×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Arvien biežāk izceļas ugunsgrēki, kas saistīti ar labības novākšanu

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā nedēļā ievērojami palielinājies ar labības novākšanu saistīto ugunsgrēku skaits, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere.

 

Jau ziņots, ka sestdien, 17.augustā, Tērvetes novadā 30 hektāru platībā dega miežu lauks, bet svētdien Kocēnu novada Kocēnu pagastā pēc elektrības vadu aizķeršanas uz lauka nodega kombains. Šajā negadījumā smagi cieta arī kombaina vadītājs.

Kā pastāstīja Vetere, labības kombains vakar aizdegās arī Dobeles novada Krimūnu pagastā, bet Bauskas novada Mežotnes pagastā uz lauka dega salmi divu hektāru platībā.

Pēdējās dienās VUGD saņemti izsaukumi arī uz laukiem, kur deg labības rugāji. Viens no šādiem ugunsgrēkiem bija izcēlies vakar Skrīveru novadā. Tur labības rugāji dega pushektāra platībā.

VUGD atgādina, ka rugāju un salmu degšana ir tikpat bīstama kā jebkurš cits ugunsgrēks, jo vēja un citu faktoru ietekmē uguns izplatība var kļūt nekontrolējama, apdraudot uz lauka esošo tehniku, cilvēkus un tuvumā esošās mājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+