×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Asads pārliecināts par savu uzvaru

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas prezidents Bašars al Asads vakar Libānas televīzijā demonstrētā intervijā atklājis, ka ir pārliecināts par uzvaru pilsoņu kara plosītajā valstī, kā arī izteicās, ka vairs “necietīs” Izraēlas uzlidojumus Sīrijas teritorijai, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Asads arī apstiprināja, ka Krievija izpildījusi līgumus un piegādājusi Sīrijas armijai ieročus. Tiesa, viņš izvairīgi komentējis, vai piegādātas arī pretgaisa aizsardzības sistēmas “S-300” raķetes.

Ar šādiem komentāriem Sīrijas prezidents nācis klajā laikā, kad starptautiskā sabiedrība mēģina noorganizēt miera konferenci Ženēvā, kura iecerēta nākamajā mēnesī. Tāpat šobrīd Asada spēki gūst panākumus cīņā ar nemierniekiem. Asads izteicās, ka jau konflikta sākumā pirms diviem gadiem bijis pārliecināts par savu uzvaru. “Ja mums nebūtu pārliecības par uzvaru, mēs nebūtu spējīgi šo cīņu turpināt divus gadus,” uzsvēra Asads, kurš nemiernieku uzsākto vēršanos pret viņa režīmu nodēvēja par “pasaules karu pret Sīriju”. “Es varu apstiprināt, ka Sīrija paliks tāda, kāda tā bija. Turklāt vēl vairāk nekā iepriekš mēs atbalstīsim kaujiniekus visā arābu pasaulē,” apgalvoja Sīrijas prezidents, acīmredzot ar to domājot teroristisko organizāciju “Hezbollah”, no kuras Asada režīms saņem lielu atbalstu.

Intervijas laikā Asads arī asi izteicās par Izraēlu, un tās mēneša sākumā veiktajiem gaisa uzlidojumiem, domājams, “Hezbollah” paredzētajiem ieroču sūtījumiem Damaskā. Tobrīd Sīrija uz šiem uzlidojumiem neatbildēja, taču, kā tagad izteicās Asads, nākotnē tas vairs neatkārtosies. “Arī citas valstis esam informējuši, ka nākamreiz sekos atbilde šādām Izraēlas darbībām. Ja mēs atriebsimies Izraēlai, tā būs stratēģiska atriebība,” uzsvēra Sīrijas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+