Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
13. jūlijs, 2016
Drukāt

Ārzemnieki pusgada laikā adoptē 63 Latvijas bērnus, vietējie – nedaudz mazāk (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ārzemnieki pusgada laikā adoptējuši 63 Latvijas bērnus, bet vietējie nedaudz mazāk – 60, portāls “la.lv” uzzināja Labklājības ministrijā.

Ministrijas datu bāzē pašlaik ir ziņas par 1315 adoptējamiem bērniem. Uz ārzemēm nevēlas tikt adoptēti 416 bērni. Savukārt uz ārzemēm var adoptēt kopumā 550 bērnus, no kuriem 279 ir veselības problēmas.

Uz ārzemēm šā gada sešos mēnešos visvairāk adoptēti bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem, kamēr salīdzinoši Latvijā šogad adoptēti bērni līdz piecu gadu vecumam.

Latvijas bērnus var adoptēt uz valstīm, kurām ir saistoša Hāgas konvencija Hāgas konvencija par bērnu aizsardzību un sadarbību starpvalstu adopcijas jautājumos. Latvijai divpusējs līgums ir noslēgts ar Krieviju, Moldovu, Kirgīziju, Uzbekistānu, Ukrainu, Poliju un Baltkrieviju.

Bērna adopcija uz ārvalstīm pieļaujama, ja Latvijā nav iespējams nodrošināt bērna audzināšanu un aprūpi ģimenē un atlāuju sniegusi bāriņtiesa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pārāk liela dzimstība?

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+