×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

“Asiņainā auklīte” tiesā skaidro, ka slepkavību pavēlējis izdarīt Allāhs (8)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Uzbekistānas pilsone Gjuļčehra Bobokulova tika aizturēta pie metro stacijas "Oktjabrskoje poļe" ieejas, staigājam ar bērna galvu rokās

Maskavā aizturētā sieviete, kura rokās turēja bērnam nogrieztu galvu, trešdien tiesā paziņojusi, ka Allāhs pavēlējis viņai izdarīt šo slepkavību.

Aizdomās turamā, kas identificēta kā Uzbekistānas pilsone Gjuļčehra Bobokulova, tika aizturēta pirmdien pie metro stacijas “Oktjabrskoje poļe” ieejas, staigājam ar bērna galvu rokās. Viņa nekavējoties tika nosūtīta uz tiesu psihiatrisko ekspertīzi.

38 gadus vecā sieviete, kas krievu medijos jau nodēvēta par “asiņaino auklīti”, žurnālistiem pirms ieiešanas tiesas zālē sacīja, ka tā rīkoties viņai pavēlējis Allāhs.

“Allāhs sūta otro pravieti, lai nestu miera vēsti,” tiesā sacīja Bobokulova. Vienlaikus viņa sūdzējās, ka ir izsalkusi un nomiršot nedēļas laikā.

Tiesa apstiprināja Bobokulovas arestu un piemēroja divus mēnešus ilgu pirmstiesas apcietinājumu, kamēr turpinās izmeklēšana.

Policija cenšas noskaidrot, vai sievietei bijuši līdzzinātāji vai arī viņa darbojusies viena.
Noslepkavotais bērns bija 2011.gadā dzimusi meitenīte vārdā Nastja. Viņa cieta no epilepsijas un mācīšanās grūtībām un tika nogalināta savās mājās.

Bobokulova tiek turēta aizdomās par bērna noslepkavošanu, galvas nogriešanu un dzīvokļa nodedzināšanu.
Šis noziegums ir šokējis citkārt savaldīgos maskaviešus, un cilvēki dodas uz staciju “Oktjabrskoje poļe”, lai noliktu tur ziedus un aizlūgtu.

Krievijas televīzijas kanāli atteikušies atspoguļot notikušo. Kremlis to skaidroja ar aizbildinājumu, ka notikušais “droši vien ir pārāk šausmīgs, lai tiktu rādīts televīzijā”.

Tikmēr Maskavas policija ir izpelnījusies kritiku, jo Bobokulova aptuveni 20 minūtes varējusi netraucēti staigāt pie stacijas ar bērna galvu rokās.

Aculiecinieki ziņoja, ka sieviete draudējusi visus uzspridzināt, bet tīmekļa medijs RBC vēstīja, ka sieviete pirms aizturēšanas kliegusi “Allah Akbar”.

Laikraksts “Moskovskij Komsomoļec”, atsaucoties uz Uzbekistānas policiju, ziņoja, ka Bobokulova jau 15 gadus cieš no šizofrēnijas.

Savukārt laikraksts “Komsomoļskaja Pravda” vēstīja, ka Bobokulova, kas dzīvojusi ģimenē, kuras bērnus pieskatījusi, pēdējā laikā kļuvusi ļoti reliģioza, pavadījusi daudz laika internetā un nopirkusi lūgšanu paklājiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tas “briesmīgais notikums” no sākuma līdz galam ir FSB safabricēti klai mēli. Nav nekādas ģimenes, nekāda dzīvokļa, nekāda bērna un nekādas aukles. Pat nav skaidrs kam tas viss ir bijis vajadzīgs. Un mūsu LA, kā parasti, cītīgi reproducē krievu mēlus. Kam tad viņa kalpo, kā šodien medz izteikties, par mūsu ndokļu maksātāju naudu?

  2. Tā izskatās, ka pats esi tāds pamuļķis vai patumšs cilvēciņš, ja jau sevi dēvē par neticīgo. Nav tādu cilvēku pasaulē, kas nekam netic, jo ikviens ir apveltīts ar jūtām, kas pēc būtības ir viņa attieksme pret lietām un parādībām šajā dzīvē. Un ticība ir neatņemama šīs jūtu pasaules sastāvdaļa. Ja tu netici garīgām idejām vai parādībām, kā Dievam vai esi vīlies mīlestībā, tu varbūt pielūdz un tici materiālām lietām – naudai, mantai vai ļaujies varas kultam vai tici kādai ideoloģijai, kas tāpat sola tev materiālus labumus. Cilvēks ir tā uzbūvēts, ka bez ticības viņš nav nekas.

  3. Izskatās, ka alāhs tāds puņķutapa vien ir, ka jāuztic sevis aizsargāšana visādiem pamuļķiem un ka viņu apdraud 4 gadīgs bērns – sanāk, ka alāha sekotāji ir lielākie muļķi un gļēvuļi, jo spējīgi uzbrukt tikai, kad ir milzīgā pārspēkā, vai neaizsargātiem pretiniekiem. Vispārīgi jau reliģija, manuprat ir tumsonīgu cilvēku attaisnošanās par savām kļūdām. Manis pēc lai jau cilvēki tic visādiem rūķīšiem “tur augšā vai apakšā”, bet neievazā savus slimos murgus manā dzīvē.

  4. Psihologu izpētes “baltais plankums” ir cilvēka TICĪBAS FENOMENS, ar kuru ir iespējams visai droši manipulēt. To pierāda gan prakse, gan vēsture, kad ideoloģiju vai radikālu reliģijas novirzienu iespaidā, cilvēks ir gatavs uz veselam saprātam neadekvātu rīcību, arī slepkavībām. Sāksim ar komunisma un nacionālsociālisma ideoloģijām, kurām savā laikā NOTICĒJA miljoniem cilvēku un kuri tad šīs aklās ticības un pārliecības vārdā pastrādāja šaušalīgus noziegumus pret saviem līdzcilvēkiem. Un nobeigsim ar dažādām radikālisma izpausmēm un novirzēm dažādās reliģijās un sektās. Piemēram, ASV sektas “Paradīzes vārti” 39 tās locekļi šīs ticības iespaidā vēl 1997. gadā labprātīgi izdarīja pašnāvību. Tas tieši norāda uz to milzīgo garīgo spēku , kāds piemīt TICĪBAI. Un te nav būtiski, vai cilvēks tic kādam garīgam fenomenam, vai tīri materiālai idejai (komunismam). Ja cilvēku ir pārņēmusi šī ticība, viņš tās vārdā ir gatavs pastrādāt arī jebkuru noziegumu, ja vien šī ideja vai ideoloģija viņu uz to aicina. Mani vairāk izbrīna fakts, ka psihologi šo ticības fenomenu nemaz nepēta.

  5. Viņu mācītājam jākristī mīlestībā, tad naida niķi izkūpēs no galvas.

    • Nekas nav jākristī – ir jāmācās, jāstrādā, jāaudzina savi bērni labāk par saviem vecākiem, jānodrošina sev un savai ģimenei laimīga dzīve. Lai nav laika domāt par visādiem māņiem – kā dievs un tamlīdzīgi.

  6. Nez vai tur ir ļoti liels sakars ar reliģiju kā tādu, šķiet, ka cilvēkam ir ”aizbraucis jumts” un ir smagi jāārstējas. Kādam vajadzēja pamanīt, ka ar psihisko stāvokli nav labi.

  7. Tādu reliģiju jāizsludina par noziedzīgu un jāaizliedz.

Draugiem Facebook Twitter Google+