Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
19. augusts, 2013
Drukāt

“Ask.fm” apņemas uzlabot līdzekļus savu lietotāju drošībai pret ķengātājiem

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Balstoties uz juristu biroja “Mishcon de Reya” veikto auditu, latviešiem piederošais sociālais tīkls “Ask.fm” ziņo, ka līdz 2014.gada janvārim apņemas pilnveidot līdzekļus, kas pasargās lietotājus no ķengātājiem.

“Ask.fm” pašlaik ir ļoti liels anonīmo lietotāju īpatsvars, kas varot veicināt labvēlīgu vidi ķengām, jo rada nesodāmības sajūtu, norādīts uzņēmuma paziņojumā medijiem. “Ask.fm” solās veicināt reģistrāciju, liedzot anonīmajiem lietotājiem pieeju daļai no lapas funkcijām.

Latvijas iedzīvotājiem Markam un Iļjam Terebiniem piederošais sociālais tīkls “Ask.fm” jau iepriekš bija nonācis mediju redzes lokā, kad 2012.gadā pēc masveida publiskas noķengāšanas divas 13 un 15 gadus vecas īrietes izdarīja pašnāvību.

Lai arī “Ask.fm” sniedza oficiālu paziņojumu, ka lapā ir iespējams nobloķēt pieeju nevēlamiem lietotājiem, tomēr 6.augustā notikusī četrpadsmitgadīgās Annas Smitas pašnāvība izraisīja vēl spēcīgāku publisko rezonansi. Pēc šī notikuma plašā atspoguļojuma medijos “Ask.fm” lapā savas reklāmas publicēt pārtrauca tādi uzņēmumi kā “eBay”, “Vodafone”, “BT Group”, kā arī starptautiskā labdarības organizācija “Save The Children”.

Pēc “Alexa” datiem, “Ask.fm” apmeklētāju plūsma pēdējos trijos mēnešos ir kritusies par 30%. “Ask.fm” reaģēja, pieprasot veikt neatkarīgu sociālā portāla auditu juridisko pakalpojumu uzņēmumam “Mishcon de Reya”.

Savu komentāru par audita rezultātiem “Ask.fm” solījās sniegt 16.augustā, tomēr šajā datumā notika Annas Smitas bēres, un tas tika pārcelts uz 19.datumu.

19.augusta preses paziņojumā ir teikts, ka “Ask.fm” jau ir iestrādājis dažādus aizsardzības mehānismus un tuvāko piecu mēnešu laikā ir plānoti vēl dažādi uzlabojumi. Līdz šim viena no “Ask.fm” priekšrocībām bija iespēja izmantot lapu nereģistrējoties. Tuvākajā laikā tikšot veiktas izmaiņas, kas ierobežos anonīmajiem lietotājiem pieejamās iespējas.

“Ask.fm” uzskata, ka tas lietotājus motivēs reģistrēties, kas ļaus ievākt viņu e-pasta un IP adreses, ko pārkāpumu gadījumā nodot policijai. Jāatgādina, ka “Ask.fm” arī līdz šim bija iespēja uzzināt katra anonīmā komentētāja IP adresi, kas ļāva noskaidrot, ka Smita daļu no apvainojumiem bija rakstījusi sev pati.

Tāpat arī uzņēmums sola izveidot daudz redzamāku zīmi, kas neadekvātus vai apvainojošus komentārus nosūta izskatīšanai moderatoriem. “Ask.fm” apgalvo, ka līdz 2014.gadam tiks paplašināta moderatoru komanda, kas 24 stundu laikā sola izskatīt visas ienākušās sūdzības. Lai informētu vecākus un bērnus par tīkla vidē sastopamajiem draudiem, “Ask.fm” sola uzlabot un paplašināt informācijas datubāzi, kā arī izveidot vēl vienu neatkarīgu mājaslapu, kas nodarbotos ar šiem jautājumiem.

2010.gadā izveidoto un Latvijā bāzēto vietni “Ask.fm” ikdienā apmeklē aptuveni 13,2 miljoni lietotāju. Tā ir devītā populārākā sociālās saziņas vietne pasaulē, liecina interneta statistikas uzņēmuma “comScore” jūnijā publicētie dati. “Ask.fm” īpašnieki ir Oskars Liepiņš, Marks Terebins, Iļja Terebins, Valērijs Vešņakovs, Klāvs Sinka un investīciju aģentūra “RubyLight Technology Limited”, kam pieder arī tādas pazīstamas lapas kā “One.lt” un “Odnoklassniki.ru”.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+