Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
22. augusts, 2014
Drukāt

Asinis no deguna plūst aumaļām (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tā iemesls var būt paaugstināts asinsspiediens, nieru, aknu vai 
pat asinsrades sistēmas slimības
.

Deguna asiņošana ir nepatīkama, pat biedējoša, it sevišķi, ja asinis pēkšņi sāk gāzties straumēm. Speciālisti gan mierina, ka parasti asins zudums nav tik liels, kā izskatās, taču, ja deguns asiņo ļoti bieži, jāveic veselības pārbaudes, lai noskaidrotu tā cēloni.

Visbiežāk 
vaina nav degunā 


Otorinolaringoloģe Gunta Sumeraga skaidro, ka deguna starpsienas priekšējā daļā tuvu gļot­ādas virskārtai atrodas asinsvadu pinums, ko viegli ievainot, it īpaši, ja gļot­ādas izžuvušas vai asinsvadi ir kļuvuši trausli, piemēram, cukura diabēta dēļ. Ja apskatē redzams kāda asinsvada plīsums, to piededzina ar medikamentiem, piemēram, sudraba nitrātu, koagulācijas ierīcēm vai ar lāzeru. Ja, šādi piededzinot, asiņošanu tomēr apturēt neizdodas, ārsts veic tamponādi, deguna dobumā blīvi ievietojot tamponus. Tie piespiež bojāto vietu un aptur asiņošanu. Tamponi degunā jātur vismaz divas diennaktis.

Izmaiņas deguna gļot­ādas asinsvados var arī rasties, piemēram, Oslera slimības dēļ, kad ne tikai degunā, bet arī uz ādas un citām gļotādām, piemēram, kuņģī, veidojas asinsvadu mezgliņi, kas bieži plīst un asiņo. Šīs iedzimtās slimības simptomi līdz ar gadiem pieaug, tās ārstēšanu veic hematologs.

Retos gadījumos ar asins tecēšanu no deguna par sevi liek manīt deguna vai tā blakusdobumu audzējs, ko var atklāt, veicot apskati un datortomogrāfiju deguna blakusdobumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc nav pieminēts tas , ka ļoti svarīgs moments iemeslam asiņošanai ir HOLESTERĪNA līmenis asinīs ?! Man ļoti bieži agrāk asiņoja deguns , pēc tam kad atklājās , ka ir pat ļoti paaugstināts holesterīna līmenis asinīs , man izrakstīja ” Crestors ” un no tā brīža ne reizi deguns nav asiņojis , jo zāles ne tikai regulē holesterīna līmeni asinīs , bet arī ārstē asinsvadus !

  2. Ja deguns asiņo tikai telpās, bet nekad ārpus telpām, tad vaina var būt apkārtējā vidē, piemēram paaugstināts elektromagnētiskais lauks.

Draugiem Facebook Twitter Google+