×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Ārzemju latvieši palīdzēs ar pieredzi un sakariem 


Foto no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdis Jānis Kukainis ir pārliecināti, ka ārzemēs dzīvojošie latvieši var aktīvāk iesaistīties Latvijas ekonomikas procesos.

 

Vakar šis temats tika apspriests tikšanās laikā Rīgas pilī, un Jānis Kukainis iepazīstināja prezidentu ar ideju nākamgad Latvijā Vispārējo dziesmu un deju svētku laikā rīkot starptautisku semināru jeb “smadzeņu forumu”. Tajā ierastos tie ārzemēs mītošie jaunās un vidējās paaudzes uzņēmēji un zinātnieki, kas joprojām jūt emocionālo saikni ar Latviju. Konferenci iecerēts organizēt sadarbībā ar Ārvalstu investoru padomi un dažādu valstu tirdzniecības un rūpniecības kamerām, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

“Mēs apzināsim cilvēkus, kuri var atbraukt, dalīties pieredzē un dot jaunus impulsus investīciju piesaistē,” stāsta Jānis Kukainis. Viņš piemin gan Latvijas goda konsulu Bostonā Tāli Sēju, kurš strādā ASV lielākajā investīciju firmā, gan Elzu Reičmani, kura ir bijusi ASV ķīmiķu asociācijas vadītāja. Tikai Sinsinati universitātē vien astoņu gadu laikā ķīmijas doktora grādu ieguvuši vairāk nekā desmit jauno pētnieku, kas uz ASV aizbraukuši no Latvijas.

 

Taču dzimtenē atgriezies tikai viens no viņiem, jo ASV atalgojums par darbu ir labāks un pētniecības iespējas plašākas. Jau pirmajā gadā jaunais zinātņu doktors varējis nopelnīt ap 80 – 85 tūkstošiem dolāru. PBLA priekšsēdis teic: “Tagad viņi ir jau desmit gadus strādājuši Amerikā, ieguvuši pieredzi un var palīdzēt Latvijai ar savu sakaru tīklu.”

 

J. Kukaini satrauc tas, ka ārzemju investoru acīs joprojām viens no šķēršļiem Latvijā ir korupcija. Viņš iecerējis runāt ar Saeimas deputātiem par to, ka likumdevējiem jāpieņem likumi, kas padarītu biznesa vidi investīcijām draudzīgāku: “Kā Latvijas pilsonis es varu vērsties pie Saeimas deputātiem un zinu, ka Valdis Liepiņš, Ojārs Kalniņš un vēl citi mani atbal-
stīs, jo tikai kopīgi var panākt uzlabojumus.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+