Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
17. februāris, 2014
Drukāt

Asmenis greznā porcelāna makstī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 21. februāra līdz 18. martam Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma mākslinieka Aināra Rimicāna personālizstāde “Uzmanību, ass!”, portālu LA.lv informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Lipenīte

Aināra Rimicāna personālizstāde sola apmeklētājiem pārsteigumu – krāšņs porcelāna apvalks slēpj īstu un asu metāla asmeni.

Keramiķis strādā ne vien tehniski augstvērtīgi, bet arī konceptuāli, savu izstāžu saturu izvēloties rūpīgi un asprātīgi. Izstādei “Uzmanību, ass!” autors izveidojis 29 īstus zobenus – dekoratīvus, spožus un asus. Velkot paralēles ar porcelāna dzimteni Ķīnu, Tālo Austrumu tradicionālais aukstais ierocis ieguvis krāšņi dekorētu porcelāna ietvaru, nežēlojot ne zelta un platīna pārklājumus, ne dekoratīvus ornamentus.

Atskatoties uz Aināra Rimicāna šī gadsimta pirmās desmitgades radošo darbību, veidojas interesants stāsts. Personālizstādē “Parādei stāties” 2002. gadā Melngalvju namā bija skatāmas porcelāna kaklasaites, savukārt 2009. gadā personālizstādē “Kruīzs” galerijā Apsīda un Cēsu izstāžu namā tika eksponēti porcelāna zābaki. Radošā procesa kopsavilkumā, kā stāsta pats mākslinieks, radies “džentlmeņa komplekts”: porcelāna kaklasaites – lai var uzcirsties, porcelāna zābaki – sausām kājām un labsajūtai, nu beidzot porcelāna zobeni – drošs paliek nedrošs. Porcelāna džentlmeņi rullē!

Tikšanās ar mākslinieku Aināru Rimicānu ciklā “Mākslinieks runā” notiks 7. martā plkst.17:30 Rīgas Porcelāna muzejā.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+