×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Asads: Sīrija nepakļausies sazvērestībām

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas prezidents Bašars al Asads sacījis, ka viņa vadītā valsts, kuru jau divus gadus pārņēmuši nemieri, nepakļausies pret to izvērstajām sazvērestībām, informē oficiālā ziņu aģentūra SANA.

“Sīrija arī turpmāk būs arābu pasaules pukstošā sirds un neatteiksies no saviem principiem par spīti arvien intensīvākajam spiedienam un sazvērestībām, kas kļūst arvien daudzveidīgākas un kuru mērķis ir ne tikai Sīrija, bet visi arābi,” Damaskā tiekoties ar Jordānijas delegāciju, sacīja Asads. Tostarp Sīrijas Nacionālās koalīcijas – lielākās opozīcijas grupējumu savienības – priekšsēdētājs Ahmeds al Hatibs Kairā sacīja, ka uz piedāvājumu sākt dialogu no Damaskas nav saņēmis “skaidru atbildi”. Hatibs janvāra beigās sacīja, ka ir gatavs sākt sarunas ar režīma pārstāvjiem, kuru “rokas nav asinīs”. Tiesa, sarunu mērķim ir jābūt Asada nomaiņai. Damaskas režīms apliecinājis, ka ir gatavs sarunām bez priekšnosacījumu izvirzīšanas.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši jau vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku. Sīriju pametuši vairāk nekā 700 tūkstoši bēgļu. Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta padziļināšanās. Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm. Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā – Sīrijas prezidenta Asada – gāšanu.

Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+