×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. maijs, 2017
Drukāt

Ārzemēs strādājošā Elīna iestājas pret auto nodevu, kas jāmaksā ciemojoties Latvijā (38)

Foto: VPFoto: VP

Ilustratīvs attēls

Lai cīnītos ar negodprātīgiem autovadītājiem, kuri savas automašīnas izvēlas reģistrēt ārvalstīs, Latvijā kopš gada sākuma ir spēkā likuma grozījumi, kas šiem autovadītājiem paredz augstas ceļa nodevas.

Elīna strādā ārzemēs, viņai ir ārzemēs reģistrēta automašīna, ar kuru Elīna brauc arī Latvijā. Par katru šeit braukto dienu viņai jāmaksā nodoklis. Elīna to uzskata par netaisnīgu – un pauž uzskatu, ka tas nekādā veidā nepadara Latviju dzīvošanai tīkamu, tiem, kuri krīzes laikā aizbraukuši peļņā uz ārzemēm.

“Esmu Latvijas pilsone, kura ir deklarēta šeit, bet strādājoša ārzemēs uzskatu, ka tas nav pareizi. Man ir jāmaksā 10 eiro dienā un 1000 eiro gadā. Es uzskatu, ka valdībai būtu jāpārskata šis pieņemtais likums un jācenšas nākt pretī Latvijas iedzīvotājiem, jo es esmu pārliecināta, ka es neesmu vienīgā tāda,” sacīja Elīna.

Par ārvalstīs reģistrētas automašīnas izmantošanu Latvijā ekspluatācijas nodoklis svārstās robežās no 10 eiro par dienu līdz tūkstotim gadā. Policija atzīst, ka šo prasību ievērošanu stingri kontrolē.

Šāda kārtība tika ieviesta, lai izskaustu praksi, kad autovadītāji reģistrējot automašīnu ārvalstīs, apiet Latvijas nodokļu sistēmu. Satiksmes ministrijā uzsver, ka nodoklis jāmaksā arī tad, ja strādājot ārzemēs, deklarētā dzīvesvieta ir palikusi Latvijā, un uz šejieni atbrauc tikai atvaļinājumā. Ieņēmumi no ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa šī gada budžeta plānoti 6,4 miljonu eiro apmērā. ja nav nomaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, sods ir no 150 līdz 400 eiro.

Tikmēr Saeimā tiek izskatītas iedzīvotāju parakstītas iniciatīvas – atcelt pastāvošo ceļa nodokļa iekasēšanas modeli un līdzīgi kā kaimiņvalstīs, Lietuvā un Igaunijā to piemērot degvielas cenām un tehnisko apskati veikt reizi divos gados.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Latvijā vispār kaut kas ir pareizi?

 2. Ja Elīna ir emigrējusi, tad nodeva jāmaksā savā jaunā maķuškā. Ja nav — tad nodeva jāmaksā tepat.

 3. Labak nosprat un te nedzivot!

 4. Reemigràcijas plàna reàlàs izpausmes.Laipni lùgti “màjàs”.

  • Tiesi manas domas, viss tiek darits lai es neatrgrieztos Latvijaa. Musu valdiba tikai runaa par to ka jadara viss lai jauniesi atgrieztos majas, bet patiesiba vinus interesee kaa vel nokast no mums naudu kamer mes stradajm arvalstis.

 5. Tie nedaudzie paziņas,kuri brauca ar Lietuvā reģistrētām mašīnām,turpina mierīgi braukt joprojām un nekādu nodokli nemaksā,viņi vienkārši ir izdeklarējušies no Latvijas,bet strādā šeit.Starpība tikai tā,ka tagad viņu iepriekš maksātie nodokļi aiziet uz Lietuvu,bet par cik mums ir bagāta valsts,tad tādi sīkumi mūsu valdībai neinteresē.

 6. Idioti valda. Neko citu te nepateikt, jo nodokli ietverot degvielaa atkristu visas shiis problremas. Ak jaa csdd bizness nebuutu vars tik ienesiigs lai pa dakaaras rallijiem braukaatu un motormuzeju uztureetu…

  • Jaa, izdeklareties jau var, bet ja man ir maja tad izdeklarejoties no tas mna uzreiz jamaksa milzigs zemes in majas nodoklis. Valdiba izdomaja kaa nokast no manis naudu jebkuraa gadijumaa.

 7. Nu valdība spiež lai Latvieši izdeklerējas no Latvijas .

 8. Te nu TĀ-ĀDS naudas bads, ka drīz to jau no dr-as raus āra parastajiem cilvēkiem,bet pārbarotajiem, slinkajiem nemākuļiem ierēdņiem tikai cels algas bezjēgā. Dubultmarāle!!!

 9. Mums ir līdzīga situācija, bet neredzu problēmu – izdeklarēsimies no Latvijas un neko nemaksāsim, pat ja brauksim, kaut gan tuvāko 5 gadu laikā braukt uz Latviju noteikti neplānojam.
  Stāsta varonei jāizvērtē vai izdevīgāk viņai būt deklarētai Latvijā vai tomēr nē.
  Papildu motivācija izdeklarēties būtu, lai beidzot valsts saprot cik viņiem to iedzīvotāju atlicis.

 10. Masínu izírēsanas bizness plauks.

 11. 100 debilie vienmer slauks latviesu tautu

 12. Idiotu valstī idiotiski likumi. Stūlbajai valdībai kautkā jāslaic sava tauta.

  • Kremļa utainais zagli un demagog, tev ar latviešu tautu nav nekā kopīga.

   • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

    tu jau gan mums tāds īstens, pie siles pārrijies, pastalvepris! Daudz sprēgāsi var cūku mēris piemestie! Un tad būs “dziesma” nost un ugunī iekšā (!) ko arī tev novēlu…

 13. Latvijas valsts mafija ir plesigakais un badigakais grupejums Eiropas savieniba .

 14. A kāpēc viņa nebrauc ar Latvijā reģistrētu mašīnu TUR?

  • Labs jautājums, bet tomēr ļoti neloģisks.
   1. Lietotas mašīnas Latvijā tiek ievestas no citam ES valstīm, pa ceļam caur Poliju/Lietuvu saķūnētas pēc vajadzības. Kurš normāls cilvēks grib braukt ar frankenšteinu?
   2. Auto tirgus Vācijā ir labi sadalīts – eksportam paredzētās un vietējam tirgum, un nez kādēļ vietējam tirgum paredzētās ir dārgākas par “līdzvērtīgām” nopērkamām Latvijā (nav runa par PVN atšķirību). Tas rada jautājumus ikvienam, kuram interesē ar ko pats brauc.
   3. Skate jāiet katru gadu Latvijā, citās valstīs retāk.
   4. Senāk varēja teikt, ka izdevīgums būtu Latvijā reģistrētam auto mazākas apdrošināšanas jāmaksā, bet tagad skatos, ka mana auto pilna (octa/kasko/advokāts) apdrošināšana Vācijā ir zemāka kā Latvijā!!!

  • Ir arī tāda lieta kad nedrīkst kādā valstī braukt ar ārzemēs reģistrētu auto – ja tu tur patstāvīgi strādā !
   ja kā tūrists vari ! max 3 mēn.

  • Brauc ,brauc,jo TUR gadu var braukt ar ārvalstīs reģistrētu auto.

 15. Rietumu nīdēju grupa Atbildēt

  Šo atsvešinājošo likumu būs attīstijuši. Ir tādi te Latvijā kuri strādā pārliecināti, ka viss kas no rietumiem ir samaitāts un ka no tā ir jāizolējas pie katras cenas, un jāturas pie lielā brāła vērtībām. Šis netaisnīgais rīkojums ir tikai viens mazińš piemērs kā panākt atsvešināšanos….. ir ari citi. Aplikt uz Latviju sūtīto naudu ar nodokłiem ir ari viens.

 16. Gribat dzidēt baumas?Ja pensionàrs atgriezīsies Latvijà tikai nomirt,viñam vispirms bús jànomaksà dubultais kapsëtas nodoklis.Testamentà jànorāda,kurs nàkamos 20 gadus maksàs kapu apsaimniekosanu.Dzīvojiet ilgi.

 17. Viss kārtībā! Lai maksā ragā. Sēdēšana ar vienu pakaļu uz 2 krēsliem nevar būt bez maksas. Piemēram es jau vairāk kā 7 gadus esmu projām, un negrasos uz turieni pat doties uz 1 dienu. Kur nu vēl pērties uz turieni un lauzt savu mašīnu.

 18. Es tak teicu,ka tiksu klàt àrzemnieku maciñiem.

 19. Ar to valsti Latvija, lēnām un pamazām jāpārtrauc visi sakari. Un atvaļinājumā labāk braukt uz siltajām jūrām nekā uz Latviju.

 20. Ja Elīnai būtu gana laika, viņa iesūdzētu Latvijas valsti Eiropas tiesā par to pašu, par ko Vāciju grasās iesūdzēt Austrija, ja Vācija pieņems nodokli uz automaģistrālēm tikai ārzemju mašīnām! Un tad Elīnai būtu viens mersis Latvijā un otrs mītnes zemē!

 21. Tipiska elīna

 22. Ja Elīnai būtu kaut cik prāta, viņa spētu aiziet līdz tuvākajam PMLP kantorim un piereģistrēt savu mītnes zemes adresi, tad viņa ar savu ārzemēs reģistrēto automašību varetu beraukāt Latvijā par velti kaut gadiem.

  • Ja valstij būtu kaut cik prāta, tad viņa šo nodevu pievienotu degvielas cenai. Ja ierēdņi spētu nokļūt līdz tuvākajai kaimiņvalstu DUS, tad viņi būtu pārsteigti, ka degvielas cena kaimiņiem ar nodevu ir tāda pati kā šajā valstī bez nodevas. Kas apzog nodokļu maksātājus? Vai Elīnai jājūtas vainīgai pie valsts sabrukšanas?

  • Paga, paga, ja Elīnai ir īpašums arī Lv, tad viņa nevar Īpašuma nodokli nomaksāt, jo jābūt arī Lv deklarētai. Tamdēļ neder, ka tikai ārzemēs deklarēta

   • man ir īpašums Latvijā,esmu deklarēts citā valstī, NīN rēķins man nāk uz ārzemēs deklarēto adresi.Lai paziņotu par deklarēto dzīvesvietas adresi vajadzīga tikai piekļuve internetam.Online,PMLP mājas lapā iesniedziet paziņojumu par savu dzīvesvietu ārzemēs un viss. Ar ārzemēs reģistrētu tr.līdzekli es varu braukt cik vēlos Latvijā. Ziniet savas tiesības,mīļie tautieši!

Draugiem Facebook Twitter Google+