×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
16. novembris, 2017
Drukāt

Ašeradens un Āboltiņa vairs nesarunājas (18)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Partijas “Vienotība” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens šodien pēc Saeimas sēdes turpinās pārrunas ar “Vienotības” frakcijā ietilpstošo partiju pārstāvjiem par frakcijas vadības maiņu un jaunu darba organizācijas modeli.

Tikmēr partneru partijā notiekošais radījis bažas arī Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, kurš vakar Saeimā tikās ar “Vienotības” vadību, frakcijas deputātiem un ministriem. Pēc tās gan viņš šķita nomierinājies. “Pārliecinājos, ka manas bažas bijušas pārspīlētas. Tikšanās laikā guvu apliecinājumu, ka “Vienotības” frakcija gatava konstruktīvam darbam budžeta sakarā. Izrunājām arī vairākas praktiskas lietas par budžetā saņemtajiem priekšlikumiem,” pēc tikšanās žurnālistiem teica premjers. Uz jautājumu, vai viņam skaidrs, ar ko jārunā, kārtojot jautājumus ar “Vienotības” frakciju, premjers atbildēja: “Jā – ar Solvitu Āboltiņu. Frakcija ir ļoti disciplinēta. Ja ir vadītājs, tad ir vadītājs!”

Vienlaikus gan premjers Kučinskis prognozē, ka pēc budžeta pieņemšanas Latvijas politikā sāksies ļoti grūts periods: “Esot politikā pietiekami ilgu laiku, neatceros, ka priekšvēlēšanu periods kādreiz būtu sācies tik agri. Tas ir zināms drauds darba ritmam un lēmumu pieņemšanai. Tādēļ iespējams pēc Jaunā gada nāksies vēlreiz satikties, lai runātu par konkrētām lietām.”

“Vienotības” Saeimas frakcijā ietilpstošās partijas “Kustība Par” valde šonedēļ paziņoja, ka vēlas uzsākt sarunas ar Saeimas frakciju par jaunu darba modeli, nolikumu, kā arī frakcijas nosaukuma maiņu. “Šobrīd frakcijā strādā seši dažādu partiju biedri un četri neatkarīgie deputāti un vairāk nekā puse deputātu nav “Vienotības” biedri,” aizvakar izplatītā paziņojumā norādījis partijas līderis Daniels Pavļuts. Kā noprotams, “paristi” vēlas, lai frakcijas nolikumā tiktu atrunāts, ka šī politiskā spēka pārstāvjiem nav saistoši “Vienotības” valdes lēmumi. Tāpat esot jāizveido frakcijas prezidijs vismaz trīs cilvēku sastāvā, kurā darbotos pa vienam pārstāvim no “Vienotības”, “Kustības Par” un reģionālo partiju grupas. Nosaukuma maiņa ir vairāk formalitāte, bez kā varētu arī iztikt.

Pagaidām “Vienotības” Saeimas frakciju turpina vadīt Solvita Āboltiņa, pati nebūdama partijas biedre, jo pagājušonedēļ no “Vienotības” tika izslēgta. Kā viņas iespējamais pēctecis minēts deputāts Hosams Abu-Meri, bet par viņa kandidatūru nav īstas vienprātības arī pašu “Vienotības” biedru vidū.

“Man šobrīd nav nekādas skaidrības. Partijas vadītājs runā ar dažādu grupu pārstāvjiem. Ceru, ka diskusija šeit atgriezīsies. Kamēr es pati šeit esmu, darīšu visu, kas manos spēkos, lai šī frakcija strādātu un viedokļi tiktu salāgoti,” teica Āboltiņa. Viņa neesot atteikusies no plāniem nolikt deputātes mandātu, bet atturas publiski saukt kādus termiņus. Nevar izslēgt, ka ar frakcijas vadītāja meklējumiem izveidosies tikpat piņķerīga situācija kā ar ekonomikas ministra kandidātu izvirzīšanu un Āboltiņai nāksies turpināt veikt šos pienākumus arī nākamgad. Tomēr viņa par šādu iespēju tikai pasmējās: “Tas nu gan būtu pret maniem plāniem, un nav mans pašmērķis vadīt frakciju.”

Āboltiņa arī apgalvoja, ka partijas priekšsēdētājs ar viņu neesot runājis kopš oktobra beigām. Arī uz šodien paredzēto Ašeradena tikšanos ar deputātiem viņa neesot aicināta. «Nu, pēc tam nākamās divas trešdienas es būšu ārpus Latvijas. Ja jaunā valde vēlēs turpināt vecās tradīcijas, tad varēs mani šajā laikā nomainīt aizmuguriski,» ironizēja Āboltiņa.

Tikmēr partija “Vienotība” turpina zaudēt biedrus, no kuriem daļa pievienojas “Kustībai Par”, citi Edvarda Smiltēna vadītajai kustībai “Sabiedrība centriskai politikai” vai vispār atmet ar roku politiskajai darbībai. Vakar par izstāšanos no “Vienotības” paziņoja kādreizējā iekšlietu ministre Linda Mūrniece. Arī reģionālās partijas, kuras pašlaik vēl formāli sadarbojas ar “Vienotību”, sākušas meklēt citus sadarbības partnerus starp valdošajām partijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Visus virs 45 gadiem — ārā no Saeimas un tiesu sistēmas !

 2. Jā, visu šo laiku biju Vienotības vēlētāja, bet, tagad tam pielikts punkts, pēdējais piliens bija tā nejēdzīgā jezga ar Āboltiņas izslēgšanu jo bija zināms, ka viņa pati aiziet.

 3. Āboltiņa ierāpās Saeimā pa sētas durvīm….nesmuki, nekaunīgi, bet Ašeradens viņai var pienest ūdeni – viens LEMPIS NE ”VIENOTĪBAS” priekšsēdētājs. Šauras pierītes domāšanas sindroms – KĀPĒC ĀBOLTIŅA AIZMUGURISKI BIJA JĀIZSLĒDZ NO PARTIJAS??????????? KĀPĒC atstāja ekonomikas ministra portfeli SKAIDRI nezinot savu vietu ”Vienotībā”???? KUR TE LOĢIKA???? Vai tikai tagad viņš saskatīja neizbēgamās INTRIGAS??? Bez tam vīrietis ar tieksmi uz jauniem brunčiem – morāle iztrūkst!

  • Kāpēc vajadzēja izslēgt Āboltiņu ja pati grasījās aiziet acīmredzot Ašeradens gribēja bērnišķīgi parādīt muskuļus. Vai tiešām viņš nesaprata, ka kašķi partijā grauj to?

 4. Viens otram raksta zīmītes? Atbildēt

  Tā noteikti ir labāk.Neviens nenoklausīsies!

 5. Tāda patreiz izskatās vienotība latviešu gaumē.Domu par vienotību deva nacionālboļševis Berklavs.Doma bija laba ,pat ļoti laba ,tikai izpildījums pavisam bēdīgs.Latvieši nekad nav bijuši vienoti darbam savai valstij.
  Izņēmums gan bija ,visi vienoti ,ar sarkaniem karogiem rokās, piedalījās 1. maija un Lielās oktobra sociālistiskai revolūcijai veltītos gājienos. Vēl vienoti bija atmodas sākumā,vēlāk katrs sāka raut uz savu pusi,prihvatizēt,uzmest,izvirzīt lielākos kretīnus u.t.t…..

 6. Ašerdens-cilvēksbez sava viedokļa un gribas.Āboltiņa var nepatikt,bet cilv;eks ar viedokli un stāju. Turpretim Ašerādensbezpersonisks veidojums.

  • Laikam atliek tikai piekrist. Spilgta pelēcība Piebalgs un nu jaunais Partijas “Vienotība” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens – kuršl;usi bija iecerējis pamest ekonomikas ministriju ar tā elektrības blēdību problēmām…Izskatās – negrib risināt ne vienu , ne otru = PELĒCĪBA.

 7. Āboltiņa var nepatikt, var nosodīt viņas lēmumus bet, salīdzinot viņu ar Ašerādenu, Āboltiņa ir personība.

 8. tagad aboltinu draz pa kluso

 9. Tas vēl neko nenozīmē Atbildēt

  Krievijas divgalvainā ērgļa abas galvas jau arī katra raugās uz citu pusi!

 10. Nu nevajag ņemt par pilnu uzpirkto komentētāju burbuļus, nemaz nerunājot par uzpirkto rakstu autoru mēslu maisīšanas virtuvi. Ir vairāk nekā skaidrs, ka tika kalkulēts visi par un pret vienotības reitinga stutēšanaI. Iespējams, ka pat čigānietes padoms tika lūgts, kā būtu reitinga saglabāšanas labā labāk darīt, slēgsim Āboltiņu ārā un krausim visas sadarītās šmuces uz viņas pleciem, vai viņa pati pametīs partiju, vai nedarīsim neko. Nu negribās to pemīto taciņu , kur vēlētāji izsviež vēstures mēslainē, kā savulaik tautas partiju un Latvijas ceļu. Bet tik briesmīgi nemaz nav. Redz kā tautas partija ielienot citās partijās varen sekmīgi realizē gan atkritumu skandālus, gan jaunus OIK skandālus.

 11. Izskataas ka Vienotibas frakcijaa ir suniishu sindroms ar iedzitiem refleksiem no dresetajas(vaditajas Aboltinas) puses….skumji

 12. Kaimiņš no Mežaparka Atbildēt

  Man asociējas valsts ar ģimeni- neproti saturēt ģimeni, tad kā vari vadīt valsti? Necieni sievieti, necieni sevi!

 13. Lai kāda būtu Āboltiņa, viņai vismaz ir politiskā izturība, un tādu pusaudžu gājienu, kā nesarunāties, viņa nepieļautu. Āšeradena kungs nav īsts politiķis, TV raidījumā ar žurnālistu Rēderu izturējās kā mazs bērns- šķobījā muti, spētīgi klusēja, reizēm vīzdegunīgi atbildēja. Kopumā par Ašeradenu zuda viss labais iespaids. Un vēl nesarunāties ar sievieti?! Aizkavējusies bērnība vai … atkal jamaina sieva?

Draugiem Facebook Twitter Google+