Foto – LETA

Ārvalstu investīcijas radījušas 1614 darba vietas 0

Pagājušajā gadā Latvijā vairākkārt audzis piesaistīto ārvalstu investīciju projektu skaits, liecina jaunākais “EY” Eiropas investīciju vides pētījums “European Attractivness Survey 2014”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Pērn Latvijā īstenoti 29 ārvalstu investīciju projekti. Salīdzinājumam – 2012. gadā tika īstenoti septiņi, 2011. gadā – 14, 2010. gadā – astoņi, 2009. gadā – desmit investīciju projekti. Iepriekšējo reizi salīdzinoši daudz – 24 – investīciju projekti Latvijā tika veikti 2008. gadā.

No Latvijā pagājušajā gadā īstenotajiem investīciju projektiem visvairāk – 15 – bija ražošanā, septiņi – tirdzniecības un mārketinga jomā, četri – pētniecības un attīstības jomā.

CITI ŠOBRĪD LASA

No nozarēm visvairāk investīciju projektu – seši – tika īstenoti pārtikas nozarē, un šie projekti radījuši 270 darba vietas. Pieci investīciju projekti ir programmatūras jomā.

Kopumā investīciju projekti pērn Latvijā radījuši 1614 darba vietas. Lielākais no pagājušā gada investīciju projektiem radīja 600 darba vietas, vēl seši projekti radīja vairāk nekā 100 darba vietas. Salīdzinājumam – 2012. gadā visi investīciju projekti kopumā Latvijā radīja 290 darba vietas.

Vērtējot investīciju izcelsmi, visvairāk projektu – sešus – pērn īstenoja Zviedrijas investori. Trīs projektus īstenoja Norvēģijas investori, trīs – Krievijas, trīs – Vācijas investori. Gan Austrijas, gan Lielbritānijas investori īstenoja divus investīciju projektus, bet pa vienam – Nīderlandes, Igaunijas, Dānijas un Somijas investori, vēl sešus projektus īstenoja investori no citām valstīm.

Daļa no Krievijas investīcijām Latvijā varētu būt saistīta ar kapitāla “bēgšanu” no Krievijas, daļai šīs naudas “nosēžoties” Latvijā un Baltijā. “Skaidrs, ka kaut kāds procents no kapitāla, kas aizplūst no Krievijas, “nosēžas” arī Latvijā un Baltijā. 2013. gadā daļa no investīcijām Latvijā ir šādas,” sacīja “EY” partneris Guntars Krols. Viņa vērtējumā kapitāla aizplūšana ir priekšvēstnesis dažādiem sarežģījumiem.

Viens no faktoriem, kas Latvijā pērn ļāva augt investīciju projektu skaitam un radīto darba vietu skaitam, ir uzņēmumu pārpirkšana – pērn darījumu aktivitāte auga, bija daži uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas darījumi, atzina “EY” partneris.