×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

Ašeradens par OIK sistēmas atcelšanu: Tās būs smagas sarunas! (5)

Foto - LETA/Sintija ZandersoneFoto - LETA/Sintija Zandersone

Obligātās iepirkumu komponentes (OIK) sistēmas atcelšanai jābūt ar mazām tiesiskām sekām, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Šodien Ministru kabinets OIK sistēmas atcelšanas darba grupas vadītāja amatā iecēla ekonomikas ministru, bet par viņa vietnieku Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Ēriku Eglīti.

Ašeradens pauda, ka darba grupa ir saņēmusi koalīcijas partneru atbalstu, lai līdz šā gada augustam izstrādātu priekšlikumus OIK sistēmas atcelšanai. Kopumā darba grupā darbosies teju 30 dalībnieki. Pēc Ašeradena domām, šis ir minimālais darba grupas sastāvs, ņemot vērā, ka OIK sistēma ietekmē ļoti daudzas puses, piemēram, bankas, lauksaimniekus, enerģētikas sektoru, patērētājus u.c.

Pārresoru koordinācijas centra (PKC) eksperts Edvīns Karnītis žurnālistiem stāstīja, ka tik plašas darba grupas izveide padarīs grūtāku lēmumu pieņemšanu, tomēr pieņemtos lēmumus būs vieglāk īstenot.

“Ja darba grupai izdosies vienoties par kaut kādu kompromisu, tad darba grupas priekšlikumus varēs īstenot. Plašākā darba grupā ir grūtāk panākt kompromisu, bet, to panākot, priekšlikumus būs vieglāk ieviest” uzsvēra Karnītis.

PKC pārstāvja ieskatā, laiks priekšlikumu izstrādei ir pārāk īss, tāpēc Karnītis domā, ka darba grupas priekšlikumi tiks sagatavoti ilgākā termiņā, bet vēlams līdz Saeimas vēlēšanām.

Ekonomikas ministrs norādīja, ka darba grupas plāns līdz augustam piedāvāt izmaiņas OIK sistēmā ir ambiciozs. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka priekšlikumiem nav jābūt perfekti izstrādātiem, bet gan skaidri jāiezīmē pārmaiņu virzieni.

Ašeradens lika noprast, ka līdzšinējais OIK slogs netiks pārcelts uz nodokļiem, kas, pēc viņa teiktā, būtu ātri un viegli izdarāms. “Darba grupā diskutēsim par to, kā iziet no šīs situācijas ar pēc iespējams mazākām tiesikām sekām. Tās būs smagas sarunas,” pauda ministrs.

Ņemot vērā šodien valdībā lemto par darba grupas izveidi, EM apturējusi iepriekš izsludināto 400 000 eiro vērto iepirkumu par OIK sistēmas izvērtētējumu un priekšlikumiem tās attīstībai. Tajā pašā laikā tiks īstenots EM rīcības izvērtējums OIK sistēmas lēmumu pieņemšanā, ko veiks kompānija “PricewaterhouseCoopers”.

Kā ziņots, darba grupai līdz šā gada 1.augustam uzdots sagatavot OIK un subsidētās elektroenerģijas sistēmas ietekmes uz tautsaimniecību izvērtējumu, priekšlikumus OIK kā maksājuma mehānisma atcelšanai un priekšlikumus esošo atbalsta saņēmēju darbībai pēc OIK maksājumu atcelšanas.

Savukārt Ekonomikas ministrijai līdz šā gada 1. septembrim uzdots iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus normatīvo aktu grozījumiem par elektroenerģijas OIK maksājumu sistēmas atcelšanu, ņemot vērā darba grupas priekšlikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Interesanti , par ko šamējie saņem lielās algas un prēmijas ? Lai pilda savu pienākumu – kalpo tautai , nevis saviem sponsoriem ( pateicoties kuriem mēš šos tipus ievēlējām)

 2. Vai nebūtu jābeidz tā “muļļāšanās”ap tp to OIK?!Nevajag līst tur,kur pašam nav nekādas jēgas.Vai rūp tauta-nu nē.Galvenais-sava kabata,bet kādreiz tam visam pienāk gals.

 3. Pietiks vienreiz audzēt taukus uz citu rēķiniem šajā afērā! KĀDAS GALVAS SĀPES TEV SAGĀDĀJA ZARIŅŠ!..VARĒJA MIERĪGI SNAUDUĻOT! PAR ZARIŅU!

 4. Dakters Zatlers padzina blēdīgo ar korupciju slimo Saeimu un biznesvīrs Ašenradens var tāpat ar blēdībās dibināto OIK – vai vēlēsies? Vai varbūt sameklēs 1001 iemeslu to nedarīt?
  Savulaik ukraiņu partizānu vadonis Kovpaks esot teicis – partizāniem ir 100 ceļu, bet vācu okupantiem tikai viens – viņam pakaļ un tikai tas, kuru Kovpaks pats izvēlēsies…

  • “– vai vēlēsies? Vai varbūt sameklēs 1001 iemeslu to nedarīt?”
   Ja nevēlēsies, viegli noraks arī savu Vienotību. Tikai par ko kļūs pats:
   – par “cienījamu” bagātnieku;
   – cietumnieku vai vēl sliktāk?!

Draugiem Facebook Twitter Google+