Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
16. augusts, 2016
Drukāt

Ārvalstu grupējumi mēģina iefiltrēties Čehijas valsts iestādēs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ārvalstu organizētās noziedzības grupējumi 2015. gadā turpinājuši mēģinājumus iefiltrēties Čehijas valsts un sabiedriskajās iestādēs, kā arī tiesu sistēmā, piekukuļojot amatpersonas, muitas darbiniekus un policistus, kā arī ietekmējot likumdošanas procesu, teikts Iekšlietu ministrijas ziņojumā valdībai.

Ziņojumā norādīts, ka krievvalodīgo un aziātu grupējumi ir vienas no spēcīgākajām bandām, kas darbojas Čehijas teritorijā. Vairākumam grupējumu ir spēcīgas saites ar ārvalstīm, bet citas ir neatdalāmas starptautisku grupējumu daļas, norādīts ziņojumā. No visām aziātu bandām Čehijā dominē vjetnamiešu grupējumi. To galvenās bāzes atrodas Prāgā un ir saistītas ar Vjetnamas tirgiem. Vjetnamiešu bandas Čehijā koncentrējušās uz noziegumiem, kas saistīti ar krāpšanos ar nodokļiem. Mērenas aplēses liecina, ka valstij nodokļos šādi nav samaksāti desmitiem miljardu kronu. Aziātu bandas arī pievērsušās narkotiku tirdzniecībai, bet Balkānu grupējumi lielāko peļņu gūst, atmazgājot naudu, ko ieguvuši, ražojot un pārdodot narkotikas ārpus Čehijas. Krievvalodīgo bandas nesen pievērsušās ES uzturēšanās atļauju viltošanai, kas pēc ES lēmuma noteikt sankcijas Krievijai melnajā tirgū ir ļoti pieprasītas.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+