaunas Artūra dziesmas un tautasdziesmu apdares Ieva Akurateres, vīru kopas “Vilki”, brāļu Puncuļu, etnogrāfiskā ansambļa “Vabaļis”, grupu “Patrioti.lg”, “Stage On” un franču mākslinieka Žiljēna Dišarī izpildījumā. Dzīvo pavadījumu dziesmām koncertā nodrošinās grupa “Laimas muzykanti”, Sintija Šteinkopfa (klavieres), “Austrumlatgales stīgu kvartets” un koris “Ezerzeme”. “No kora dziesmām līdz hārdrokam, no teātra mūzikas līdz folkloras apdarēm, no dziesmām bērniem līdz romancēm – ar prieku nododu savu līdzšinējo veikumu koncerta apmeklētāju uzmanībai,” atklāj Artūrs un, neslēpjot patiesu prieku, teic: “Esmu pārsteigts un pateicos saviem klausītājiem par lielo interesi – nebiju gaidījis! Kopā ar saviem labajiem draugiem, koncerta dalībniekiem, darām visu, lai mirkļi, ko pavadīsiet šajā pasākumā, būtu piesātināti ar labām emocijām un pozitīvu enerģiju. Īpaši esmu pateicīgs “Laimas muzykantiem” un pianistei Sintijai Šteinkopfai, kuri, no sirds rūpējoties par koncerta kopējo skanējumu, pat visvēlākās vakara un [..] nakts stundas pavada kopīgos mēģinājumos.”

Artūram neslēpju, ka manu uzmanību piesaistījis koncerta nosaukums, par ko Artūrs smaidot teic: “Koncerta nosaukums ir no manas dziesmas “Patrioti”, fragments no piedziedājuma. Iespējams, ka tas ir mazliet provokatīvs nosaukums, bet tas piesaista uzmanību. Latgalē šo dziesmu ļoti labi zina, visi dzied līdzi piedziedājumu. Varētu teikt, viena no Latgales neoficiālajām himnām.”

Jau otrs Artūra koncerts “Gorā” ir izpārdots. Es ieminos, varbūt vajag koncerttūri pa Latviju. “Runājot par koncerttūri pa Latviju, neesmu drošs, ka citur mani tik labi zina kā Latgalē. Visu dzīvi šeit ir strādāts. Šie koncerti ir iespēja sanākt kopā draugiem un dziedāt manas dažādos dzīves posmos tapušās dziesmas. Nerunājot par tautasdziesmu apdarēm, tikai trīs no 16 koncertā skanošām autordziesmām nav ar manu tekstu. Pēc tam, kad jau bija izpārdots papildkoncerts “Gorā”, saņēmu tik daudz vēstuļu no klausītājiem, ka nu jau ir zināms – 17. martā Daugavpils teātrī būs vēl viens koncerts. Šo koncertu vēlos veltīt Daugavpilij – vietai, kurā, pirms pārcēlos uz galvaspilsētu, esmu dzīvojis un darbojies 23 gadus.”

Visas sarunas laikā jūtu, cik Artūrs ir lepns par Latgali. Kad nosaku, ka koncerts būs patriotisks, Artūrs to pārliecinoši apstiprina: “Koncerts būs patriotisks!”

 

22. I 16.00 Latgales vēstniecībā “Gors” (izpārdots)

17. III 18.30 Daugavpils teātrī

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 – 15

 

LA.lv