Kultūra
Latvijā

Ārvalstu mediji: Rīga spoži atklājusi Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu 0

Foto: Timurs Subhankulovs

Latvijas galvaspilsēta Rīga nedēļas nogalē spoži atklājusi Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, vēsta ārvalstu mediji.

Ar “Gaismas ceļu – grāmatu draugu ķēdi” uz “Gaismas pili”, Pasaules ugunsskulptūru čempionātu un krāšņu uguņošanu “Rīga iemirdzējusies kā Eiropas kultūras galvaspilsēta”, raksta “Euronews”.

“Spītējot lielajam salam, tūkstošiem visāda gadagājuma latviešu nedēļas nogalē izveidoja cilvēku ķēdi, lai padotu grāmatas no vecās Nacionālās bibliotēkas ēkas uz divus kilometrus attālo jauno namu,” raksta aģentūra “Reuters”. “Atlikušie četri miljoni grāmatu un periodisko izdevumu tiks pārvietoti ar motorizētu transportu,” norāda aģentūra.

Daudzos ārvalstu medijos skaidroti Rīgas vēstures līkloči, kā arī cīņa ar neseno ekonomisko krīzi un eiro ieviešana Latvijā.

Preses izdevumi arī ieskicē gada garumā gaidāmos kultūras pasākumus Rīgā, izceļot Riharda Vāgnera operas “Rienci” iestudējumu, kā arī vasarā gaidāmo koncertu sēriju “Dzimis Rīgā” un Pasaules koru olimpiādi.

Ēģiptes laikraksts “Al Ahram” šodienas numurā, informējot par nozīmīgiem kultūras notikumiem pasaulē, publicējis arī ziņu par Eiropas kultūras galvaspilsētas – Rīgas – atklāšanas pasākumiem, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecībā Ēģiptē.

Rubrikā “Grāmatas” laikrakstā tiek vēstīts par Rīgā notikušo ”Grāmatu draugu ķēdi”. Publikācijā uzsvērts, ka 14 tūkstoši grāmatu draugu, tai skaitā vecāka gadagājuma cilvēki un bērni, ziemas salā no rokām rokās nodeva vairāk nekā 2000 grāmatu jaunajai Nacionālās bibliotēkas ēkai, kuru projektējis izcilais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts. Publikācijā akcentēta Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā.

LA.lv