×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Asada režīms izmantojis hlora gāzi (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sīrijas armijas helikopteri otrdien nometuši uz opozīcijas kaujinieku kontrolētajiem rajoniem Alepo tā dēvētās mucu bumbas ar hlora gāzi, ziņo Londonā izvietotā sīriešu cilvēktiesību aktīvistu organizācija SOHR.

Pēc Sīrijas režīma helikopteru uzlidojuma 70 cilvēki cietuši smakšanas un elpošanas problēmu dēļ. Arī brīvprātīgā civilās aizsardzības organizācija, kas darbojas opozīcijas kontrolētajās Sīrijas teritorijās, ziņoja, ka vismaz 80 cilvēki, tostarp aptuveni 50 sievietes un bērni, saņēmuši medicīnisko palīdzību, jo cietuši no elpošanas problēmām, un bombardētajā rajonā bijusi jūtama hlora smaka. Video arī nofilmētas slimnīcas iekštelpas, kur dažāda vecuma cilvēki acīmredzami cieš no elpošanas grūtībām. Vairākiem ir uzliktas skābekļa maskas, bet citiem tiek injicēti medikamenti. ANO Drošības padome paziņoja, ka personas, kas gatavo ķīmisko ieroču uzbrukumus Sīrijā, ir jāsauc pie atbildības. ANO ziņojumā apstiprināts, ka Sīrijas valdība un teroristu grupējums “Islāma valsts” pēdējos gados uzbrukumos ir izmantojuši ķīmiskos ieročus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ” Londonā izvietotā sīriešu cilvēktiesību aktīvistu organizācija SOHR.” Atraduši gan (dez)informācijas avotu. Viņi dibenā ielīdīs jebkuram, kas maksā un stāstīs par “šaušalīgo” Asada “režīmu”(patiesībā, likumīgo Sīrijas valdību)jebko, ko pieprasīs “saimnieks”. Atcerieties Irāku, Huseinu ar viņa ķīmisko ieroču krājumiem un to regulāru pielietojumu ar visiem “lieciniekiem ” un “pierādījumiem”. Neesiet lohi, nokratiet makaronus no ausīm!

Draugiem Facebook Twitter Google+