×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Artuss pret zirnekli (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Iedzīvotājiem jau no senākiem laikiem bija aizdomas, ka Jēkabielas 11 adresē iemājojuši veci krabji un faktiskais ēkas pārvaldnieks ir milzu apakšzemes zirneklis Krakens. Bet drūmā Saeimas nama sienas nemācēja runāt, lai stāstītu, ko redzējušas, zirneklis dienasgaismā nespokojās, un krabji izlīda no patvēruma ūdensvada trubās, kad satumsa. Tāpēc ar tautas gribu un vētrainu zelta jaunatnes atbalstu par deputātu ievēlēja Saeimas videobiogrāfu Artusu Kaimiņu, kurš dokumentālās īsfilmās un ar proaktīvām darbībām pierādīja lielo kukaiņu un sīko naktsdzīvnieku mošķu eksistenci saistoši, kā Žaks Īvs Kusto kino no jūras dzelmes.

Patlaban Artuss pateicis “hop” un ieskrējies tāllēcienam dibināt biedrību, kas tiks modificēta par partiju. Vai tur darbosies arī Porziņģis? – nobijušies kā diegi, sačukstas vecie, nemīlētie darboņi. Jā, gan populārais Porziņģis, gan pazīstamie Karmelo Entonijs, Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš. Ja biedrībā ir Kaimiņš, dabiski, būs arī Kaimiņiene, apburoša skaistule kā mis Latvija. Būs varoņlomu tēlotāji no teātriem, aizrautīgi jaunieši, Ufo atvedīs Rīgas naksnīgo publiku, pievienosies tieslietu profesori. Politiskie bezpajumtnieki, Viņķeles un Olšteina sešnieki? Kautri, bet būs klāt biedrības dibināšanas aktā. Un ebreji? Kāpēc inteliģenti ebreji lai nepiedalītos?

Pašreiz sabiedrība ir tādā nospiestības un depresijas stāvoklī, ka asā zēna pieteikumu uztvers ar piekrišanas saucieniem, un Kaimiņa partija vienā rāvienā reitingā apgāztu vismaz trīs Saeimā esošās, butaforiskās. Vēlēšanās cilvēki labprāt gribēs atlaist apnikušos tautas aptekalētāju ģīmjus un vietā pieņemt glītāku kalponi. Raugi, pat sakombinēta aktiera partija publiku nepārsteigs, ja valstī noteikšana ir zirnekļiem un veciem krabjiem, un bardakā jābrīnās drīzāk par to, ka finanšu policisti kārtīs vēl nav nospēlējuši ieņēmumu dienestu.

Kolēģiem Kaimiņa kontr­politika likusi sarkt un bālēt. Vieniem gribas domāt, ka uz Saeimas skatuves uzkāpis Luija de Finesa pēctecis, toties videokameras sakostie, gluži pretēji, saskata Artusa ampluā daļiņu no Nosferatu dramatiskā tēla. Tomēr kritiķiem jārēķinās ar vienu problēmu. Daudzi deputāta domubiedri vēl nav balsstiesīgi, bet ar katru dienu tīnīši noveco, un, kad Cimdara k-gs nākamreiz pilsoņus aicinās pie urnām, Kaimiņa sekotāju skaits būs paplašinājies līdz daudzgalvībai, turpretī satrunējušās sistēmas pārstāvji līdz tai nestundai paši būs izkusuši kā sniegavīri pavasarī. Biedrības priekšsēdētāja rangā pacēlies, Kaimiņš aktivizēsies, Saeimas ūdensvadā bērs dubultu hlora porciju, lai nobeigtu krabjus, kas zin, noslaktēs Krakenu.

Ja miermīļiem Kaimiņš šķiet vējpistole ar nejaucībām un nešpetnībām, jautāšu tikai vienu – vai viņiem liekas, ka mūsu izcilo partiju izdarības balstās uz jele kādu loģiku un veselo saprātu?

Pagaidīsim, kamēr Kaimiņa draugu kompānija detalizētāk iepazīstinās ar nākotnes plānojumu. Noteiks celtniecības termiņu, kad biedrības nama vietā būvēs partijas saiešanas ēku. Kurā no daudzām neaizņemtām nišām ērti iekārtosies – vai tajā, kur “nav par ko balsot”? Un cik lielu militāro budžetu Artusam spēs saziedot karadarbībai pret Saeimā dzīvojošo zirnekli.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. zēns ar aknām jūt indi, bet nav zināšanu politikā, ekonomikā, pat 9.kl. līmenī nē, jo bauriem jau to slēpj……..iesaku you tube skatīties profesoru lekcijas, eho moskvi, dožģ, viņi arī cīnās ar komunisma ekonomiku, Krievijā daudz ĻOTI GUDRU cilvēku, visi jau nav apšauti, jo visus reizē jau tā nevar, izskatīsies nesmuki, bet kučieri , ķēkšas, pārdevējas ….. grib izskatīties labi

 2. Viss ir skaisti, bet kur no šī zēna, kaut viena, IDEJA? Norādīt ar pirkstu nav liela gudrība, parasti pie tā arī lietas apstājas, jo … vilkme nav jaudīga un saturs pavisam čābisks… Es viņam gan nesekotu-neredzu personību.

 3. Lai veicas Artusam Kaimiņam! Raksts vieš cerību nākotnē, jo visus šos gadus nekas būtisks jau nemainās?! Mans atbalsts viennozīmīgi būs Kaimiņa partijai, ja tāda izveidosies!! Veiksmi!

 4. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Lielākā daļa deputātu, pirmo reizi ienākot Saeimā, ir ganuzēna iaskatā. Kaimiņam šis periods ir jau beidzies. Ja visi iesim talkā ar savu darbu, padomu un līdzekļiem, tad būs rezultāts. Lai mums visiem veicas!

 5. [Vecie krabji ]cik lielu militāro budžetu Artusam spēs saziedot karadarbībai pret Saeimā dzīvojošo zirnekli.
  UN CAURI BŪS AR ARTUSU !!!
  Vēl jenotības *irsēji paspamos netā, kā te jau redzams…
  Pabalstu saņēmēji konsekventi balsos par vecajiem
  kraukļiem – lai tik nav jāstrādā…
  Vainīgi līcīši, kaimiņi… tikai ne paši !!!

 6. Līcītim arī sava nauda janopelna, nu kārtībā, skribents kaut ko uzskribelejis,honorāru saņemts, fui, bet riebīgi, pēc pasūtījuma

  • Man gan nemaz nav pretīgi Līcīša ”skribelējumi'”Gluži otrādi- man tie ļoti patīk.Un nevis “pēc pasūtījuma”,bet pa īstam.

   • Ragana, trollene, nerunā te tik daudz!

    • Es te vispār nerunāju.Uzrakstīju tikai vienu teikumu,ka man patīk Līcīša feļetoni un vēl varu piebilst,ka ļoti mīlu un cienu Kaimiņu.Ja jūs,Sandra būtu gājusi skolā,tad atšķirtu feļetonu no raksta par politiku.Un tā kā esmu ragana,iesaku likt mierā Līcīti un Kaimiņu,jo Man viņi patīk.Es netroļļoju,bet buros.

  • Pilnīgi pareizi, vārds vietā….honorāru par rakstu būs nopelnījis, Kangars!

 7. Taisīsim no Saeimas vienu lielu teatri. Ar šo tautu, pietiek kaut ko pensionārēm un apkopējam tīkamu izspļaut un tu jau Saeimā. To jau mēs vairāk kārt esam iestudējuši. Un kāds tam visam sakars ar Porziņģi un tiem pārejiem? Porziņgim šodien lielākas rūpes sagādāt komandai pēc iespējas vairāk punktu un pacelties augstākā pakāpē, bet savai ģimenei laimīgu amerikas nākotni. Kādu dolaru iespējams ka pasviedīs kaimiņbiedriem. Kāds ir dzirdējis no Kaimiņa kaut ko konstruktīvu, kas, teiksim, paver ceļus sīkiem vai vidējiem ražotājiem, piena problēmas atrisināšanu? Nē taču, runa iet tikai par to, kurš kuram izdabā un kā tas varētu būtu pareizāk kaimiņu skatījumā. Tā kā, ja kāds apcirtīs viņam tās knaibles, būšu tikai apmierināts. Interesanti, ka to reiz visi skaitījuš Valdi, tas bijis vainīgs gandrīz visos negadījumos. Pat ka Pauls tik stulbi savu naudu pad..s. Bet tagad, redz, izrādās viņš arī ir to tumšo spēku upurs. Jā, Fernandelam ar De Finesam tē būtu par švaku. Latvija ir tādā, kāda tā ir un to pašu arī mums celt.

  • varētu padomāt,ka “kāds ir dzirdējis kaut ko konstruktīvu” no bijušajiem Saeimas deputātiem R.Paula,O.Dreģes,A.Kantānes,I.Ziedoņa/kurš gan pats to ātri saprata un pameta to krēslu/O.Grīnberga,O.Dunkera.Nu,pietiks!Visus nenosaukšu,jo ir daudz bijušo dažādu sporta veida pārstāvju-deputātu .Bija un ir joprojām.Sešdesmit pieci procenti no kādas “lielas partijas”,kura deldē bikses un brunčus Saeimas opozīcijā,nr tik vien nav neko konstruktīvu izteikuši ,bet nemaz lāgā nesaprot,par ko ir runa,jo valsts valodu “pārvalda”,kā sacīt jāsaka ar Dievu uz pusēm.Kas attiecas uz Kaimiņu,tad no viņa ir dzirdēts daudz kas konstruktīvs un ne tik konstruktīvs un vēl tiks dzirdēts.

 8. … Ak, cik parak gudri … !

  … Pietrukst tikai pareizais salidzinajums … ar mulkiti, kas drazas stikla kalna … vai ‘mulka’ delu kurs ar diviem braliem taisa gaisa laivu …

  … Tikai Licitim laikam piemirsies, ar kadiem sasniegumiem nobeidzas sis gudras tautas pasakas … !!!

 9. Jā, ar Latviju ir pavisam slikti, ja jau Kaimiņš var pretendēt uz politiķa statusu.

  • Ar Latviju ir pavisam slikti, ja politikā ar pilnu jaudu darbojas tādi kā Vienotība, ZZS.. Bija Latvijas Ceļš, Tautas partija – viss notika, notiek joprojām un NEKAS nemainās.Traģiski, lai neteiktu vairāk.
   Un šādi darboņi (atvainojos, politiķi) bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem pasūta otru nomelnojošu rakstu, ar piezīmi – jo riebīgāk jo labāk. Pretīgi!
   Samaksāts.

  • Bet,kāpēc citi var,bet tieši Kaimiņš nevar?Ar jūs pašu ir pavisam slikti.

 10. Vai mazums bijušas darbības no uzlecošiem”politiķiem gan pret korupciju, gan Ventspils stipendiātiem laižot darbā Damakla zobenus un nu pret zirnekli. Izsmiet šīs darbības ir katra pērkama žurnālista goda lieta, lai gan viņu sūtība ir nenogurstoši skaldīt to( zirnekļu) taustekļus….atbalstot šos Don Kihotus.

  • Tagad ēdīs nost Kaimiņu, kur būtībā jāvēršas pilnīgi pret citiem personāžiem, ilggadējiem Saeimas krēslu deldētājiem, arī bijušajiem, jo viņi ir veiksmīgi nodevuši stafeti nākamo ievēlēto rokās (jo pašus beigās neievēlēja), ar pieredzi shēmošanā, zagšanā, savu kabatu piepildīšanā.
   Vai autoram nav ko teikt šinī sakarā? Vai negrib uzcept labu rakstu? Ak, droši vien nav kas maksā….

 11. ;)))
  .
  Ir sacīts: “Aklo vidū vienacis ir valdnieks – pat arī gaužām kroplīgs ubags būdams.”
  .
  Un.arī: “Var jau iespējami skaļi un bezgalīgi ilgi dēvēt sū#u par zapti – dēļ tam tas saldāks nekļūs un tīkami smaržot nesāks.” 😉

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+