×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

Ārvalstu eksperti novērtējuši RTU

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Universitāšu asociācijas Institūciju novērtēšanas programmai RTU pieteicās brīvprātīgi. Ziņojumā par RTU eksperti uzteikuši universitātes sasniegumus zinātnes sasaistē ar inovācijām, kā arī augsto pieprasījumu pēc RTU absolventiem darba tirgū. Eksperti augstu novērtējuši Ķīpsalā topošo moderno inženierzinātņu studentu pilsētiņu.

Viņi vērtējuši ne tikai pašreizējo situāciju RTU, bet arī snieguši rekomendācijas tālākai attīstībai. Ieteikts aktīvāk piesaistīt jaunos zinātniekus RTU zinātniskajiem institūtiem, kā arī vairāk gādāt par augstskolas darbības nepārtrauktību. Piesakoties vērtējumam, RTU jau cerēja sniegtos ieteikumus izmantot RTU darbības uzlabošanai.

Latvijas Universitātes (LU) profesors Andrejs Rauhvargers, kurš sadarbojas ar Eiropas Universitāšu asociāciju kā pētnieks, stāsta, ka minētā novērtēšanas programma “ir ļoti laba lieta”. Šajā programmā eksperti var būt tikai bijušie vai esošie Eiropas augstskolu rektori. Piemēram, no Latvijas vienīgā aicinātā eksperte ir bijusī Banku augstskolas rektore Tatjana Volkova.

Kāpēc citas Latvijas augstskolas nepiesakās izvērtējumam? A. Rauhvargers skaidro, ka tas nav lēts prieks. Augstskolai pašai jāapmaksā ekspertu ceļa un uzturēšanas izdevumi, kā arī vēl jāmaksā viņiem honorārs. “Iespējams, ka LU tagad, pēc RTU vērtēšanas, varētu aktualizēties šis jautājums. Taču Eiropas Universitāšu asociācijas izvērtējums nav vienīgais veids, kā augstskolai apliecināt savu kvalitāti. LU, piemēram, nesen iekļuva vienā no trim nopietnajiem starptautiskajiem reitingiem. Kaut arī tā ir tikai 700. vietā, patiesībā LU iekļuvusi pirmajos piecos procentos pasaules augstskolu. Lai RTU vai citas Latvijas augstskolas arī to sasniedz!” saka A. Rauhvargers.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors Jānis Gardovskis stāsta, ka arī RSU kā Eiropas Universitāšu asociācijas biedram piedāvāts maksas pakalpojums – audita tipa ziņojums par augstskolas attīstību, tomēr RSU pagaidām nolēmusi izmantot citus kvalitātes un attīstības mērījumus. Piemēram, RSU ir pieteikusies četros lielākajos starptautiski atzītajos augstskolu reitingos – “Times Higher education”, “QS”, “Webometrics”, “U-Multirank”.

“Esam pārliecinājušies, ka mūsdienu laikmetā pati nozīmīgākā augstskolas reklāma ir mutvārdu rekomendācijas – ārvalstu studenti izvēlas RSU, balstoties savu tautiešu pieredzē un ieteikumos. Turklāt 2002. gadā RSU kā pirmā augstskola Latvijā tika sertificēta atbilstoši starptautiskajam kvalitātes standartam ISO 9001 “Kvalitātes vadības sistēmas”,” piebilst rektors.

Tātad augstskolas savas spalvas var spodrināt dažādos veidos. A. Rauhvargers spriež, ka visas Latvijā strādājošās universitātes varētu gūt pozitīvu asociācijas vērtējumu, bet “asociācijas atzinība nav nekas tāds, kas būtu jāiegūst obligāti. Taču, ja tas iegūts, tad ar to var lielīties.”

A. Rauhvargers uzsver, ka Eiropas Universitāšu asociācija nekādā ziņā nav augstskolu akreditācijas iestāde, taču tā ir reģistrēta Eiropas Kvalitātes novērtēšanas aģentūru reģistrā un tāpēc, ja vēlētos, varētu nodarboties arī ar starptautiski atzītu augstskolu vai to studiju virzienu akreditāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+