Latvijā
Veselam

Asinsvadu ķirurga Rozentāla ģimene pateicas sabiedrībai par atbalstu11

Foto: RAKUS

Asinsvadu ķirurga Jāņa Rozentāla ģimene – sieva, bērni un mazbērni – saka lielu paldies sabiedrībai un līdzcilvēkiem par sniegto morālo un finansiālo atbalstu pēc tam, kad tika saņemta vēsts par ārsta veselības problēmām.

Rozentāla meita Liene Amoliņa sacīja, ka šajā dienās ģimene saņēmusi ļoti daudz telefona zvanus un vēlējumus tētim atveseļoties. “Liels paldies par labajām domām, atbalstu un veselības laba vēlējumiem ģimenei saspringtajā brīdī,” viņa teica.

Jau ziņots, ka vienam no Latvijas vadošajiem asinsvadu ķirurgiem Rozentālam konstatēta akūta aknu mazspēja, kuru izraisījušas blaknes pēc nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas, radot smagus aknu funkciju traucējumus.

Saistītie raksti

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca atzīst, ka Latvijā pieejamā terapija ir izsmelta un tāpēc ceturtdien pēcpusdienā Rozentāls pārvests uz Tartu universitātes slimnīcu, kas ir gatava veikt aknu transplantāciju. Šādas operācijas kopējās izmaksas ir no 75 000 līdz 100 000 eiro. Precīzāka informācija par Igaunijas speciālistu tālāko plānoto rīcību pašlaik vēl nav pieejama.

Līdz sestdienas vakaram nepieciešamā summa Rozentāla dzīvības glābšanai saziedota. Kopējais ziedojums jau sasniedzis 105,5 tūkstošus eiro.

LA.lv