Mobilā versija
+7.5°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
20. janvāris, 2014
Drukāt

Ārvalstu mediji: Rīga spoži atklājusi Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Latvijas galvaspilsēta Rīga nedēļas nogalē spoži atklājusi Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, vēsta ārvalstu mediji.

Ar “Gaismas ceļu – grāmatu draugu ķēdi” uz “Gaismas pili”, Pasaules ugunsskulptūru čempionātu un krāšņu uguņošanu “Rīga iemirdzējusies kā Eiropas kultūras galvaspilsēta”, raksta “Euronews”.

“Spītējot lielajam salam, tūkstošiem visāda gadagājuma latviešu nedēļas nogalē izveidoja cilvēku ķēdi, lai padotu grāmatas no vecās Nacionālās bibliotēkas ēkas uz divus kilometrus attālo jauno namu,” raksta aģentūra “Reuters”. “Atlikušie četri miljoni grāmatu un periodisko izdevumu tiks pārvietoti ar motorizētu transportu,” norāda aģentūra.

Daudzos ārvalstu medijos skaidroti Rīgas vēstures līkloči, kā arī cīņa ar neseno ekonomisko krīzi un eiro ieviešana Latvijā.

Preses izdevumi arī ieskicē gada garumā gaidāmos kultūras pasākumus Rīgā, izceļot Riharda Vāgnera operas “Rienci” iestudējumu, kā arī vasarā gaidāmo koncertu sēriju “Dzimis Rīgā” un Pasaules koru olimpiādi.

Ēģiptes laikraksts “Al Ahram” šodienas numurā, informējot par nozīmīgiem kultūras notikumiem pasaulē, publicējis arī ziņu par Eiropas kultūras galvaspilsētas – Rīgas – atklāšanas pasākumiem, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecībā Ēģiptē.

Rubrikā “Grāmatas” laikrakstā tiek vēstīts par Rīgā notikušo ”Grāmatu draugu ķēdi”. Publikācijā uzsvērts, ka 14 tūkstoši grāmatu draugu, tai skaitā vecāka gadagājuma cilvēki un bērni, ziemas salā no rokām rokās nodeva vairāk nekā 2000 grāmatu jaunajai Nacionālās bibliotēkas ēkai, kuru projektējis izcilais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts. Publikācijā akcentēta Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+