Horoskopi un mistika
Horoskopi

Ascendenta horoskops. Ko nozīmē šis punkts zodiaka zīmē? 16

Foto – © Comugnero Silvana – Fotolia.com

KAS IR ASCENDENTS?

Cilvēka raksturu nosaka ne tikai tas, kurā no 12 zodiaka zīmēm viņa dzimšanas brīdī atradusies Saule, bet arī Mēness un dzimšanas brīdi raksturojošs punkts, kurā nav nevienas planētas un kurš pie debess ar acīm nav saskatāms. Astroloģijā to sauc par ascendentu jeb saīsināti – ASC. Ascendents – zodiaka apļa uzlecošais punkts aust austrumos – tas simbolizē ausmu, procesa sākumu, pirmo iespaidu. Tieši pēc šī principa ir izveidotas zodiaka zīmes.

Cilvēki jau senatnē ievēroja, ka attiecīgos gadalaikos pie debesīm redzami konkrēti zvaigznāji, kas pēc noteikta laika intervāla nomaina viens otru. Un tā, raugoties no Zemes uz debess jumu, cilvēki ievēroja, ka Saule zināmu dienu skaitu (aptuveni 30 dienas) aust vienā un tajā pašā zvaigznājā, tad aptuveni tikpat dienas nākamajā zvaigznājā utt. Viņi sāka izmantot šo dabas pulksteni, lai izveidotu paši savu dienu skaitīšanas kalendāru. Tā varēja noteikt, kad sēt un vākt ražu, kā arī, kad būs “tukšais laiks”.

Attīstoties cilvēcei, tika novērots, ka vienā un tajā pašā laika periodā dzimst cilvēki ar līdzīgām rakstura iezīmēm. Tā tika izveidoti mums zināmie zodiaka zīmju horoskopi (rakstura prognozēšana pēc Saules aušanas konkrētā zvaigznājā). Ja Saules atrašanās kādā no zodiaka zīmēm piešķir rakstura īpašības un Mēness nosaka personiskās prioritātes, tad dzimšanas brīdis jeb ASC ietekmē iespaidu, kādu cilvēks atstās uz pārējiem. Tāpēc viens ir kautrīgs, kamēr citam šī īpašība nepiemīt, dažam gribas dot padomus, kaut tos neviens neprasa, kamēr vēl no kāda vārdi vilktin jāizvelk, kas ne vienmēr sakrīt ar cilvēka rakstura īpašībām un būtību.

Ascendents jeb ASC veido pirmo iespaidu, kas saglabāsies visu dzīvi, ko tautas valodā dēvē par “parādīšanos pie horizonta”. Tas ir brīdis, kad līdz šim nesaskatāmais, kas ir attīstības procesā, kļūst redzams kā viens vesels. Piemēram, cilvēka dzimšana, valsts dibināšana, laulības noslēgšana, firmas dibināšana, īpašuma reģistrēšana u. tml. – viss, kas ir datēts pirmo reizi.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR AUNA ZODIAKA ZĪMĒ

Vērojot cilvēku no malas, rodas iespaids, ka viņš ir ļoti darbīgs, steidzīgs un nepacietīgs, kuram visu vajag ātri. Ja ilgi jāgaida, meklē citu nodarbošanos vai rod citu risinājumu. Lai darbi ritētu raitāk, gatavs iesaistīties un palīdzēt. Darbojoties bieži skaļi un komandējoši runā. Viņu kaitina cilvēki, kas strādā lēni un nespēj ātri pieņemt lēmumus.

Ja ASC ir Auna zīmē, cilvēkam svarīgi zināt, ko no viņa gaida citi. Viņam reti ir izstrādāts darbības plāns, jo visu risina procesa gaitā. Ja cilvēks ir dzimis kādā no uguns stihijas (Auna, Lauvas vai Strēlnieka zīmēm) un gaisa stihijas (Dvīņu, Svaru un Ūdensvīra zīmēm), tad iepriekšminētās īpašības izpaudīsies spilgtāk nekā citu zīmju pārstāvjiem.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR VĒRŠA ZODIAKA ZĪMĒ

Pirmais iespaids būs patīkams. Cilvēks, kuram dzimšanas brīdis ir iekritis Vērša zvaigznājā, rūpējas par savu ārieni, lai atstātu labu iespaidu uz apkārtējiem. Viņam ir labas manieres un patīk kvalitatīvas lietas.

Visam ir jābūt ideāli un nevainojami. Apdomīgs, nosvērts, nesteidzīgs. Pirms pieņem lēmumu, visu labi apdomā un izvērtē. Viņu neinteresē tas, no kā nav iespējams gūt sev labumu, gan materiālā ziņā, gan emocionālā.

Daudziem šķiet, ka šis cilvēks ir skops, jo labprātāk saņem naudu, nekā to tērē. Tomēr šis pieņēmums ir maldīgs, jo viņš sev izvēlas labas lietas, uzskatot, ka, iegādājoties zemas kvalitātes preces, ne tikai “izsviež naudu vējā”, bet arī kaitē savai pašsajūtai un veselībai. Šāds cilvēks bieži nosoda apkārtējos par rupju, vulgāru, netaktisku un agresīvu rīcību.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR DVĪŅU ZODIAKA ZĪMĒ

No malas raugoties, var šķist, ka cilvēks ir dzīvespriecīgs, atraktīvs un viegli tiek galā ar dzīves sarežģījumiem. Viņš ir interesants sarunu biedrs ar labu humora izjūtu. Dažkārt apkārtējie īsti nesaprot, vai teiktais jāuztver nopietni, vai arī tas bija tikai kārtējais joks. Šāda tipa cilvēks biežāk teiks, ko gribat dzirdēt, nevis, ko domā patiesībā, jo negrib jūs sāpināt vai skumdināt. Ja kaut kas nebūs kā solīts vai teikts, viņš spēs pārliecināt, ka esat viņu pārpratuši. Viņu neinteresē ikdienas rutīna un mierīga dzīve.

Šādam cilvēkam patīk aktīvs dzīvesveids, iespēja apmeklēt pasākumus un ceļot, lai uzzinātu kaut ko jaunu. Viņam nepatīk konservatīvi, pragmatiski, pesimistiski un ar visu neapmierināti cilvēki, kā arī pasākumi un viesības, kur jāievēro etiķete.

Der zināt Tā kā Zeme ap savu asi apgriežas vienas diennakts laikā, dzimšanas brīža punkts jeb ASC veic vienu pilnu apli, katrā no 12 zodiaka zīmēm atrodoties aptuveni 2 stundas. Tas nozīmē, ka vienā datumā dzimušiem cilvēkiem būs līdzīgas rakstura iezīmes un prioritātes, bet tas, kā viņi to pasniegs citiem, var izpausties 12 dažādos veidos. Veidojot individuālos horoskopus, ascendents parasti nosaka, kur ir sākums horoskopa māju sistēmai, kas savukārt raksturo, kuras dzīves jomas nosaka tā vai cita planēta.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR VĒŽA ZODIAKA ZĪMĒ

Šis cilvēks izskatīsies noraizējies vai par kaut ko satraucies. Viņš allaž cenšas rūpēties par citu vajadzībām, lai visiem būtu ērti un labi. Dažkārt viņa pārlieku lielā gādība var apkārtējos kaitināt un pat izraisīt dusmas. Šādos brīžos šī tipa cilvēks jūtas aizvainots un nenovērtēts. Dzimšanas brīdis Vēža zīmē piešķir cilvēkam sakāpinātu emocionalitāti, tādēļ viņam ir grūti palikt vienaldzīgam pret apkārt notiekošo – kā pret labo, tā slikto. Visas viņa emocijas redzamas sejā un žestos.

Šādam cilvēkam ir svarīgas savstarpējās attiecības. Viņš daudz dod citiem un gaida no apkārtējiem līdzīgu attieksmi pret sevi. Šī tipa cilvēks vienmēr atceras dzimšanas dienas un vārdadienas, kā arī apsveic citus svētkos. Viņiem nepatīk tie, kuri vienaldzīgi izturas pret saviem ģimenes locekļiem un draugiem.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR LAUVAS ZODIAKA ZĪMĒ

No malas skatoties, uzreiz būs skaidrs, kurš te ir galvenais. Ieraudzīsim par sevi pārliecinātu personu. Stalts augums, gaita nesteidzīga,
valoda – tieša un pamācoša. Ik pa laikam tiek ieturētas pauzes, lai pievērstu citu uzmanību.

Tā kā viņš dzīves laikā nemitīgi sevi pilnveido un paplašina savas zināšanas, viņam patīk tās demonstrēt citiem. Šajā zīmē dzimušais uzskata, ka viņam vienmēr ir taisnība.

Pats svarīgākais ir kvalitāte un reputācija. Visu cenšas paveikt nevainojami, vadoties pēc principa – vai nu daru kārtīgi vai nemaz. Viņam nepatīk cilvēki, kas ir pavirši, haotiski un dara visu “pa roku galam”. No tādiem viņš izvairās. Strīdā ar citiem vienmēr aizstāvēs savus ģimenes locekļus ( pat ja viņi būs vainīgi) un vājākos.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR JAUNAVAS ZODIAKA ZĪMĒ

Kā jau vēsta pats nosaukums, ieraudzīsim kustīgu, aktīvu, dzīvespriecīgu nenosakāma vecuma cilvēku, kurš par sevi atstās ieinteresēta un patīkama sarunu biedra iespaidu.

Jums radīsies priekšstats, ka šo cilvēku pazīstat jau sen, jo ir tik viegli sarunāties un viņš jūs saprot teju no pusvārda. Tomēr ar laiku sapratīsiet, ka, uzzinājis par jums pietiekami daudz informācijas, viņš sāks jūs kritizēt un norādīt uz jums piemītošajām nepilnībām, kuras būtu vēlams novērst.

Šajā zīmē dzimušais daudz ceļo, lasa, mācās no citu pieredzes un veido savējo, tāpēc ir pārliecināts, ka visu dara pareizi un vislabāk. Viņam patīk kārtība un tas, ka katrai lietai ir sava vieta. Dzīvo pēc principa, ka viss jādara pareizi, ievērojot likumus. Viņu neinteresē cilvēki, kas rīkojas, vadoties pēc apstākļiem, nevis pēc detalizēti izstrādāta plāna vai sabiedrībā pieņemtām normām.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR SVARU ZODIAKA ZĪMĒ

Apkārtējiem būs patīkami vērot šajā zīmē dzimušo, jo viņš atstās aristokrātiska cilvēka iespaidu ar labu gaumes un stila izjūtu, labām manierēm, patīkamu balsi un valdzinošu smaidu.

Tas viss kopumā rada komforta un drošības sajūtu, tāpēc daudzi viņu tuvumā kļūst vaļsirdīgi. Dažkārt ar laiku šāda uzticēšanās var sagādāt jums vilšanos, jo tas, ko par sevi pastāstījāt, var tikt izmantots pret jums.

Šajā zīmē dzimušais ir labs psihologs un arī manipulators, ko pats sauc par diplomātiju. Viņam patīk, ka apkārt viss ir tīrs, sakopts un atrodas daudz ar mākslu saistītu lietu un priekšmetu. Šī zīme piešķir cilvēkam nenoteiktības un nedrošības sajūtu, tāpēc viņam ir svarīgas attiecības ar cilvēkiem, uz kuriem var paļauties un kuriem patīk būt līderiem. Nepatīk mazrunīgi un noslēgti cilvēki, kā arī tādi, kas paši nezina, ko grib.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR SKORPIONA ZODIAKA ZĪMĒ

Raugoties no malas, šis cilvēks neizceļas uz apkārtējo fona. Vairums no šī tipa cilvēkiem ir klusētāji un vērotāji, tāpēc citi viņus uztver kā viduvējības. Ja viņam jautāsiet, tad atbildēs, bet pats reti uzsāks sarunu. Šo īpašību dēļ rodas nepareizs priekšstats par cilvēku, jo patiesībā viņa vērība ļauj par citiem uzzināt daudz vairāk, nekā tie nojauš. Šis ir pelēkā kardināla tips, kuram patīk radīt ap sevi noslēpumainības auru.

Bieži vien pat cilvēki, ar kuriem viņš dzīvo kopā gadiem ilgi, viņu labi nepazīst. Viņam ir svarīgi būt godīgam pret sevi un apkārtējiem, tāpēc saka, ko domā, bet pret citu kritiku ir jūtīgs un ātri apvainojas. Nepatīk cilvēki, kuri cenšas būt visiem labi, tādi, kas melo acīs skatīdamies un piekopj amorālu dzīvesveidu.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR STRĒLNIEKA ZODIAKA ZĪMĒ

Ja redzat cilvēku, kurš uzmanīgi vēro apkārt notiekošo, klausās citu teiktajā un uzdod
jautājumus, visdrīzāk viņam dzimšanas brīža punkts ir Strēlnieka zīmē. Viņš ir lielisks orators, kas apveltīts ar labu dikciju, spēj prasmīgi piemeklēt teiktajam apstiprinājumu reālos dzīves notikumos.

Labprāt pamācīs un dos padomus, pat ja tos viņam nelūdz. Viņš uzskata, ka ar vienu dzīvi nepietiek, lai visu uzzinātu un iemācītos, tāpēc mudinās jūs neapstāties pie jau sasniegtā un virzīties uz priekšu.

Šajā zīmē dzimušajam ir svarīgi, lai katrs saņemtu pēc nopelniem, tāpēc aizstāvēs vājākos un iestāsies pret netaisnību un nevienlīdzību. Viņam nepatīk dumji cilvēki, tādi, kas sevi nepilnveido un sūdzas, ka viss ir slikti, kas gaida, ka viņu problēmas atrisinās citi.

Dzimšanas brīža zīme rada nosacījumus, kur parādīties iedzimtajām īpašībām. Katrā zodiaka zīmē dzimušajiem ir iespēja izpausties 12 dažādos veidos, kas padara līdzīgos tik atšķirīgus.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR MEŽĀŽA ZODIAKA ZĪMĒ

Tas noteikti nebūs cilvēks, kuram svešā vietā gribēsiet pajautāt ceļu. Dzimšanas brīdis šajā zīmē padara cilvēku ārēji vecāku par saviem gadiem ar nopietnu sejas izteiksmi un caururbjošu skatienu.

Kad izdodas viņu iepazīt tuvāk, pirmais priekšstats mainās un atklājas pavisam citas rakstura iezīmes. Ārēji tas ir cilvēks, kas zina, ko grib, un ir gatavs daudz strādāt, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. Viņam piemīt daudzas īpašības, kuras uzskata par līdera iezīmēm – nepatīk būt no kāda atkarīgam, bieži runā pavēlošā tonī, gaida no citiem bezierunu pakļaušanos.

Iepazīstot tuvāk, redzam, ka viņš ciena un respektē citu vajadzības, rūpējas par savu ģimeni, pretī prasot to pašu. Pieradis nežēloties par dzīvi, iet un dara, kas darāms. Necieš cilvēkus, kuri grib dzīvot uz citu rēķina.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR ŪDENSVĪRA ZODIAKA ZĪMĒ

Ja Ūdensvīrs ir dzimšanas brīža zīme, jūs redzēsiet kustīgu, aktīvu cilvēku, kurš nepazīst ierobežojumus. Bez kompleksiem un aizspriedumiem, ar labu humora izjūtu, viņš virzās uz savu mērķi, nepazīdams ierobežojumus un citu noteiktos likumus, jo dzīvo pats pēc saviem noteikumiem. Labprāt ceļo gan klātienē, gan lasot grāmatas un skatoties raidījumus televīzijā. Ir atvērts sarunām un diskusijām, kur saruna no dialoga pārtop monologā, kur pats jautā un arī atbild.

Patīk darīt to, ko kurš katrs nespēj. Dzīvi uztver kā izaicinājumu un savu spēju pārbaudi. Interesējas par jaunām tehnoloģijām. Viņam patīk būt pirmajam, kuram pieder pašas jaunākās un modernākās lietas. Nepatīk, ja kāds apšauba viņa nolūkus un plānus. Tāpat viņam netīk mājās sēdētāji un cilvēki, kuriem bez sadzīves un darba neinteresē nekas cits.

JA DZIMŠANAS BRĪŽA PUNKTS ASC IR ZIVJU ZODIAKA ZĪMĒ

Rodas iespaids, ka šis cilvēks par kaut ko skumst, pēc kaut kā ilgojas un jūtas apbēdināts. Sirdī romantiķis, kas tic, ka labākais dzīvē vēl ir priekšā. Saskarsmē ar citiem ir tolerants un diplomātisks, cenšas citus neapgrūtināt ar savu klātbūtni un vajadzībām. Labprāt uzklausīs un morāli atbalstīs. Ja dzimšanas brīdis ir Zivju zīmē, cilvēks labi pazīst cilvēka dabu un ir apveltīts ar labu intuīciju un psihologa dotībām.

Prot radīt iespaidu, ka viņam var uzticēties. Viņš prot klausīties un nepārtrauks pusvārdā, bet var gadīties – kamēr gatavosieties realizēt plānus, par kuriem viņam stāstījāt, viņš jau būs paspējis to izdarīt. Viņam dzīvē patīk peldēt pa straumi un darboties, kad ir iedvesma, tāpēc nepatīk darbi, kas prasa precizitāti un iekļaušanos noteiktajos termiņos.

Bieži var dzirdēt cilvēkus sakām: “Man ir draugi un paziņas, kuri dzimuši vienā mēnesī un vienā datumā. Kaut kas viņiem ir līdzīgs un tajā pašā laikā atšķirīgs.” Tam skaidrojums rodams iepriekš rakstītajā. Piemēram, ja dzimšanas diena ir 15. augustā, kad Saule atrodas Lauvas zvaigznājā ( no 22. jūlija līdz 22. augustam), šajā laikā dzimušajiem tiek piedēvētas Lauvas rakstura īpašības.

Tā kā Zeme ap savu asi apgriežas vienas diennakts laikā, vienā dienā dzimušajiem dzimšanas brīdis var iekrist jebkurā no 12 zodiaka zīmēm, jo viens piedzimst no rīta, cits pusdienas laikā, vēl kāds – ap pusnakti. Astroloģijā to nosaka, kura zīme tajā brīdī ausa (kļuva ieraugāma) pie horizonta austrumu pusē. Ar tās zīmes īpašībām cilvēks centīsies pievērst sev citu uzmanību un tad likt lietā savas iedzimtās rakstura īpašības. Varat izlemt paši, kas jums patīk labāk – piemēram, Lauva, kurai dzimšanas brīdis ir bijis Jaunavas zīmē, vai Jaunava, kura pasaulē nākusi Lauvas zīmē. Bet varbūt tīkamāka šķitīs kāda cita kombinācija.

INGUNA BALGALVE, sertificēta astroloģe, numeroloģe

LA.lv