×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
26. aprīlis, 2018
Drukāt

Ašeradens: Latvija bija brīdināta par banku sistēmas krīzes izveidošanos (2)

Foto - LETA/Sintija ZandersoneFoto - LETA/Sintija Zandersone

“Nevar teikt, ka Latvija nebūtu bijusi brīdināta par šādas situācijas iespējamu izveidošanos. Kad mēs stājāmies OECD, man bija iespēja būt ekspertu diskusijā par šo jautājumu.

Eksperti, kas runāja par banku sektora attīstību, visi kā viens mūs brīdināja, ka nerezidentu banku apkalpošanas modelis ir ar ļoti mazu ietekmi uz reālo tautsaimniecību, bet ar milzīgu reputācijas problēmu risku Latvijas valdībai. Tagad šī situācija ir iestājusies,” ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot nerezidentu noguldījumu radīto situāciju banku sektorā.

Risks, ko nerezidenti radītu, pametot Latviju, tolaik ticis novērtēts kā -1,4% IKP attīstībā. “Tajā laikā OECD lūdza kompāniju KPMG novērtēt risku, ja nerezidenti pamestu Latviju un šajā sektorā iestātos krīze. Toreiz tas risks tika novērtēts kā apmēram -1,4% IKP attīstībā. Ekonomikas ministrijas ekspertiem ir līdzīgas domas. Šobrīd mēs monitorējam šo banku aktivitāšu mazināšanos un redzam, ka šis vērtējums ir adekvāts,” pauda ekonomikas ministrs.

Vērtējot situāciju, Ašeradens norādīja, ka Latvija, ļaujot eksistēt šādam banku modelim, neko daudz nav ieguvusi. “Šīm bankām ir samērā maza ietekme uz reālo tautsaimniecību. Daudz svarīgākas ir bankas, kas apkalpo tirgu šeit, nevis tirgu ārpus Latvijas, jo tā nauda pamatā iet tranzītā cauri Latvijai un šeit paliek relatīvi maz. Mēs nekādu lielu ieguvumu neesam guvuši, esam drīzāk ļoti nopietni sabojājuši savu reputāciju,” viņš sacīja raidījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. No sērijas visu zinājām bet neko nedarījām jo atleca visiem savs labums fuktukam, ekanomikas ministrijai, valdībai dāsno vēlēšanu sponsorējot. Šahiste teica ka krīze nebūs un ikp neietekmēs bet sameloja.

  2. Iespaids tomēr ir pavisam Atbildēt

    Iespaidīgs. Tas veicina sadarbību ar koruptīvām naudas iestådēm un kam tad nauda nepatīk?

Draugiem Facebook Twitter Google+