×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Asociācija: ekoproduktu raža šogad sarukusi par 10-20% (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemnieku tirdziņš "Berga bazārā".

Bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas raža Latvijā šogad kopumā ir par 10-20% mazāka nekā pērn, pastāstīja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

“Salīdzinot ar pagājušo gadu, raža vidēji ir mazāka,” sacīja Norkārklis, gan atzīstot, ka ir saimniecības, kurās raža ir pagājušā līmenī vai augstāka.

Viņš arī pastāstīja, ka pagājušajā gadā raža bija necerēti laba, taču šogad ražas apmērs ir vidējā līmenī. Zemnieki kopumā ar iegūto ražu ir apmierināti.

LBLA valdes priekšsēdētājs teica, lai arī pieprasījums pēc bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas pieaug, daļai bioloģiskās produkcijas cenas ir pārāk zemas. Tāpēc produkciju ir grūtāk realizēt tirgū un lauksaimnieki nogaida, kamēr cenas paaugstināsies un saražoto būs iespējams pārdot par izdevīgāku cenu.

“Piemēram, graudu cenas Latvijā diktē graudu cenas pasaules biržā, kas salīdzinājumā ar izejvielu izmaksu pieaugumu patlaban ir salīdzinoši zemas. Savukārt medus cenas ietekmē situācija vietējā tirgū un tā kā šogad saražots ļoti daudz medus, tā cenas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājušās,”  stāstīja asociācijas vadītājs.

Pēc Norkārkļa teiktā, atsevišķās pārtikas produktu grupās cenas šogad ir palielinājušās. Piemēram, bioloģiskās olas maksā dārgāk, jo pieprasījums pēc tām nemitīgi pieaug. Taču Latvijā vēl arvien ir salīdzinoši maz saimniecību, kas ražo un tirgū realizē bioloģiskās olas.

LBLA ir dibināta 1995.gadā un ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji. Pašlaik asociācija apvieno 1228 jeb aptuveni trešdaļu bioloģisko lauksaimnieku Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu protams, Pēter, tāpat kā tu, bet kāds tam sakars ar bioloģisko lauksaimniecību? Drīzāk jau tā ir bioloģija.

  2. Žurnālists uzraksta rakstu un tā virsrakstā bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas vietā lieto terminu “bioprodukts”, ar ko parasti apzīmē buļļa vai cita vīriešu kārtas pārstāvja spermu. Bet sperma vienmēr ir bioloģiska! Tā lūk, žurnālisti – pilsētnieki, ja rakstāt par laukiem, tad arī kaut kas arī jāzina par laukiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+