Laukos
Lauku sēta

Ārvalstu tūristu skaits Tērvetes dabas parkā pārsniedz 40%0

“Pasaku pils” Tērvetes dabas parkā.. Foto LETA

Līdzīgi kā iepriekš, arī 2017.gadā ārvalstu tūristu skaits Tērvetes dabas parkā pārsniedza 40%, informēja Tērvetes informācijas centra speciāliste Ruta Vazdiķe.

VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) dabas parku 2017.gadā apmeklēja 146 500 tūristu.

“Apmeklētāju skaits gadu no gada ir stabils, neskatoties uz svārstīgajiem laika apstākļiem, kas ir svarīgs faktors dabas tūrismā. Jau piekto gadu apmeklētāju skaits dabas parkā pārsniedz 100 tūkstošus. Aktīvās atpūtas cienītāji apmeklē kādu no 30 organizētajiem pasākumiem un dodas garās pastaigās, baudot sezonālo raksturu gleznainajā priežu silā, savukārt izglītības iestāžu audzēkņi apgūst meža zinības izglītības programmas “Izzini mežu” ietvaros,” skaidroja Vazdiķe.

Ievērojamu dabas parka apmeklētāju skaitu veidojuši viesi no ārzemēm. Ārvalstu tūristu skaits nemainīgi pārsniedzis 40% no kopējā apmeklētāju skaita. Parku apmeklē tūristi no Vācijas, Krievijas, Filipīnām, Amerikas Savienotajām Valstīm, Dienvidkorejas, taču lielākais ārvalstu tūristu skaits dabas parkā ir no kaimiņvalsts Lietuvas.

Aizvadītajā gadā parkā sākta rūķu pilsētas Čiekures trīs jaunu kvartālu būvniecība, 2018.gada pavasarī durvis vērs Namdaru un Audēju kvartāli un Ēstuvītes namiņš. Tāpat atjaunota ekspozīcija Sēņu mežā, Pasaku mežā jaunu veidolu ieguvusi Sumpurnīšu ģimene, Raganas silā izbūvētas brīnumu slotas šūpoles un Sila ragana.

LA.lv