Uncategorized

Asociācija: ekoproduktu raža šogad sarukusi par 10-20%3


Zemnieku tirdziņš “Berga bazārā”.
Zemnieku tirdziņš “Berga bazārā”.
Foto: LETA

Bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas raža Latvijā šogad kopumā ir par 10-20% mazāka nekā pērn, pastāstīja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

“Salīdzinot ar pagājušo gadu, raža vidēji ir mazāka,” sacīja Norkārklis, gan atzīstot, ka ir saimniecības, kurās raža ir pagājušā līmenī vai augstāka.

Viņš arī pastāstīja, ka pagājušajā gadā raža bija necerēti laba, taču šogad ražas apmērs ir vidējā līmenī. Zemnieki kopumā ar iegūto ražu ir apmierināti.

LBLA valdes priekšsēdētājs teica, lai arī pieprasījums pēc bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas pieaug, daļai bioloģiskās produkcijas cenas ir pārāk zemas. Tāpēc produkciju ir grūtāk realizēt tirgū un lauksaimnieki nogaida, kamēr cenas paaugstināsies un saražoto būs iespējams pārdot par izdevīgāku cenu.

“Piemēram, graudu cenas Latvijā diktē graudu cenas pasaules biržā, kas salīdzinājumā ar izejvielu izmaksu pieaugumu patlaban ir salīdzinoši zemas. Savukārt medus cenas ietekmē situācija vietējā tirgū un tā kā šogad saražots ļoti daudz medus, tā cenas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājušās,”  stāstīja asociācijas vadītājs.

Pēc Norkārkļa teiktā, atsevišķās pārtikas produktu grupās cenas šogad ir palielinājušās. Piemēram, bioloģiskās olas maksā dārgāk, jo pieprasījums pēc tām nemitīgi pieaug. Taču Latvijā vēl arvien ir salīdzinoši maz saimniecību, kas ražo un tirgū realizē bioloģiskās olas.

LBLA ir dibināta 1995.gadā un ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji. Pašlaik asociācija apvieno 1228 jeb aptuveni trešdaļu bioloģisko lauksaimnieku Latvijā.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” vadība nezina, vai policija aizturējusi kādu no uzņēmuma darbiniekiem
4 stundas