Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
29. novembris, 2016
Drukāt

Arvien vairāk lietuviešu atsakās no sabiedriskā transporta

Foto - Juliuss Kalinsks/BNSFoto - Juliuss Kalinsks/BNS

Jau vairākus gadus Lietuvā vērojama sabiedriskā transporta – autobusu un trolejbusu – pasažieru skaita samazināšanās. Tirgus dalībnieki to skaidro galvenokārt ar emigrāciju un personisko automobiļu skaita pieaugumu, raksta “Verslo žinios”.

Šā gada deviņos mēnešos autobusu un trolejbusu pārvadāto pasažieru skaits sarucis par 3%.

“Tādas negatīvas tendences manāmas jau vairākus gadus pēc kārtas. Tās ietekmē arī iedzīvotāju skaita samazināšanās valstī, turklāt cilvēki aizvien biežāk paši sēžas pie auto stūres un atsakās no sabiedriskā transporta pakalpojumiem. Situāciju pasliktina arī augošā konkurence ar nelegālajiem pārvadātājiem,” stāstījis Lietuvas autopārvadātāju asociācijas “Linava” Pasažieru transporta padomes priekšsēdētājs Rimants Martinavičs.

Uz tām pašām problēmām norādījis arī Šauļu transporta uzņēmuma “Busturas” ģenerāldirektors Vaids Seiracks. “Mums ir sāpīgi par katru pasažieri, kurš izmanto “pirātu” pakalpojumus, bet šajā cīņā jūtamies atstāti vieni. Algojam privātos drošības dienestus, lai nepielaistu [nelegālos pārvadātājus] autoostu tuvumā, bet nespējam cīnīties ar tiem, kuri savus transporta pakalpojumus potenciālajiem līdzbraucējiem piedāvā internetā un sociālajos tīklos.”

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+