×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Asads izsludina amnestiju, tomēr uz “teroristiem” tā neattiecas

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas prezidents Bašars al Asads izsludinājis amnestiju par valstī līdz šim pastrādātajiem noziegumiem, tomēr uz “teroristu noziegumiem” tā attiecināta netiek, paziņojusi valsts televīzija.

Asads izsludinājis “vispārējo amnestiju par noziegumiem, kas pastrādāti līdz 23. oktobrim”. Tiesa gan, amnestija netiek attiecināta uz tiem noziegumiem, kurus pastrādājuši “teroristi”, kā režīms dēvē nemierniekus. Likums tiks attiecināts vienīgi uz tiem noziedzniekiem, kas paši padosies varasiestādēm, nevis tiem, kas bēguļo no likuma varas, vēsta televīzija. Patlaban nav skaidrs, vai amnestija tiks attiecināta uz notiesātajiem, kas jau atrodas cietumos.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar Londonas aktīvistu organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši 33 tūkstoši cilvēku – abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks. ANO pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt. Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm. Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā – Sīrijas prezidenta Asada – gāšanu.

Pagājušajā nedēļā satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauda ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā. Savukārt ANO un Arābu līgas sūtnis Lahdars Brahimi aicinājis musulmaņu svētkos “Eid al Adha”, kas ilgs četras dienas, sākot ar 26. oktobri, ievērot pamieru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+