×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Ašeradens: “KVV Liepājas metalurgam” izsniegtā kredīta apsaimniekošanu plānots nodot PA (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Arhīva foto.

Liepājas metālapstrādes uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs” izsniegtā kredīta apsaimniekošanu plānots nodot Privatizācijas aģentūrai (PA), otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

“Mēs esam nopietnu pārmaiņu priekšā. Finanšu ministrija, kas līdz šim bija galvenais uzņēmuma kreditors, ir izstrādājis valdībai priekšlikumu, lai nodotu šo kredītu tālāk apsaimniekošanai PA. Iemesls, kāpēc tas ir noticis – šobrīd mēs redzam, ka “KVV Liepājas metalurga” iesniegtais biznesa plāns nenodrošina, ka turpmāk kredīta noteikumi tiks ievēroti,” teica Ašeradens, piebilstot, ka PA šobrīd ir kļuvusi par valsts kapitālsabiedrību, kas zināmā mērā nodarbojas ar valdības sliktajiem aktīviem.

Viņš arī norādīja, ka “Vienotība” lūgusi šī jautājuma skatīšanu valdībā atlikt līdz nākamajai nedēļai.

“Uzņēmums šobrīd atrodas tādā pusmiega stāvoklī – pēc būtības nekāda darbība nenotiek, gāze ir atslēgta, uzņēmums nespēj norēķināties ar kreditoriem. Mēs drīzāk runājam par tādu kā uzņēmuma iekonservēšanas scenāriju,” pauda ministrs, norādot, ka šonedēļ dosies uz Briseli, lai runātu par iespējamo atbalstu jautājuma risināšanā.

Aģentūra BNS rakstīja, ka “KVV Liepājas metalurgs” iesniedzis Valsts kasei jaunu uzņēmuma biznesa plānu, kas ietver maksājumu grafiku un plānu, kā apkalpot 70 miljonu eiro parādu, ieskaitot arī maksājumu atlikšanu līdz 2020.gadam.

Kopā ar jaunu pamatparāda maksājumu grafiku piedāvātajā plānā paredzēta arī uzņēmuma profilam neatbilstošo aktīvus pārdošana. Atbilstoši neatkarīga auditora novērtējumam neprofila aktīvu realizācija uzņēmumam ļautu iegūt četrus līdz piecus miljonus eiro. Paredzams, ka lielākā daļa līdzekļu, kas tiks iegūta no neprofila aktīvu pārdošanas, tiks investēta uzņēmuma velmēšanas ceha modernizācijā. Atlikušo daļu paredzēts novirzīt “KVV Liepājas metalurga” parādu dzēšanai un apgrozāmo līdzekļu papildināšanai.

Tāpat vēstīts, ka “KVV Liepājas metalurgu” piemeklējušas finansiālas problēmas. Uzņēmums tās skaidro ar augstajiem elektroenerģijas tarifiem, kā arī problemātisko situāciju metalurģijas nozarē visā Eiropā. Kompānijai bijušas problēmas veikt energomaksājumus, maksājumu valstij par rūpnīcu, kā arī darba algas strādniekiem.

2014.gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas “KVV Group”, kas par “Liepājas metalurga” pamatražotnes iegādi apņēmies samaksāt 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies Dievam, ka tikām pie ķīlas, t.i. 10 miljoniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+