×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Asara, zvaigznes, punkti. Kāda ir tetovējumu nozīme kriminālajā pasaulē? (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Varbūt noder

Skaties seriālu "Aklā zona" kanālā "FOX" otrdienās, plkst. 22.00, sākot no 12.janvāra!

Mičiganas valsts universitātes datoru un inženierzinātņu profesors Anils Džains ir radījis tetovējumu identifikācijas sistēmu “Tattoo-ID”, ar kuras palīdzību var efektīvāk atšifrēt noziedzīgās pasaules pārstāvjus, vēsta portāls “freep.com”.

“Katram tetovējumam ir savs stāsts, it īpaši, kad runa ir par noziedzniekiem,” norāda profesors, kura izveidotā sistēma spēj no datubāzēm noskenēt tūkstošiem tetovējumu, kas uzņemti no fotogrāfijām un citiem avotiem.

Pēc Džaina teiktā, tetovējumus noziedznieki bieži vien izmanto, lai apzīmētu piederību kriminālajiem grupējumiem. Pat ja aizdomās turamais tiek arestēts pirmo reizi, izmeklētāji pēc viņa tetovējumiem nereti var uzzināt, kādai noziedzīgai bandai viņš pieder.

Džaina sistēma ļauj tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem ievadīt tetovējumu fotogrāfijas datorā, kas sameklē līdzīgus attēlus pastāvošajā datubāzē. Tetovējumu salīdzināšana gan nav tik precīza kā pirkstu nospiedumu salīdzināšana, taču tā palīdz atklāt noziegumus, samazinot aizdomās turamo loku.

Bet kāda ir tetovējumu nozīme kriminālajā pasaulē? To izpētījis televīzijas kanāls “FOX”, kurā varēs skatīt jaunu kriminālžanra seriālu “Aklā zona” – tas vēsta par kādu sievieti, kuras tetovējumiem pārklātais ķermenis Federālajam izmeklēšanas dienestam kļūst par atslēgu uz dažādiem noziegumiem.

Asara
Šim tetovējumam var būt vairākas nozīmes, ieskaitot to, cik cilvēku tetovējuma nēsātājs ir nogalinājis vai cik gadus nosēdējis cietumā. Dzidra asara var nozīmēt, ka nēsātājs grib atriebt kāda viņam tuva cilvēka nāvi.

Zirnekļtīkli/Pulksteņi bez rādītājiem
Šis tetovējums var nozīmēt, ka nēsātājs pašlaik izcieš cietumsodu vai ir sēdējis aiz restēm. Tas visbiežāk tiek uztetovēts uz kakla, elkoņa vai ceļa, taču nereti arī uz citām ķermeņa daļām. Tetovējums simbolizē, kā zirnekļtīkls ir notvēris jeb ieslodzījis savu laupījumu. Šādi tetovējumi ir konstatēti visu etnisko grupu un visu dažādu bandu locekļu vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Musu zvaigznotie vaditaji ievedis beglus, vai mes to gribam vai ne.Preti ir devindesmit devini % iedzivotaji. Pret viniem demokratiskas valstis jau uzsakta cina. Ja pakustina smadzenes–var ari diezgan sekmigi cinities pret viniem .Ir jabut gribai un nedaudz saprotosai iekslietu ministrijai. Izklausas neiespejami. Padomajiet, kamer vel ir iespeja, jo ordenotie neko nedaris.

  2. raksta vērtība ir zem nulles,

Draugiem Facebook Twitter Google+