×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. augusts, 2015
Drukāt

Asinsdonoru centrs plāno atteikties no atlīdzības izmaksas donoriem (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) plāno atteikties no atlīdzības izmaksas donoriem un ieviest Latvijā bezatlīdzības asins donoru kustību, aģentūrai LETA pastāstīja centra pārstāve Zane Mistre.

Viņa norādīja, ka šis priekšlikums būs jāapstiprina Ministru kabinetam, bet, ņemot vērā, ka Latvija ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts un asins, kā arī to komponentu sagatvotājiestādēm jāņem vērā ES direktīvas, centrs prognozē, ka par šo jautājumu tiks lemts tuvākā gada laikā.

Vaicāta, cik daudz finansējuma centrs tērē atlīdzības izmaksai donoriem, Mistre sacīja, ka šajā gadā asins un asins komponentu donoru kompensāciju izmaksām plānots 369 431 eiro.

Viņa gan atzīmēja, ka šis nav lēmums ar mērķi ietaupīt līdzekļus, bet uzlabot asins un asins komponentu drošību un kvalitāti. Pasaules Veselības organizācija, kā arī jau pieminētā ES direktīva attiecībā uz kvalitāti norāda, ka tie donori, kas asinis ziedo bez mērķa saņemt materiālu labumu, ir drošāki. Viņiem nav iemesla noklusēt svarīgu informāciju, kas varētu ietekmēt asins un asins komponentu kvalitāti, jo viņi asinis ziedo ar mērķi kādam palīdzēt. Šis arī ir galvenais šāda priekšlikuma iemesls, skaidroja Mistre.

Ja VADC iniciatīva tiks apstiprināta, centrs plāno attiecīgos finanšu līdzekļus izmantot donoriem domāto uzkodu paku papildināšanai ar veselīgiem produktiem, kā arī “iegādāties donoriem vērtīgākas pateicības dāvaniņas – suvenīrus”, pastāstīja Mistre.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pacientam par dzīvības glābšanu mediķi tukšu maku pataisa,bet par materiāla (asins) ieguvi negrib norēķināties .Tas galīgi neder.Un tās pārtikas pakas jau nu baigi “veselīgās”…krekeri un “cukurūdens”.

  2. Pa velti ?

    Asins ir zelta vērta !!!!

  3. Turpiniet tik tādā pat garā! Rezultāti jau redzami! Kopš no jūlija tos 4 eiro donoram neizsniedz uz rokas, bet gan pārskaita uz bankas kontu, uzreiz jūtams asiņu trūkums! Ja asins nodošana ir par velti, tad gādājiet, lai donors var uz slimnīcu aizbraukt par velti. Citādi, Rīgā braucot ar 2 transportiem turp un atpakaļ, izdevumi jau ir 4,60 eiro! Iznāk, ka tagad ar visu piemaksu asins nodošana jau faktiski ir par velti!

  4. Tas nozīmē, ka man braucot nodot asinis, jāpiemaksā. Cik tur maksā, to nu gan es par materiālu labumu gūšanu nesauktu, simboliska ceļa nauda. Toties kad iešu pie daktera, man gan iekasēs pilnu cenu.

Draugiem Facebook Twitter Google+