×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

AS Ventbunkers ir pārsteigts, ka satiksmes ministrs noraida uzņēmumu kā investoru

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem AS Ventbunkers ir pārsteigts par satiksmes ministra Ulda Auguļa izteikumiem plašsaziņas līdzekļos, ka AS Ventbunkers kā nacionālās aviokompānijas investora kandidatūra vairs netiek izskatīta. AS Ventbunkers līdz pat šim brīdim nav saņēmis nekādu oficiālu atteikumu no aviokompānijas airBaltic vai Satiksmes ministrijas pārstāvjiem, informēja uzņēmumā.

AS Ventbunkers norāda, ka jau sākotnēji nezināmu iemeslu dēļ tika novilcinātas uzņēmuma iespējas iepazīties ar lidsabiedrības faktisko finansiālo stāvokli, lai varētu izstrādāt detalizētu investīciju piedāvājumu.

Neskatoties uz to, ka jau šī gada janvārī tika parakstīts informācijas neizpaušanas līgums starp AS AirBalticCorporation un AS Ventbunkers, uzņēmums vēl joprojām nav saņēmis pieeju finanšu un juridiskajiem dokumentiem padziļinātās izpētes veikšanai.

Eva Ciniņa, AS Ventbunkers valdes priekšsēdētāja: “Mēs esam nepatīkami pārsteigti par satiksmes ministra medijos pausto noraidījumu Ventbunkers kā airBaltic investora piesaistīšanai, pat neizskatot mūsu investīciju piedāvājumu, un neskatoties uz to, ka jau vairākus mēnešus esam piedalījušies iespējamāssadarbības sarunās ar airBaltic un Satiksmes ministrijas pārstāvjiem. Taču tajā pašā laikā tas izskaidro to, kādēļ līdz šim ir bijusi vilcināšanās saistībā ar visas nepieciešamās informācijas nodrošināšanu, lai Ventbunkeram būtu iespēja padziļināti iepazīties ar aviokompānijas finansiālo situāciju un nepieciešamajiem juridiskajiem dokumentiem un varētu izstrādāt detalizētu investīciju piedāvājumu.”

Viņa norāda, ka šāda attieksmeir nenopietna, situācijā, kad uzņēmumam nekavējoties ir nepieciešamas investīcijas un jaunais piesaistītais Vācijas investors ir “nepastāvīgs un grūti noķerams”.

“Mums ir neizprotama satiksmes ministra publiskā komunikācija šobrīd, neizvērtējot visas iespējas, ņemot vērā to, ka lidsabiedrībā vēl ne tuvu viss nav sakārtots un Vācijas investora solītā nauda vēl nav saņemta. Līdz ar to rodas jautājums, kurš uzņemsies atbildību par to, ka Latvijas nacionālā aviokompānija, savlaicīgi nesaņemot nepieciešamo finansējumu un neizvērtējot visas iespējas, faktiski tiek nostādīta kritiskā situācijā, iespējams, pat uz bankrota sliekšņa,” norāda Ciniņa.

Jau vēstīts, ka AS Ventbunkers kā viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem ar stabilu finansiālo pamatujau pērn decembrī pauda gatavību pārrunāt investīciju iespējasnacionālajā aviokompānijā airBaltic.Šā gada janvārī tika parakstīts informācijas neizpaušanas līgums starp AS AirBalticCorporation un AS Ventbunkers.

2014. gada auditētieAS Ventbunkers rezultāti liecina, ka, neskatoties uz saspringto situāciju tranzīta nozarē, uzņēmums ir saglabājis stabilas pozīcijas un tā darbība arī finanšu rezultātos atspoguļojas pozitīvi. 2014. gada uzņēmuma apgrozījums sasniedza 54 milj. EUR, uzņēmuma tīrā peļņa bija gandrīz 17 milj. EUR, kas ir viens no lielākajiem peļņas apjomiem ASVentbunkers divdesmit gadu pastāvēšanas laikā. 2014. gadā uzņēmumā ir pieaudzis pašu kapitāls un stiprinājušies likviditātes rādītāji.

AS Ventbunkers 2014. gadā kopumā pārkrāva 2,4 milj. tonnu naftas produktu. Valsts, pašvaldības un sociālajos budžetos nodokļu veidā par 2014. gadu ir samaksāti vairāk nekā 3,4 milj. EUR. 2014. gadā ASVentbunkersotro gadu pēc kārtas tika atzīts par lielāko nodokļu maksātāju Ventspils pašvaldības budžetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+