×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Ārzemēs smagi strādā, lai nopelnītu pensijai; atgriežoties par to jāmaksā nodoklis (38)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ārpus valsts dzīvojošos tautiešus satrauc neskaidrība par ārzemēs piešķirto pensiju aplikšanu ar nodokļiem, – to saņēmējiem atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ārzemēs strādājušajiem tas ir viens no iemesliem, kādēļ varbūt arī vecumdienās neatgriezties Latvijā – gan materiālu iemeslu, gan netaisnības dēļ, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Finanšu ministrijas ieskatā tā būtu diskriminācija – piemērot IIN tikai Latvijā piešķirtām pensijām, bet citām to nepiemērot, turklāt Latvijā strādājošie te ir ar saviem nodokļiem uzturējuši infrastruktūru, bet emigranti atgriezīsies “pie visa gatava”.

Eiropas Latviešu apvienības prezidija pārstāve Elīna Pinto intervijā raidījumam “900 sekundes” pauda, – patlaban ir arvien lielāks to cilvēku skaits, kas ir nostrādājuši Eiropā desmit gadus un vairāk, un apsver vecumdienas pavadīt atkal savā zemē. Šis skaits ir pietiekami nozīmīgs, lai sakārtotu šo jautājumu, pauda Pinto.

Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības prezidija pārstāve:”Tagad pensijas Latvijā tiek apliktas ar papildu nodokli – neskatoties uz to, no kuras valsts tiek izmaksāta viņu nopelnītā pensija. Lielākajā daļā gadījumu pastāv dubulto nodokļu novēršanas konvencijas, kas paredz, ka nodoklis tiek maksāts tikai Latvijā. Tikmēr, paliekot uz dzīvi savā valstī, ne tikai netiktu uzlikts nodoklis, bet tiktu piemaksāts, lai tiktu sasniegts šis neapliekamais minumus, un nodrošināta dzīvesvieta un veselības aprūpe.

“Esam saņēmuši daudz satrauktu zvanu un vēstuļu. Cilvēkiem vai materiālā nodrošinājuma vai principa dēļ tas šķiet neatbilstīgi – savulaik jau 50 gadu vecumā viņi bija spiesti atstāt valsti, devušies darba gaitās ārvalstīs, nereti strādājot arī smagu darbu, un tagad, atgriežoties Latvijā, kur viņiem pensiju nemaksā, vēl tiek uzlikts nodoklis,” sacīja Pinto.

Viņa norādīja, ka interesants aspekts ir tas, ka šobrīd pastāv nodokļu konvencijas ar ASV un ar Krieviju, kas paredz, ka abās valstīs dubultā šādos gadījumos par nodokļiem jāmaksā nav. “Rodas jautājums par to, vai, ņemot vērā to, ka Eiropā dzīvo arvien lielāks skaits Latvijas piederīgo, vai nav pamatoti domāt par to, ka šādas tiesības saglabāt neapliekamo minimumu arī Eiropas valstīs,” sacīja Pinto.

Viņa piebilda, ka pēdējo gadu laikā naudas pārskaitījumi atpakaļ uz Latviju sasniedz gan aizsardzības, gan veselības budžeta apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Manā klasē daži vasarā strādāja nelegāli. Man tagad viņus stučīt kā Pavļikam Morozovam? Es negribu, lai mani piekauj. Es vasarā divus mēnešus nostrādāju legāli. Es strādāju tikai legāli, lai mani nevarētu nožmiegt kā sociālo parazītu. Cieņā, Skolnieciņš

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Dzīvoju un nodokļus maksāju Latvijā Atbildēt

  Nesaprotu, ko tie braukātāji raud?
  Ja grib Latvijā dzīvot, saņemt sociālos labumus, infrastruktūru, utt., tad lai arī par to samaksā. Tagad vai vēlāk – kāda starpība?
  Ir zināmi bariem šie pasaules labuma meklētāji, kas dzīvo un strādā ārzemēs, bet joprojām pie ārstiem brauc tūrēs uz Latviju, kuru bērni iegūst Latvijas “bezmaksas” izglītību, utt.. Kāpēc gan man ar saviem nodokļiem būtu jāmaksā gan par sevi, gan par viņiem? Lai iesaistās! 🙂 Latvijai no tiem nodokļiem, ko viņi samaksā Anglijā vai kur citur nekāds labums nav – ne šodien, ne pēc 20 gadiem….

 4. nestrada arzemes tev elpot nav . darbs seit uz vietas ir gribi but bagats re ka pelna foto sesijs filmejas stunda divi tukstots eiro eij pa ubagu dina 300 eiro. audze razu pardod . nav tev darba tev talants pirksti ir brauc dpelet nauda bus. nebaro kungus. velies iemuzinat bagatniekus nofilme nopelnisi. nav ko est raud pret saimi tevi pabaros. tev nav kur dzivot celmala uztaisi budu nodokli nevajag maksat. tev naudas nav ej strikot . panaksi. esi paradnieks nenem kreditu. tev sieviete truks nepaej garam. masina gribi aprec bagato meicu vis bus. gribi but ministris iesaisties politika naudu nopelnisi. tav naudas nav prasi saaimai. gribi stradat par juristi menesi 20 tukstots nopelnisi. nezini ka pelnities talants ir taisi ritenus mopedus remonte nauda bus. gramatvezi pelna vairak ka ministri. arsti pelba vairak par visiem iekase no cilvekiem. gruta dzive neperc indi. veselibas nav perc savu oreci. gribi mainit valdibu ministriju izvelies katru no vienas pilsetas. gribi but bagats eji kakturet pie bagatiem. pamegini izdosies. pameginaju izradijas bagatiem ir veikali mafijas ministri. naudas nav strada par tiesnesi baudas bus 50 tukstots menesi visur valda blezi pat prikssedetaji visos novados. pieradi ka valsti baro paradi visus cekus. visi apzog kas prot. gribi nopelnit taisi raksti projejtus. ne visi taisiti ar pirkstu. vakstij visoar ir biokrati kas veido likumu un pelnas. ta nav silta vieta kresli silda savuvvietu. ta dzivojam. tev dargs dzivoklis nedzivo dzivo cela malas nodokli nevajag maksat. gruta dzive navdas nav dzivo viens nebus bedu vai vieglak baltos berzos guket. gribi but bagsts vajag spejulet ta netik tu viens dari visi dara. naudu vankas neturi liec sava zeke. visu izdari pamegini tev izdosies. uzklausi. ari bagatie raud.

 5. Domāju, ka daudzi šeit nav pareizi sapratuši, kas īstenībā notiek, ļoti daudzi UK nopelna pensiju sev un vēl nosūta, kopumā, miljonus EUR uz Latviju, kurus tad šeit iztērē tuvinieki, maksājot visus Latvijas nodokļus. Arī par savu pensijas uzkrājumu UK strādājošie ir jau visu samaksājuši.
  Un taisnīgi tikai būtu, ja arī par Latvijā nopelnīto pensiju nekādi nodokļi nebūtu jāmaksā tāpat kā no UK uz Latviju atbraukušajiem arī nekas papildus nebūtu jāmaksā, jo iztērējot savu pensiju šeit, viņi tieši tāpat kā pārējie maksātu nodokļus pēc Latvijas likumiem, tikai ko tērēt būtu vairāk, līdz ar to arī Latvijas VID-s no šiem tēriņiem saņemtu vairāk. Bet te – kā vienmēr, gribas smelt ar LIELO KAROTI!

 6. kamer pie varas sitie fasisti nebrauciet milie cilveki atpakal ..

 7. tā notiek tikai Latvijā- no tiem, kuri vēl ko dara, nokāš par visu shēmotāju elit!!!

 8. Tas varbùt vispàr ir nepieklàjígi nodzīvot lídz pensijas vecumam un sagàdàt galvassàpes valdībai?Pirms 8 gadiem aizbraucot,neiedomàjos reiz Uk satikt tik daudz latviesu.Daudz vairàk pensionàri no Latvijas pàrcelas pie saviem tuviniekiem,jo tie ir zaudéjusi ceríbu atgriezties Dzimtené.

 9. Pensija tak tiek maksāta otras valsts bankas kontā. Un tam jau nu klāt VID netiek. Vai tad ne tā…

 10. Varētu padomāt,kad Latvijas iedzīvotāji,lai nopelnītu pensiju,nestrādā grūti,tikai dejo un dzied ,un pensija pati pelnās.Nu,lai tad dzīvo tur,ja tur tik labi,Latvijā visiem pensionāriem jābūt vienādiem nodoļiem no pensijām.Kur tad viņi atgriezies,ja šeit palikušie sūri,grūti nestrādās,un nesaglabās to,kas te vēl palicis!

  • Kur viņi, aizbraukušie, atgriezīsies? Tak ne jau pie tevis, Guna, bet paši savos dzīvokļos, kurus viņi ir saglabājusi, kurus turējuši tukšus un maksājuši komunālos! Kāds ir tavs un citu Latvijas pensionāru nopelns pie tā, ka viņiem šie dzīvokļi ir saglabāti, es nesaprotu.
   Skaudība ir tā, kas te bļauj visskaļāk,kaut nevienam nebija liegts braukt uz ārzemēm pelnīt lielas pensijas, tikai to izdarīja strādīgākie un gudrākie, bet lūzeri tagad lec no biksēm laukā. Pašiem nekas nav nopelnīts, un skauž, oi,kā skauž!
   Nu, nebrauks ārzemju pensionāri atpakaļ, nu, paliks viņi savā mītnes zemē vai pavadīs vecumdienas siltajā Spānijā vai Portugālē, un jums, skaudīgie nūģi, no tā kāds labums atleks? Jums kāds pieliks kaut grasi pie jūsu nožēlojamajām pensijām? Tikpat nepieliks!

   • tv, ja tu būtu Latvijas patriots, tad tu Latvijā uz vietas celtu Latvijas labklājību. Bet tu tagad svešumā vairo īru, angļu, vācu, zviedri un citu svešo saimnieku bagātību.
    Tevi atpakaļ Latvijā negaidu. Iztiksim bez tavas palīdzības, jo tu esi strādīgais un gudrais, bet Latvijā palikušie ir lūzeri. Neatgriezies pie lūzeriem, bet turpini vergot pie īriem un svešajiem, jo tie tevi ir nopirkuši.

    • Meklē muļķus, ja? Uz patriotisma plikā āķa neviens vairs neķeras, ha, ha! Bet es nudien neesmu patriots un ārzemēs vairoju vispirms jau pats savu labklājību, dzīvoju normālu dzīvi un pelnu sev LABU pensiju. Labu ārzemnieku, nevis pastalnieku izpratnē. Un nepieļaušu, ka kāds stiepj savus netīros pirksteļus pēc manas godīgi pelnītās naudiņas. Nejūtos tik ļoti izslāpis pēc Latvijas.
     ps. Ko nozīmē vergot? Ja es ārzemēs labi pelnu,ja man ir darbā apdrošināšana, pensiju fonds, bonusi un citas labas lietas, tad tā ir vergošana. Ja Latvijā strādā par algu, no kuras pat rēķinus nevar samaksāt, tas ir ok. Nu, jūs dzīvojiet, kā sanāk.

    • Ja gaida, tad aizbraukušo bērni gaida, kas palikuši Latvijā un maksā nodokļus, lai tu ar varētu saņemt pensiju turpat Latvijā. Ka tu negaidi, to zinām, un tev neprasīs braukt mājās vai ne. Ja kāds vispār grib braukt mājās, tad tikai lai nomirtu pie tuviniekiem, savos ģimenes kapos, kapa vietā , kura jau ir nopirkta un par kuru tev nebūs jāmaksā. Piekrītu augstākajam komentāram, skauģi. Vispār nesaprotu. Iebraucu nokārtot darīšanas. man ir kultūršoks – visur uz ielas mani sagaidīja laipni cilvēki. Šeit komenti tādi, ka acīmredzot tos raksta no Aptiekas ielas.

    • Nez kāpēc no tiem palikušajiem patriotiem tā labklājība tādā pak..ļā- tad laikam šie neceļ vis!

  • precīzi,Guna,teikts!Kā iztikām bez tiem vazanķiem gadu desmitus,tā iztiksim arī turpmāk,nebrauciet,nemaksājiet,aizmirstiet Latviju!

 11. Rotšildsalašņu un citu Volstrītas cūku izdalījumu izzagtas valsts reālijas..

 12. Kārtējais valsts rekets .

  • Bet mūs tak arī reketē un netaisās nodokli noņemt!
   Es savu pensiju arī nopelnīju smagi strādājot, bet man atvelk vismaz 150 eiro. Ja ārzemēs tik forši, tad lai turpina dzīvot tur, jo viņi klāt jau neko Latvijai nepienesīs, vien tērēs nost to, ko citi ar saviem nodokļiem ir izveidojuši.

   • prom, prom, prom... Atbildēt

    Jā, Hedviga, ārzemēs ir forši, un mēs netaisāmies atgriezties, lai barotu jūsu siles veprus, kā tu to dari (izskatās, ka ar sajūsmu!) Mēs iztirgosim vēl Latvijā palikušos dzīvokļus uc. īpašumus un aizmirsīsim par iespējām vecumdienas pavadīt dzimtenē. Cik dīvaini – svešā zemē par mums vairāk rūpējas kā savējā…
    Bet,ja godīgi – no pensijām iekasēt nodokļus ir cūcīgi jebkurā gadījumā, vienalga, vai tā pensija Latvijā vai ārzemēs pelnīta, un neviena cita ES valsts līdz tādam zemiskumam nav nolaidusies.

   • Un ko tad tu esi izveidojusi no saviem nodokļiem?

   • visi, kas pašlaik jau var saņemt ārzemju pensiju, ir nopelnījuši arī Latvijas pensiju. Tā ka , gudreļi, pieturiet savus pirksteļus rakstot, ka atbraukušie neko te nav ieguldījuši. Tā bļaustās tie, kas , dzīvojot Latvijā, paši neko nedara vai saņem konvertes algu. vai vienkārši skauž, jo redz, vajag pārdalīt, lai visiem vienādi sanāk. Padomju smaka no jums vēdī.

 13. Grib parazitēt uz Latvijā palikušo rēķin!!! Atbildēt

  Mēs Latvijā palikušie no savām algām tagad uzturam ceļus, skolas, slimnīcas, policiju, armiju…un tie, kuri strādā ārzemēs un ceļ svešu zemju labklājību – tie grib pensijas gadus pavadīt Latvijā ar ārzemēs sapelnītām lielām pensijām un grib palikušo latviešu sarūpētos labumus saņemt par brīvu.
  No verdzības atbraukušais pensionār, ja gribi dzīvot Latvijā, tad maksāsi nodokļu gan no ārzemēs nopelnītās pensijas, gan samaksā dalības maksu par palikušo latviešu ieguldījumu Latvijā, ko neesi maksājis pēdējos gadus kamēr vergoji ārzemēs.

  • Man jautājums tam Grib parazitēt…utt
   Kādus labumus tad esat sarūpējuši pa pēdējiem 15 gadiem? Ko tad esat ieguldījuši un kur? Tā kā jūsu ieguldījums nav redzams. Ceļi sliktāki, kā bija tad, kad aizbraucu, cenas augstākas, algas zemākas, tauta arvien pelēkāka un bezzobaināka, jaunatnes arvien mazāk…

   • No kurienes jums, Anna UK, tādi fakti par jauniešu skaitu Latvijā? Kad ieeju klasē, tur mani gaida 30 skolēnu – tikpat cik pirms divdesmit un trīsdesmit gadiem…

    • Tu ministrijas ierēdne esi varbūt, ne skolotāja! Pat Rīgā iedzīvotāju skaits ir daudz mazāks, kā bija. Manā dzimtajā pagastā vēl laikā, kad mani bērni mācījās, deviņdesmito beigās, biaj vairāk kā trīs simti skolēnu. Tagad – 23. Bet kaimiņu pagastā vispār skolu slēdza. Tā ka nemelo. Lai UK, bet ziņas internetā lasām.

   • Tāpēc jau arī tie ceļi paliek sliktāki un jaunatnes arvien mazāk, ka visi brauc prom no Latvijas, negrib neko šeit darīt… Grib tikai pie visa gatava!

    • Jàni,Kà Tu zini,ka iebraucot jebkurà cità valstī ,visiem latviesiem izsniedz piepildítu bankas karti un aizved izvëléties màju?Ko ta Tu tà nedari?

    • Nu Tev Jànít iet pretrunās.Celi palie sliktàki,tàpéc,ka jaunie brauc prom.Kā reiz,tiem celiem vajadzētu palikt labàkiem,jo mazàk vazājās

  • Tiesi tàdu cilvéku dël kà Tu,ne es ,ne mana gimene pat ekskursijà vairs nebraucam uz Latviju.Laimīgu riesanu,kamer par to vël nodokli neiekasë.

   • Letiņ, turpini celt īrijas vai kādas citas svešas tautas labklājību.
    Mēs palikušie latvieši parūpēsimies par tava tēva un māts pensiju, par tavu radinieku bērnu skološanu un citām lietām. Bez tāda letiņa palīdzības sakārtosim Latviju.

    • Mani vecàki jau viñsaulé.Vairs nav neviens uz Júsu kakla.Arī kapa vietas apkopsanu apmaksàjam pasi.Lai Dievs palīdz izkustinàt to léno gliemeza gaitu celà uz idilli.

    • Tu vispirms pats par sevi parūpējies, un tad satraucies par maniem Latvijā palikušajiem radiem. Nejūtu vajadzību maksāt par Latvijā palikušo radu bērnu izglītību – viņiem ir vecāki, kuri strādā un maksā nodokļus (milzīgus) tai nevalstij. Es Latvijai neesmu parādā neko. Ne tā mani skoloja, ne ārstēja, ne ko iedeva. Tieši otrādi – Latvijas badakāšiem paliks manis maksātie nodokļi par 15 “brīvajā” valstī nostrādātajiem gadiem. Pensiju par šo laiku es neceru saņemt. Aizrijieties!
     Ja Latvijā kaut ko pa šo manu prombūtnes ir čubinājuši, tad tas jau nav no jūsu nodokļiem, bet par ES dotēto naudiņu. No kuras lielākā daļa ir sabāzīta pa kungu kabatām.

 14. nav jau īpašas izvēlas – vai maksā visi, vai neviens. Ja man jāmaksā, kaut arī visu mūžu šai valstij nodokļi maksāti, tad kapēc lai nemaksātu tas, kurš citai valstij nodokļus atdevis? Dzīvot taču gribēs te. Tad arī lai maksā, jeb lai paliek tajā valstī, kuru uzturējis ar saviem nodokļiem

 15. no pensijas vispār neko nevajadzetu vairs iekasēt. tad starp citu ari nebutu jautajums – tam kas ārzemēs strādājis vai uz vietas un cik nu daudz katram atņemt.

Draugiem Facebook Twitter Google+