×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Arvien vairāk pienu izved uz Lietuvu


Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban 23% no Latvijā saražotā piena tiek izvesti, tomēr pieaugošo tendenci ietekmēt praktiski nav iespējams, jo zemnieki ir tiesīgi pārdot pienu par izdevīgāko cenu, atzina zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

 

“Pagājušajā gadā uz Lietuvu izvests par 9% vairāk piena nekā gadu iepriekš, un šī tendence pieaug. Patlaban manā rīcībā esošā informācija liecina, ka katru dienu no Latvijas izved 632 tonnas piena. Procesu nevaram ietekmēt, jo tas ir pašu lauksaimnieku bizness – protams, ka zemnieks pārdos pienu tam, kurš vairāk maksā,” sacīja Straujuma.

Viņa atzina, ka Lietuva ir to valstu skaitā, kuras pretēji Latvijas interesēm vēlas saglabāt piena kvotu arī pēc to plānotās atcelšanas 2015. gadā visā Eiropas Savienībā.

“Lietuva savu kvotu izpilda tikai par 80% un ir ieinteresēta, lai tā tiktu saglabāta. Mums ir zināmas bažas, ka šī interese tiks īpaši lobēta, kad gada otrajā pusē Lietuva pārņems ES prezidentūru no Īrijas,” atzina ministre.

Jautāta par pašreizējo situāciju ar piena kvotas izpildi Latvijā, viņa sacīja, ka tā izpildīta par 96,4%, tāpēc šogad ES soda naudas gājušas secen.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+