Mobilā versija
+3.7°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Ārvalstu tirgos ir pieprasījums pēc jēra gaļas, taču Latvija eksportē maz (3)

Ile de France aitasIle de France aitas

Ārvalstu tirgos ir pieprasījums pēc jēra gaļas, taču Latvija pagaidām salīdzinājumā ar Eiropas līmeni eksportē ļoti maz, aģentūrai BNS teica Latvijas Aitu audzētāju asociācijas (LAAA) valdes priekšsēdētājs Arnis Ginters.

Viņš pastāstīja, ka Latvija pagaidām eksportē nelielus apmērus jēra gaļas, taču pieprasījums pēc tās ir augošs gan eksporta tirgos, gan arī vietējā tirgū.

Sākotnēji vietējos iedzīvotājus ir grūti pierunāt jēra gaļu pamēģināt lietot uzturā, taču tad, kad tā ir nobaudīta, iedzīvotāji to labprāt ēd. Pagaidām Latvijas aitkopji nevar pilnībā nodrošināt vietējo tirgu ar jēra gaļu, līdz ar to pastāv iespējas kāpināt pārdošanas apmēru.

Pēc viņa teiktā, mazu aitu ganāmpulku īpašnieki, kuriem ir piecas vai desmit aitu mātes, produkciju pamatā realizē pašu patēriņam vai pārdod radiniekiem. Savukārt pārraudzībā esošās šķirnes saimniecības, kurās dzīvnieku skaits parasti ir lielāks, realizācijai piesaista ārpakalpojumu sniedzējus.

LAAA ir reģistrēta 1999.gadā. Asociācijas mērķis ir radīt labvēlīgu vidi aitu audzēšanai un attīstīt aitkopību kā peļņu nesošu ilgtermiņa nozari, kas ļauj saimniekot videi draudzīgi un uzlabot dzīves kvalitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. KUR VAR NOPIRKT JĒRA GAĻU??? TIKAI NE PIE MUMS POSMĀ NO ENGURES LĪDZ KOLKAI!!! PAR KO MĒS RUNĀJAM??? TEPAT NAV TĀDAS GAĻAS!??? SEN AIZMIRSTS, KĀ GARŠO JĒRA GAĻA!!! TĀPAT NEVARAM NOPIRKT NORMĀLAS KVALITĀTES LIELLOPU GAĻU ŠINĪ PAT POSMĀ. KAD ESAM RĪGĀ, TAD NOPĒRKAM TUR…NESAPROTU, PAR KĀDU EKSPORTU TE IET RUNA, JA PAŠIEM NAV!!!

  2. Barosim musulmaņus lai viņiem būtu spēka karot

  3. Un – kaada jeega no asociaacijas, ja tirgoshanu atkal atdod sveshaas rokaas? Cik var kaapt uz vieniem un tiem pashiem graabekljiem!! Baigi smuki izklausaas – aarpakalpojumu sniedzeeji – iisteniibaa – prasti uzpirceeji, kuri pie lielaakiem apjomiem taa saregulees cenu, ka aitkopji saaks breekt par tuvo izputeeshanu.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+