Mobilā versija
+4.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
8. oktobris, 2014
Drukāt

Kāpēc pietūkst apakšstilbi

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Īpašās čībiņas, kas māksliniecei ir kājās vienmēr, kad viņa sēž stellēs un auž. Lai gan jau krietni novalkātas, joprojām ļoti mīļas, jo ir ar vēsturi – kopā ar saimnieci daudz ko piedzīvojušas un pieredzējušas.

“Pēdējā mēneša laikā man pietūkst kāju apakšstilbi, tie ir sarkanīgi brūnā nokrāsā, bet nesāp, vēl ir tādi kā sabiezējumi apakšstilbu iekšpusē. Ģimenes ārsts teica, ka ir asinsrites traucējumi kājās, savukārt ķirurgs konstatēja kontaktdermatītu un izrakstīja ziedi, taču tā nepalīdz. Kam taisnība?” ILONA KRŪMIŅA

Kontaktdermatīts ir ādas iekaisums, kas rodas, ja āda cieši saskaras ar kādu alergēnu. Iekaisumu – ādas apsārtumu un niezi – var izraisīt bižutērija, parfimērija un kosmētiskie līdzekļi, arī berze, spiediens, temperatūras, skābju un sārmu iedarbība.

Izvērtējot paskopo aprakstu, dermatologs Raimonds Karls ir pārliecināts, ka vairāk taisnības varētu būt ģimenes ārstam, jo kontaktdermatīts nerada jautājumā minētās pazīmes.

Visticamāk, brūnas pigmentācijas un ādas sabiezējumu iemesls ir venozās asinsrites traucējumi, kas rada tā saukto stāzes dermatītu. Tas savukārt nozīmē, ka asinis sastājas ādā, kur, sabrūkot eritrocītiem, atbrīvojas hemoglobīna sastāvā esošais hemosiderīns, kas satur dzelzi. Izgulsnējoties ādā, tas rada rūsai līdzīgu, brūni sārtu pigmentāciju. Ieteicams konsultēties ar asinsvadu speciālistu – flebologu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+