×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Ārvalstis interesē Lietuvas energosektors

Foto - LETAFoto - LETA

Ārvalstu izlūkošanas dienestus visvairāk interesē Lietuvas enerģētikas sektors, paziņojis Lietuvas Valsts drošības departamenta (VDD) direktors Ģedimins Grina.

 

Žurnāla “IQ” septembra numurā publicētā intervijā Lietuvas VDD vadītājs stāstīja, ka ārvalstu izlūkošanas dienesti cenšas aktīvi iesaistīties Lietuvas informācijas telpā, izmantojot tā dēvēto maigo varu. “Mēs varam nosaukt divus jautājumus. Pirmais ir mūsu enerģētikas infrastruktūra un ar to saistītie uzņēmējdarbības projekti. Citi uzņēmēji, kas saistīti ar ārvalstīm, ir ieinteresēti to progresā un īstenošanā,” Grina atbildēja uz jautājumu, par ko Lietuvā visvairāk interesējas ārvalstu izlūkošanas dienesti. “Otrs jautājums ir informācijas telpa. Katrai lielākai valstij patiktu, ka kaimiņzemes vismaz ciena tās intereses. Tādēļ tās ar sabiedrību strādā caur plašsaziņas līdzekļiem, un tas nepavisam nav jādara tieši. Šajā gadījumā tiek izmantoti maigās varas pasākumi. Mūsu kaimiņi un citas lielākas valstis tā dara. Jautājums ir par to, cik ļoti mēs turamies pretī tādai ietekmei,” stāstīja Lietuvas VDD vadītājs, piebilstot, ka iespējas spiegošanai tiešsaistē Lietuvā ir gandrīz perfektas.

“Ņemot vērā esošās tehnoloģijas un faktu, ka Lietuva atrodas īpašā ģeopolitiskā vietā, tehniskās iespējas to darīt ir gandrīz perfektas. Nevaru komentēt par mērogu, kādā to piedzīvojam, tomēr ikvienam jāzina, ka gandrīz viss, ko augšupielādējat internetā, var tikt lejupielādēts, aprēķināts un arhivēts,” viņš norādīja.

Runājot par telefonsarunu ierakstīšanu, Grina uzsvēra, ka tehnoloģiski ir gandrīz neiespējami to novērst. “No otras puses, mēs nepārtraukti veicam preventīvo darbu, lai aizsargātu slepenu informāciju,” teica Grina.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+