×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Asanžs lūdz politisko patvērumu Ekvadorā

Foto - AFPFoto - AFP

Tīmekļa projekta “WikiLeaks” dibinātājs Džūljens Asanžs lūdzis politisko patvērumu Ekvadoras vēstniecībā Londonā, paziņojis Ekvadoras ārlietu ministrs Rikardo Patino.

“Ekvadora pēta šo lūgumu un analizē to,” sacīja ministrs. Pagājušajā nedēļā Britānijas Augstākā tiesa noraidīja Asanža lūgumu no jauna atvērt viņa apelācijas prasību, kurā apstrīdēta viņa izdošana Zviedrijai saistībā ar dzimumnoziegumiem. Britānijas Ārlietu ministrija apliecināja, ka tā strādās kopā ar Ekvadoru, lai šo situāciju atrisinātu.

Asanžs joprojām var vērsties pret savu izdošanu ar prasību Eiropas Cilvēktiesību tiesā, un lai spertu šo soli, viņam ir laiks līdz 28. jūnijam. Ja viņš tomēr Strasbūras tiesā nevērsīsies, varasiestādes sāks viņa izdošanas procedūru.

“Kā valsts, kas ir parakstījusi ANO Vispārējo cilvēktiesību deklarāciju un kurai līdz ar to ir pienākums izskatīt visus lūgumus pēc patvēruma, mēs šo lūgumu nekavējoties esam nodevuši atbilstošam departamentam Kito,” apliecināja vēstniecība. “Kamēr šis departaments izskata Asanža iesniegumu, Asanžs paliks vēstniecībā Ekvadoras valdības aizsardzībā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+