×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Asanžs rēķinās ar gadu, kas būs jāpavada Ekvadoras vēstniecībā

Foto - AFPFoto - AFP

Tīmekļa medija “WikiLeaks” dibinātājs Džūljens Asanžs, kuram Ekvadora piešķīrusi diplomātisko patvērumu, prognozē, ka Ekvadoras vēstniecībā Londonā viņam nāksies uzkavēties vēl aptuveni gadu.

Kā Ekvadoras vēstniecībā notikušajā intervijā Ekvadoras televīzijai sacīja Asanžs, viņaprāt, būs nepieciešami seši līdz 12 mēneši, iekams tiks atrisināts diplomātiskais strīds ap viņa izdošanu. “Situācija tiks atrisināta vai nu ar diplomātiskiem līdzekļiem, vai arī to atrisinās kāds neparasts notikums pasaulē, ko neviens nevar prognozēt, piemēram, karš pret Irānu, vēlēšanas Savienotajās Valstīs, vai varbūt Zviedrijas valdība atteiksies no šīs lietas,” prognozēja Asanžs. “Es uzskatu, ka pēdējais scenārijs ir visticamākais.”

Savukārt Ekvadoras prezidents Rafaels Korrea šonedēļ prognozēja, ka problēmas atrisināšanai varētu būt nepieciešami vairāki gadi, un tas atkarīgs no Londonas un Stokholmas. Viņaprāt, ir trīs iespējas, kā atrisināt šo diplomātisko problēmu, – vai nu Zviedrijai vai Britānijai jāgarantē, ka Asanžs netiks izdots trešajām valstīm, Zviedrijas prokurori varētu nopratināt Asanžu Ekvadoras vēstniecībā, vai arī Britānijas varasiestādes varētu ļaut Asanžam izbraukt no valsts.

Austrālijas pilsonis Asanžs jau vairāk nekā divus mēnešus ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai pretotos tiesas lēmumam izdot viņu nopratināšanai Zviedrijā saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko viņam izvirzījušas divas stokholmietes. Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu. Ekvadora 16. augustā piešķīra Asanžam diplomātisko patvērumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+