Arvien gūst traumas nepiemērotu instrumentu dēļ; trīs zelta likumi drošam darbam vasarā 0

Neraugoties uz vairākkārtējiem mikroķirurgu aicinājumiem ievērot drošības pasākumus darbā ar dažādiem spēka instrumentiem, joprojām to pacientu skaits, kuriem nepieciešama palīdzība pēc dažādu ķermeņa daļu dragātiem ievainojumiem un amputācijām, turpina augt, portāls “LA.v” uzzināja Rīgas Austrumu slimnīcā.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Aizvadītajās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā atkal tika ievesti divi vīrieši, kuri bija strādājuši ar pašrocīgi pielāgotām leņķa slīpmašīnām, slīpripas vietā uzmontējot zāģa ripu, kas šādā kombinācijā pārvēršas par nekontrolējamu “gaļas mašīnu”.

Kā norāda Latvijas Mikroķirurģijas centra vadītājs Mārtiņš Kapickis, lielākajā daļā gadījumu šādiem pacientiem ir konstatēti traumatiski rokas bojājumi – nereti dragāta rakstura brūces, kas nozīmē, ka iespējas palīdzēt ir ierobežotas un cilvēks var zaudēt pirkstus vai to galus, vai radīt smagus kropļojošus defektus uz visu atlikušo dzīvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārsti vēlreiz atgādina – lai pasargātu sevi un citus no bīstamām situācijām darbā ar dārza tehniku un instrumentiem, ikvienam lietderīgi būtu atcerēties trīs zelta likumus drošam darbam vasarā.

1. Nestrādā dzērumā!
2. Redzi un zini, ko dara tavs bērns!
3. Izmanto tehniku tikai tam paredzētiem mērķiem un remontu uztici profesionāļiem!

Tieši alkohola lietošana ir biežākais iemesls smagu un kropļojošu traumu gūšanai, strādājot ar dažādiem asiem spēka instrumentiem – zāģiem, cirvjiem, pašrocīgi pielāgotām leņķa slīpmašīnām tam neparedzētiem darbiem, zāles pļāvējiem un citu tehniku.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā joprojām saglabājas augsts to pacientu skaits, kuriem nepieciešama mikroķirurgu palīdzība pēc dažādu ķermeņa daļu dragātiem ievainojumiem un amputācijām. Šo pacientu skaits strauji pieauga martā, sasniedzot vidēji 90 gadījumus arī katrā turpmākajā mēnesī (salīdzinoši pērn aprīlī un maijā tie bija 48 gadījumi katrā). Kopumā šā gada pirmajos piecos mēnešos 19 gadījumos palīdzība tika sniegta bērniem.

Diemžēl arī jūnijā statistika turpina augt, līdz ar pieaugušajiem Latvijas Mikroķirurģijas centrā nonāk arī bērni, tā jūnijā centrā tika nogādāts trīs gadus vecs bērns, kurš, spēlējoties ar cirvi, bija aizcirtis sev pirkstu.