Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. jūlijs, 2016
Drukāt

Ārzemnieki pusgada laikā adoptē 63 Latvijas bērnus, vietējie – nedaudz mazāk (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ārzemnieki pusgada laikā adoptējuši 63 Latvijas bērnus, bet vietējie nedaudz mazāk – 60, portāls “la.lv” uzzināja Labklājības ministrijā.

Ministrijas datu bāzē pašlaik ir ziņas par 1315 adoptējamiem bērniem. Uz ārzemēm nevēlas tikt adoptēti 416 bērni. Savukārt uz ārzemēm var adoptēt kopumā 550 bērnus, no kuriem 279 ir veselības problēmas.

Uz ārzemēm šā gada sešos mēnešos visvairāk adoptēti bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem, kamēr salīdzinoši Latvijā šogad adoptēti bērni līdz piecu gadu vecumam.

Latvijas bērnus var adoptēt uz valstīm, kurām ir saistoša Hāgas konvencija Hāgas konvencija par bērnu aizsardzību un sadarbību starpvalstu adopcijas jautājumos. Latvijai divpusējs līgums ir noslēgts ar Krieviju, Moldovu, Kirgīziju, Uzbekistānu, Ukrainu, Poliju un Baltkrieviju.

Bērna adopcija uz ārvalstīm pieļaujama, ja Latvijā nav iespējams nodrošināt bērna audzināšanu un aprūpi ģimenē un atlāuju sniegusi bāriņtiesa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pārāk liela dzimstība?

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (24)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+