×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Asinis donori šogad varēs nodot asinis pie Spices

Dainas Girgensones ilustrācijaDainas Girgensones ilustrācija

Tirdzniecības kompleks Spice, uzsākot sadarbību ar Valsts asinsdonoru centru (VADC), lielveikala apmeklētājiem šogad sniegs iespēju regulāri nodot asinis, tādējādi palīdzot nelaimē nonākušajiem. Pirmo reizi specializētais autobuss ieradīsies ceturtdien, 16.janvārī no pulksten 12:00 – 15:00 pie tirdzniecības centra Spice C ieejas. Šobrīd asins krātuvē ir nepieciešamas visas asins grupas, īpaši negatīvas, tādēļ ikviens ir laipni aicināts kļūt par asins donoru.

Sākoties 2014.gadam, t/k Spice ilgstošajiem sociālās atbildības projektiem – Palīdzības siena, Līgatnes makulatūras kaste un Mājlietu labdarības dienas – pievienojusi sadarbību ar VADC. Plānots, ka asins donoru autobuss pie tirdzniecības centra ieradīsies janvāra, marta, jūnija, septembra un decembra otrajā ceturtdienā.

«Neviens nevar paredzēt, kādus pārsteigumus dzīve mums sagatavojusi, tādēļ nepieciešams, lai sabiedrība būtu gatava jebkurā brīdī sniegt palīdzību tiem, kuri nonākuši nelaimē. Ir svarīgi nemitīgi papildinātu asins krājumus, jo asins pārliešana bieži vien ir neatliekama,» t/k Spice direktore Iveta Lāce aicina veikalu apmeklētājus iegriezties arī asins donoru autobusā.

Kļūstot par asins donoru, jānodod 450 mililitrus asiņu, kas nav kaitīgi veselībai. Asins donori ne tikai iegūst gandarījumu par labo darbu, bet arī uzlabo veselību, jo retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Svarīgi fakti, kas jāievēro pirms kļūst par asins donoru:

  • Pirms asins nodošana ir nepieciešams ieturēt vieglu maltīti, lietot daudz šķidruma
  • Jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem
  • Līdzi jāņem personu apliecinošu dokumentu
  • Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem
  • Donoram pirms asins nodošanas ir jāatpūšas, nedrīkst būt pēc emocionāla pārdzīvojuma vai smagas darba dienas
  • Pirms procedūras nedrīkst smēķēt, lietot alkoholu.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 4,27 eiro apmērā. Donoriem asins nodošanas dienā un nākamajā dienā pienākas brīvdienas, iepriekš to saskaņo ar darba devēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+