×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. aprīlis, 2018
Drukāt

Ašeradens plāno veidot darba grupu rīcības plānam OIK atcelšanai (21)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens norūpējies: valsts rīcībā nav tādu resursu, lai izbeigtu elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmu, bet makroekonomiskā kļūda jālabo.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pirmdien, 9.aprīlī, partijas “Vienotība” valdes sēdē un valdības koalīcijas sadarbības padomes sēdē nāks klajā ar ierosinājumu izveidot augsta līmeņa darba grupu, kurai līdz 1.augustam būs jāizstrādā rīcības plāns elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai, informē partijas pārstāvji.

“OIK tādā izpildījumā, kā tas ir šodien, ir fundamentāla, nacionāla un makroekonomiska kļūda, kas ir jālabo. Esošie mehānismi OIK ietekmes mazināšanai, kas ir manā kā ekonomikas ministra rīcībā, tūlīt būs izsmelti, un valdībai būs jālemj par OIK kā “gāzi grīdā” ekonomikas paliekas izskaušanu – OIK kā iedzīvotāju un uzņēmēju maksājums ir jālikvidē, bez jebkādas tolerances pret negodīgiem ražotājiem, tā vietā izveidojot tādu atjaunojamās enerģijas ražošanas mehānismu, kas atbilst sabiedrības interesēm gan šodien, gan nākotnē. Ir nepieciešama stingra politiskā griba mainīt šo sistēmu un ceru uz koalīcijas partneru vienprātīgu un nedalītu atbalstu šajā jautājumā!” norāda A.Ašeradens.

A.Ašeradens rosina darba grupas vadību uzticēt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāram Ērikam Eglītim un kopumā tajā iesaistīt 24 dalībniekus – atbildīgo ministriju un valsts institūciju vadītājus un ekspertus, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ārvalstu investoru padomes un citu valdības sociālo partneru vadītājus.

Ja partijas valde un valdības koalīcijas sadarbības padome pirmdien, 9.aprīlī, atbalstīs A.Ašeradena iniciatīvu, iecerēts, ka valdība par to varētu lemt jau 10.aprīļa sēdē.

Jau ziņots, ka pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām EM, līdztekus normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

EM veic pārbaudes atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijās, kas sākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tostarp stacijās, kas vēl nav noslēgušas līgumu par OIK. Līdz marta sākumam EM atcēla atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros kopumā 21 koģenerācijas elektrostacijai. Tādējādi, pēc ministrijas aplēsēm, novērsts iespējamais OIK kopējais izmaksu pieaugums turpmākajos desmit gados par aptuveni 334,8 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Ikvienam izkrāpto naudu , atpakaļ , laikam tomēr, nedabūsim ? Trekņi var , ļauni , ņirdzīgi , ierēkt : DONORI ! KĀ MĒS VIŅUS …

 3. Ej un dzenies tik pēc naudas Ej un dzenies tik pēc naudas, Krāp un blēdī, cik tik jaudas, Skaties tik uz savu labu, Rauj no citiem, rauj, kur dabū, Tomēr strādā apdomīgi, Krietni, stingri, likumīgi. Valdiniekiem godu rādi, Lai tie būtu vai nu kādi. Bagātniekus turi cienā: Līdzēt var tie ļaunā dienā. Tā tu dzīvo tikumīgi, Stingri, cieti, likumīgi. Būs tev nauda, būs tev vieta, Dzīves grunte droša, cieta; Cienīs tevi klanīdamies, Strādās tevim lādēdamies, Valdīsi tu tikumīgi, Sodīs’ stingri, likumīgi. Tad tu vari palīgsmoties, Labi sevi pamieloties; Paņemt sievu padevīgu, Tuklu, dumju, paklausīgu; Papriecāties tikumīgi, Radīt bērnus likumīgi. › Eduards Veidenbaums

 4. Bet kāda līmeņa gudrinieki ir tie ministri un visi pārējie tur Saeimā, ka kā tik kas, tā veido “augsta līmeņa”darba grupas, kurās iesaistītie atkal saņem Augsta līmeņa atalgojumus un beigās visam čiks? Iedzīvotājiem aizvien vēl jāturpina maksāt OIK? Un vai šo pārmaksāto summu mums kāds atgriezīs, kuru vai kurus atzīs ( ja kas centīsies atzīt) par vainīgiem nelikumīgā naudas iekasēšanā ( izzagšanā)? Vai tik tiešām tik problemātiski Ministrijā uz vietas pieņemt lēmumu par nelikumīgas darbības apturēšanu? Neko laikam nesaprotu.

 5. Blēžu radītā OIK sakarā tauta gaida tūlītēju rīcību.Korumpēto varturu ieskatā tūlītēja rīcība jebkuras kliedzošas netaisnības likvidēšana ir populisms.Tūlītējas rīcības vietā vienmēr notiek bezgalīgas diskusijas,tiek dibinātas parlamentārās izmeklēšanas komisijas un ja pa brīnumu tiek ierosināts kriminālprocess ,tad tas tiek vilkts līdz noilgumam.Tas spēks ,kas atbalstīs vai veiks tūlītēju taisnu tiesu iegūs tautas atbalstu neatkarīgi no šī spēka politiskās orientācijas.

 6. aizdevumu! aizdevumu! aizdevumu!Vai jūs meklējat cienījamu un akreditēta privāta aizdevuma uzņēmums, kas nodrošina aizdevumu par dzīves laikā iespēja.Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus ļoti ātri un viegls veids, individuālie aizņēmumi, auto aizdevumi, hipotekāro kredītu, studējošo kredītu, uzņēmuma aizņēmumiem, investīciju aizdevumu, parādu konsolidācijai un daudz ko citu.Ir ticis noraidīts, bankas un citas finanšu iestādes?Jums ir nepieciešams konsolidācijas iegādes kredīts vai hipotēkas kredīts? Nav izskatīsies vairāk mēs esam atnākuši, lai visas savas finansiālās problēmas, pieder pagātnei.Mēs aizdot līdzekļus privātpersonām un uzņēmumiem, kas nepieciešama finanšu palīdzība 2 % apmērā.Nekādas sociālās apdrošināšanas numuru, kas nepieciešams un nav kredīta pārbaude nepieciešama, 100 % garantēta.Es vēlos izmantot šo vidēja jums paziņot, ka mēs nodrošinām drošu un labvēlīgu palīdzību, un mēs būsim priecīgi jums piedāvāt aizdevumu.Tad nosūtiet mums e-pastu: pieteikties aizdevumam (anitagerardloanfirm@gmail.com)

 7. no malas skatoties Atbildēt

  Latvijas bandīti apzog Latvijas iedzīvotājus, izdomāja šo OIKu.

 8. Kādu vēl komisiju? Vai grib novilkt laiku līdz 13.Saeimas vēlēšanām!? TAISNĪBA komentētājam pret OIK!!! Vai tiešām turpināsim maksāt VĒL NENOTEIKTU LAIKU ARĪ TURPMĀK???????? CIK ILGI? KĀPĒC MINISTRS NESTRĀDĀ ?????

  • Balsojiet par Vienotību Ašenradena personā un maksājiet to blēžu radīto OIK !!! Vai atcerieties Dombrovski, kurš veikli notinās uz Briseli izmantojot to paša radīto sistemātisko neizdarību – sagruva MAXIM celtniecības laika ( Tik rupja kļūda, kad ceļ un tirgo vienlaikus… – it kā nezināja to paša radīto sistēmu…).
   Kāpēc tā iestājos pret – Ašenradens – esi vīrs un atrisini vel aprīli un nevis atrunājies – tāda komisija, šitāda komisija, mēs te ….kamēr vēlēšanas un tiks no amata brīvībā, lai tās blēdības paliek…un muļķīši maksā …

 9. fundamentāli, nacionāli un makroekonomiski Atbildēt

  Darba grupa pret poģeļņikiem no pašu poģeļņiku vides? Ašais, tev pašam smiekli nenāk? Ja tu labi uzvedīsies, iespējams, viņi tev pagriezīs pakaļu un ļaus nedaudz iepūst …

 10. Vai tad Ašeradens nevar aiziet pie Ivara Zariņa un saņemt konkrētu padomu ka jāvēršas pie attiecīgajiem izmeklēšanas orgāniem ar ministrijas iesniegumu lai atrastu vainīgos un lietu nodotu Tiesai paātrinātā tempā.
  RĀDĀS ka sabiedrība zin pareizo risinājumu…bet ir cilvēki,kuri izliekas ka te vēl kaut kas ir darāms komisijai,kuru paši izveidos…vadīs un kā pasakās teikts-stieps gumiju kamēr iznāks čiks.
  Liekas ka tik vienkārši var nesanākt

 11. Tā nav tikai kļūda, bet apzināta krāpšana un ar likumdošanas palīdzību nostiprināta valsts izzagšana

 12. ““OIK tādā izpildījumā, kā tas ir šodien, ir fundamentāla, nacionāla un makroekonomiska kļūda, kas ir jālabo. ”
  Nē, Ašeraden ! Tā nav kļūda, bet noziedzīga rīcība, kuru šaurs personu loks izdabūja caur Saeimu, lai pildītu savas kabatas. Un tā tas arī jātraktē, vienlaicīgi meklējot pavedienus kad un kurš šo 27. neatkarības gadu lielāko afēru izgudroja. Ja tas tiks tā traktēts, un valsts to atzīs un pieņems speciālu likumu, lai pārtrauktu un izmeklētu šo afēru, tad neviens no tiem gudriem bāleliņiem nevarēs valsti tiesā iesūdzēt. Tikai paši sevi ! Un vēl – uztaisiet referendumu . Tad nu pilnīgi neviens nevarēs muti atvērt ! Punkts !

  • Kurš tad to lietu izmeklēs – lielprokurors – tas kurš amatā celts ”Rīdzenes ” sarunās? Tad jau lielprokuroram jāsāk ar ”autoru” meklēšanu un var sameklēt tikai jaunas ”Rdzenes 2” sarunu rezultātus ar amata zaudēšanu…iepriekšējais jau amatu tā zaudēja…
   Vai jau arī aizmirsies, ka Ašenradens taisījās šo ekonomikas ministriju pamest – lai tā paša ziepes strebj kāds cits – tikai premjers, to zinādams, nepieļāva…

 13. Pamatīgs nejēga!
  No nejēgām nevar un nedrīkst prasīt sakarīgu rīcību!

 14. Spriedelēs, dibinās,lems un mēs turpināsim maksāt nezin cik ilgi. Kamēr tiesāsies atcels jeb kādu virzību šinī jautājumā.Nolādētie zagļi

 15. Ja kādu jautājumu ir vēlme norakt, tad veidojam darba grupu!

 16. =Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pirmdien, 9.aprīlī, partijas “Vienotība” valdes sēdē un valdības koalīcijas sadarbības padomes sēdē nāks klajā ar ierosinājumu izveidot augsta līmeņa darba grupu, kurai līdz 1.augustam būs jāizstrādā rīcības plāns elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai, informē partijas pārstāvji.=

  Aizmirsa , tikai kura gada – 2031. gada vai 2071. gada?
  Atrisināt var nedēļas laikā, ja pats nēēsi koruptīvi saistīts, bet tā pa to laiku var sameklēt iemeslu, lai nedarītu un tad jau vēlēšanas…

 17. Paskatieties taču Rīga 24 Nacionālo interešu klubu par šo tēmu-kliegt gribas, brīnos, kā tie deputātiņi un ministri tur tik mierīgi sēž, it kā nekas nebūtu noticis. Liela daļa baidās ko bilst, ka neiesūdz kādu. Roka roku mazgā-riktīgs zirnekļu tīkls.

 18. Vismaz būtu nosaucis, kas šito apzagšanu sarīkojis.

 19. Viena grupa veido dumjas situācijas un otra šīs situācijas novērš . Tāda , kā sia uzņēmums . Roka roku mazgā , bet abas tā arī paliek netīras ?

Draugiem Facebook Twitter Google+