×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Militārie analītiķi brīdina par iespējamām jaunām militārām avantūrām (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Atis Klimovičs

Vēl pirms neilga laika nebija iespējams iedomāties, ka, stājoties zemessardzē, varēs dzirdēt vārdus – jābūt gataviem stāties pretī “zaļajiem cilvēciņiem”. Arī atbilstoši, kā militāra konflikta gadījumā, rīkoties. Reālajā dzīvē balstīti vērojumi un secinājumi – šie Krievijas “izcelsmes” karavīri jeb “zaļie cilvēciņi” jau trīs gadus nepārtraukti darbojas Ukrainas austrumos, kur viņu skaits tiek lēsts ap četriem pieciem tūkstošiem vīru. Turklāt tie arī negrasās atstāt kara zonu Donbasā, uz kuru Minskas un Normandijas sarunu formātiem nav nekādas ietekmes. Turklāt tādi “zaļie” tur ierodas aizvien jauni – ar dažādiem ieročiem – mīnmetējiem, lielgabaliem un praksē nostiprina kazarmās iegūtās prasmes. “Patrenējas” un aizbrauc atpakaļ uz Krieviju.

Kā redzams, kopš 2014. gada krievu militāristi veic rūpīgu savu spēku gatavošanu karadarbībai. Kara lietu speciālistiem tas pasaka to, kas nav saskatāms plašākai publikai. Aizsardzības lietās specializējušies žurnālisti, vēsturnieki un militārie analītiķi pašreizējās Krievijas karaspēka kustības un armijas daļu pārvietošanu vērtējot, brīdina par iespējamām jaunām militārām avantūrām. Ukrainas gadījumā bieži piemin iespējamo lielformāta uzbrukumu. Pie tam norāda, ka viss atkarīgs no viena cilvēka – 
Krievijas prezidenta Vladimira Putina. Uzskata, ka viņš esot pietiekami prognozējams, taču tas neattiecas uz spējām paredzēt viņa lēmumu šajā jautājumā. Plaša iebrukuma iespējamību Ukrainā apliecinot Krievijas karaspēka, tajā skaitā trīs tanku armiju, koncentrēšana pie Ukrainas robežas. Nopietnas krīzes gadījumā sagrābtajā Krimā, izgāžoties pussalas savienošanas iecerei ar Krievijas teritoriju, Putins varētu censties to savienot ar iekaroto teritoriju Donbasā. Pat pazīstamākie ukraiņu speciālisti drošības jautājumos sliktāko scenāriju uzskata par iespējamu, tomēr ne nenovēršamu.

Kijevā daudziem ir skaidrs, ka ne jau tikai Krima un daļa no Donbasa ir bijis tas, pēc kā tīko bijušais VDK apakšpulkvedis. Tur saprot, ka Kremļa valdnieku vada murgaina tieksme pēc “vēsturisko” krievu zemju atkal apvienotāja lauriem un tam pamatā likta tā sauktā krievu pasaules ideoloģija. Impērijas atjaunotāju plāni sniedzas līdz rietumiem pie Polijas robežas, par to Kijevā nešaubās. Lai šo ieceri novērstu, visu laiku tiek nostiprināta Ukrainas armija, tās apmācībā iesaistījušies daudzu valstu, arī Latvijas, karavīri. Ukraiņu interneta portāla “Censornet” komentārā izteikts viedoklis, ka Krieviju no Ukrainas pilsētu bombardēšanas atturot NATO reakcija. Ja “darbā” netiek sūtīta aviācija, kā redzams no notikumiem frontē trīs gadu laikā, ar sauszemes spēkiem gūt labus rezultātus tik plašā teritorijā kā Ukraina var būt ārkārtīgi grūti. Gaisa telpas kontrole ir ārkārtīgi svarīgs jautājums, par ko nācies pārliecināties arī Sīrijā. Savulaik pašā šī militārā konflikta sākumā pavisam vārgi skanēja balsis par to, ka Rietumiem vajadzētu aizliegt kara aviācijas izmantošanu. Tādā gadījumā – var droši teikt – Sīrijas iedzīvotāju posts nebūtu tik liels un arī bēgļu būtu mazāk. Vienošanās ar Ukrainu par atbalstu šīs valsts gaisa telpas drošumam būtu solis pareizajā virzienā, līdz kādam var nonākt, ja ar drošību Ukrainā sasaista drošības jēdzienu visā Eiropā (vispirms jau Baltijā un Polijā).

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. ES valda tik idiotiska ideoloģija, ka to apdraud pat tāds ekonomisks punduris kā Krievija. Valdošais rietumu pasaulē labējais liberālisms ir tik atsvešināts no vienkāšiem cilvēkiem, ka valdošām aprindām jabaidās no saviem pilsoņiem. To mēs patreiz redzam Hamburgā. Krievijai ir labas izredzes izprovocēt ES zemēs iedzīvotāju dumpjus. Es veidojums valdošās ideoloģijas dēļ ir visai nestabīls un dažkārt pat bezpalīdzīgs.

 2. Rietumi tur izmanto aviāciju????????????????? Jā, kad vairs citādi nav iespējams. Jordānija beigušās sarunas: krieviem un asadam aizliegts tur izmatot aviāciju. Tramps par to informējis mazo fašistu. Kurš sarunās izvēmis izcilu frāzi: mūsu donbasā nav, bet ja mēs aiziesim, tur būs pilsoņu karš.

 3. Un kas tur neparasts. Krievija jau izvērsusi savas operācijas lielā daļā kaimiņvalstu. Naivi ticēt, ka par mums viņiem intereses nav. Tik nez vai pagaidām ir laiks militārām avantūrām. Par mazāku naudu var noalgot visādus politikāņus kas gremdēs no iekšpuses.

  • Доказательства то есть у вас, или это очередное бла – бла – бла?

 4. Putlers izmisīgi cīnās lai atgūtu Krievijas “varenību”. Tas krievnacistu fanātiķis nesaprot, ka modernā pasaulē varēnība balstās uz citu ko kā tikai militāro spēku.

  • Ух ты, как цензоры любят татар. Ладно, повторю, мне не лень.
   «Незванный гость лучше татарина! Сам ты фашиствующий нацисткий фанатик.»
   Для цензоров. Это вполне адекватный ответ на комментарий с оскорблениями.

   • Neuztver taču teikto tik personiski, grafist! Kaut gan – “suns zina, ko ēdis” (tas tāds sakāmvārds, ja kas) …

    • «Собака то знает, что ест». А вот знают ли и понимают до конца, что сами пишут некоторые ваши комментаторы, не совсем ясно!

 5. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 6. poroša roklaiža Atbildēt

  atkal stumj propogandas melus. ukrainā asv veica bruņotu valsts apvērsumu, un tagad pir ir pilsoņu karš kur vienu pusi balsta asv otru kremlis. žurnaļuga protams rej tikai vienā virzienā , kur saimnieks liek, par asv lomu konfliktā pavisam aizmirst . ja par situacijas attīstibu tad jaunus konfliktus jāgaida tieši no poroša puses, jo ar asv noslēgts kārtejais līgums par ieroču piegādām un porošam bez visa ari velešanas tuvojas

  • Pats Tu rej tikai vienā virzienā. Un izdomājums par ASV bruņotu apvērsumu norāda uz Tavu neinformētību.

  • Niku izvēlējies pareizu – tu patiešām esi raškas – paraškas roklaiža. Ne jau ASV karavīri, bet raškas – paraškas jau kuro gadu maldās pa Ukrainu, sagūstīšanas gadījumā atvaļinās, ikgadējā atvaļinājumā brauc ar tanku vai raķešu iekārtu. Ja turpināsi ķīseļ-solovej tv skatīties nākošreiz jau mēģināsi iestāstīt teiku par Ukrainas iebrukumu raškā – paraškā.

   • ati, nu beidz sevi komentos ari pārstavet:) ja par asv tad šobrid ukrainā pilnigi oficiāli artodas pāri par 2000 asv armijnieku. par neoficāli uzaicinātajiem, cip darbiniekiem un politiķiem-musinātājiem pat nerunājot, to skaits ari tur ir milzigs. kamer krieviem zaļos vīriņus tur pat lielāko melu brīdī tik daudz nepieraksta.
    kijevas melu propogandai jau principā “tic”vairs tikai tie kam tas ir izdevigi finansiālu vai citu apsvērumu dēļ. tā ka vari necensties ar šo melu izplatišanu, tik naivu cilveku ari latvijā vairs nav palicis neko daudz.

  • Точно! Просто «замечательный» пропагандисткий бред. Такая голимая пропаганда, аж скучно. Ну не капли таланта и изобретательтности, сплошная убогость.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+