×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Ārzemju pacientus konsultēs modernās telpās

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Mikroķirurģijas centra speciālisti ar savu augsto kvalifikāciju jau sen ir pazīstami ne vien Latvijā, bet arī citur pasaulē. Diemžēl infrastruktūra, kādā mūsu ārsti strādāja stacionāra “Gaiļezers” telpās, bija daudz zemākā līmenī nekā sniegto medicīnisko pakalpojumu līmenis.

Jaunajā klīnikā strādāsim jaunās, labiekārtotās telpās un medicīnisko pakalpojumu sniegšanai izmantosim pilnīgi jaunu aprīkojumu. Mūsu pacienti varēs saņemt konsultācijas, izmeklējumus un ārstēšanu Rietumu klīniku līmenī,” stāsta Mikroķirurģijas centra ārsts Kalvis Pastars.

Kopš jūnija Mikroķirurģijas centrs pieņem pacientus ambulatori konsultatīvajā klīnikā Rīgā, Brīvības gatvē, kur tā iekārtojusies nedaudz telpās nesen būvētā modernā biroju ēkā. Pacientiem šeit galvenokārt sniegs konsultācijas un pakalpojumus, veiks mazākas medicīniskas manipulācijas.

“Lielākas operācijas rokas ķirurģijā, rekonstruktīvajā mikroķirurģijā, kā arī plastiskajā ķirurģijā joprojām būs klīnikā, kas atrodas Rīgas Austrumu klīniskajā slimnīcā.

Tajā tāpat kā līdz šim veiksim dažādas perifēro nervu ķirurģijas operācijas, sieviešu krūšu rekonstrukcijas pēc onkoloģiskas saslimšanas (Latvijā valsts šīs operācijas sievietēm neapmaksā), audu transplantācijas, aizvietojot audzēja bojātus audus, piemēram, barības vadā, lai cilvēkam atjaunotu rīšanas spēju, “piešūsim” atpakaļ nozāģētos vai nocirstos pirkstus,” stāsta Mikroķirurģijas centra vadītājs, mikroķirurgs Mārtiņš Kapickis.

Šādu smagu darba vai negadījumu traumu mazāk nekļūstot. “To apjoms pat nozīmīgi palielinājies. Iespējams, tādēļ, ka tagad ārstējam arī mazāk smagas traumas, kuras agrāk apkopa rajonu slimnīcās, kas nu likvidētas. Pie mums centrā nokļūst cilvēki ar rokas traumām no visas Latvijas,” stāsta ārsts.

Par jauno klīniku M. Kapickis teic, ka tā bija nepieciešama, lai uzlabotu pacientu ambulatoro aprūpi, lai būtu vieta, kur konsultēt un aprūpēt ārzemju klientus.

Visvairāk viņiem sniedz kosmētiskās jeb estētiskās ķirurģijas pakalpojumus, piemēram, uzlabojot sieviešu krūšu formu, novēršot ķirurģiski sejas kosmētiskos defektus, likvidējot atkārušās ausis gan bērniem, gan arī pieaugušajiem. Tiek veiktas arī plaukstas karpālā kanāla tuneļa operācijas un citas.

Kā atzīst Mikroķirurģijas centra Estētiskās ķirurģijas klīnikas ārsts Gundars Krauklis, ārzemēs strādājošie Latvijas iedzīvotāji aizvien biežāk izvēlas veikt estētiskās ķirurģijas operācijas Latvijā. Kopējais ārvalstu klientu pieaugums 2012. gada 12 mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada, veido aptuveni 70%. Kā savu pastāvīgo mītnes zemi šie klienti visbiežāk norāda Lielbritāniju un Īriju, tomēr ir uzskatāmi par Latvijas valstspiederīgajiem (pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+