×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

Arvien biežāk policija atrod novārgušus, nekoptus bērnus (1)

Foto RPPFoto RPP

Katrs trešais bērns Latvijā ir cietis no vardarbības, bet sabiedrība par pāridarījumiem bieži vien ir vienaldzīga. Šis ir viens no secinājumiem, pie kura nonākušas ar bērnu aizsardzību saistītās valsts iestādes, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Pēdējo mēnešu laikā situācija bērnu tiesību aizsardzības ziņā ir dramatiska: arvien biežāk policija atrod novārgušus, nekoptus bērnus drausmīgos dzīves apstākļos. Turklāt bērnunamos un sociālās aprūpes iestāžu darbu aizēno stāsti par vardarbību un pedagogu attieksmi.

Pagājušajā nedēļā pēkšņi no darba aizgāja Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja, pirms tam atzīstot, ka šī struktūra faktiski ir bezzobaina. Par nozari atbildīgais labklājības ministrs Jānis Reirs spiests atzīt, ka situācija ir dramatiska:”Šā gada notikumi liecina, ka nepieciešamas kardinālas izmaiņas. Mums ir redzējums par dažādiem risinājumiem. Tajā pašā laikā zinu, ka ir lietas, kuras var izdarīt vēl labāk, ātrāk, efektīvāk, un mans mērķis ir panākt, lai tuvā nākotnē ikviens var justies droši un ikvienam ir ģimenes māju sajūta.”

Statistika liecina, ka 20 gadu laikā trīskārši samazinājies to bērnu skaits, kas tiek audzināti ārpusģimenes aprūpes iestādēs, tomēr amatpersonas atzīst, ka apmierinātībai nav nekāda pamata.
Bērnu lietu sadarbības padomē līdz rudenim sola izstrādāt izmaiņas bērnu tiesību jomā. Īpaša uzmanība piesaistīta bērnunamu pārveidei. Šobrīd no 40 bērnu aprūpes iestādēm tikai pusē ir grupiņas, kurās ir 24 bērni, kas Labklājības ministrijas ieskatā ir maksimālais pieļaujamais skaits, lai personāls bērniem varētu strādāt kvalitatīvi, radot viņiem pēc iespējas mierpilnāku un ģimeniskāku atmosfēru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+